Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за дозатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте идея за дозатор!

    Понеже много глави раждат повече от една:
    Жена ми има навика да е синя или зелена водата в кенефа. Постоянно се купуват таблетки за казанчето.
    Осени ме полугениалната мисъл че ако направя дозатор в който да сипвам кристалчета калиев перманганат,ефекта ще е пак приятен за окото а и по-хигиеничен.
    Манганата е на символична цена а и оцветява тонове вода с едно пакетче.
    Какво би свършило работа?
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Дайте идея за дозатор!

    Мяркал съм на битака употребявани не знам как се казват тези медицински устройства за вливане на лекарства венозно в болницата.

    Поставя им се една голяма пласмасова спринцовка 100 или 200 кубика и се настройва колко кубика да влива на минута /час каквото е необходимо.

    Търсеха им по 5 лева комплекта.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Дайте идея за дозатор!

      С капелно няма да стане. Ако има някакъв постонен и неизменен разход на вода-става, ама при непостоянното харчене на водата от казанчето-ще има или силно лилава вода, или почти незабележимо розова.
      Мисли за нещо с поплавък. Като се вдигне водата-да пуска само по една капка, еднократно. Трябва капкообразувател(например от капково напояване), и кранче което да се задейства от нивото.

      Просто но много добре работещо решение е това което преди много години ползвахме за автоматично подаване на вода за поене на бройлерите.
      Схемата е следната-гумено маркуче, с дължина около 10 см се нанизва на щуцера по който се подава водата. На другия край се слага поплавък(имаше едно време едни пластмасови шишенца, от машинно масло, като капачката беше и дозатор-доста дълъг конус, който идеално влизаше в маркуча), като поплавъка едновременно е и тапа за да не изтича водата.
      Отгоре на маркучето(задължително отгоре, за да работи ситемата) се прави напречен разрез, някъде до половината на маркуча.
      Така при падане на нивото поплавъка натежава на свободния край на маркучето, и цепката се отваря-потича вода през нея. Като се вдигне нивото-поплавъка се вдига нагоре, огъва маркучето нагоре, и цепката се затваря. Този от когото видях тази система се кълнеше, че работела даже и при налягане директно от чешмата. Но не знам де, аз я ползвах само от два бидона по 200 литра.

      Та нещо такова, като разреза отгоре е много малък(ще го установиш опитно), и като падне нивото на водата в казанчето-пуска маааалко разтвор на перманганата, и оцветява водата.

      Но с тези купешките оцветители се постига и ароматизиране, това как ще го решиш не знам.
      А и еднообраззния цвят бързо ще и омръзне, та трябва да търсиш друг оцветител.
      Сладкарски бои, или печатарско мастило ще вършат работа
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Дайте идея за дозатор!

        Дозирай и бюджета за глупости и си готов.

        Коментар


        • #5
          От: Дайте идея за дозатор!

          Има такива неща, продават се, що се опитваш да измисляш топлата вода? Работят на принципа...абе имаше такива хранилки за разни животинки навремето...там хамстери, морски свинье, а може и птици да бяха...При движението си нагоре поплавъка (като се пълни казанчето), бута едно лотсче и в казанчето се изсипват някакви химии в точна дозировка.Дозирането им беше точно на принципа на хранилките. Не съм имал такова, но съм го виждал да се продава преди мноого години. Сигурно още ги има.
          С калиев перманганат дезинфекцирам веднъж седмично легенчето, което котарака ползва за тоалетна. Доста бързо стана от ярко жълто на розово...та не знам ако се получи същия ефект с порцелана на тоалетната чиния как ще реагира жена ти...Това е въпрос над който си струва да се помисли.
          Последно редактирано от santaclash; 22-12-17, 23:33.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Дайте идея за дозатор!

            Перманганата не оцветява порцелана. Не и емайлирания де.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Дайте идея за дозатор!

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Има такива неща, продават се, що се опитваш да измисляш топлата вода? Работят на принципа...абе имаше такива хранилки за разни животинки навремето...там хамстери, морски свинье, а може и птици да бяха...При движението си нагоре поплавъка (като се пълни казанчето), бута едно лотсче и в казанчето се изсипват някакви химии в точна дозировка.Дозирането им беше точно на принципа на хранилките. Не съм имал такова, но съм го виждал да се продава преди мноого години. Сигурно още ги има.
              С калиев перманганат дезинфекцирам веднъж седмично легенчето, което котарака ползва за тоалетна. Доста бързо стана от ярко жълто на розово...та не знам ако се получи същия ефект с порцелана на тоалетната чиния как ще реагира жена ти...Това е въпрос над който си струва да се помисли.
              Е би трябвало да се зарадва, защото дори и с бистра вода в кенефа пак ще е цветно
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Дайте идея за дозатор!

                Първоначално си мислех занякакъв съд с дупки / малко пластмасово шише примерно,или тип сапунерка/, в него памук или парцалче,вата...,оваляно в кристалчета манганат.като свърши да може да се отвори и подмени.
                Това че ще е различен цвета в зависимост от честотата на пусканията ,не е драма.
                Бюджета за експеримента не може да ме събори,като предпочитам остановката да е или трайна или лесно достъпно и евтино да се подменя. Само за кристалчетата да мисля.
                Манганата не оцветява емайла, на мивката и клекалото-пробвано. В кухнята имам мивка от технически камък/черна/, там се оцвети и след търкане се оправи,но тоя белия порцелан не потъмнява даже и кристалчета директно да падат върху него.
                Сега не ми се отваряше,но по спомен това казанче нямаше щуцер на който да прикрепя маркуч
                Иначе манганата е страшен окислител. Ако се пипа с ръце все едно си брал орехи.
                Ще прескоча и до някой зоомагазин да видя дали има нещо готово като решение.
                Последно редактирано от //Радо//; 23-12-17, 00:46.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте идея за дозатор!

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Перманганата не оцветява порцелана. Не и емайлирания де.
                  Колчо, химията не ти е силна страна.

                  Перманганатът оцветява порцелана (и всичко останало, порцелана малко по-бавно) в гнусен кафяв цвят, който не е тривиално да се изчисти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте идея за дозатор!

                    А и уплътнителите ако са калпави - окислителят ще им такова таковата
                    Черно, мирише и разваля характера!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте идея за дозатор!

                      Направи си най-обикновен ижектор.Влизащата в казанчето вода да си увлича нужното количество боя(разтвор на КП).
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте идея за дозатор!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Колчо, химията не ти е силна страна.

                        Перманганатът оцветява порцелана (и всичко останало, порцелана малко по-бавно) в гнусен кафяв цвят, който не е тривиално да се изчисти.
                        Че не ми е силна-не е. В училище много мразех химията(може би заради учителката), което обаче не ми пречи да я уважавам. Голяма работа е химията. В моето съзнание е наравно с физиката, и на няколко милиметра по-ниско от математиката.
                        Не, че в природата всичко не е дно цяло, а тези разделения на разни науки да са плод на нашата невъзможност да разберем и осмислим природата като едно цяло, в което всичко е свързано едно с друго, все едно свински черва. Не, свински черва на степен с нам си колко нули...

                        По темата-казваш за емайлиран порцелан, като на всяка тоалетна чиния ли?
                        Щото емайла си е вид стъкло, а стъклото е силно устойчиво на много въздействия. Ако става въпрос за неемайлиран порцелан-изобщо няма дума.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте идея за дозатор!

                          Нека да кажем така - оцветява и епруветки дето са си джам открай докрай. После четката, няколко капки киселина и мамата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте идея за дозатор!

                            Е, не знаех, признавам си.

                            Но пък в случая вместо перманганата може да с еползват най-вулгарни боички. Щом е за задоволяване на идеяъа за оцветена вода в кенефа...
                            Може да се импровизира пред жената, че това зеленото е антибактериално, розовото е антивирусно, а оранжевото предпазва от радиацията от Чернобил.
                            Ако пък се слага по фън шуи, мале, мале... води до вечен живот.
                            И жената ще е доволна и щастлива.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте идея за дозатор!

                              Сега измислих и дозатора: люлка.

                              Тръбичка с малко сифонче в единия край и поплавък в другия, леко сгъната в средата, там и закачена като везна на ръба на резервоара. Сифончестият край се потапя в резервоара с боята, а резервоарът се поставя на такова ниво в казанчето че като е пълно поплавъкът да държи тръбичката наклонена към резервоара, а като се изпразва, да се наклонява навън и да излива каквото е събрала в сифончето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X