Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Дай да не спорим обявата е реплика към това, че не си виждал повдигнат Нисан, а стоково е питане за Диско 1 което ти си споменал ? Сделка?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #62
      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Дай да не спорим обявата е реплика към това, че не си виждал повдигнат Нисан, а стоково е питане за Диско 1 което ти си споменал ? Сделка?
      Наздраве!


      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #63
        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

        Първоначално публикуван от rosen_offroad
        Наздраве!
        Бира, ракия, вино, коняк, водка?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #64
          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
          С цилиндрична газова бутилка 75 л зад задната облегалка и запазена резервна гума на щатното място, мястото в багажника наистина е малко. В моя случай побира един тулбокс и едно голямо куче. Поради което напоследък се ориентирах към бокс на покрива.

          Вариант за запазване на багажника е изхвърляне на резервната гума и поставяне на тороидална бутилка на нейно място. В този случай обаче ще е задължително в колата да има комплект за ремонт на гуми и компресор.
          Чавдаре виждал ли си преработен резервоар за ГЧ в който са заедно бензинов и газова бутилка?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #65
            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Чавдаре виждал ли си преработен резервоар за ГЧ в който са заедно бензинов и газова бутилка?
            Не съм. А и не съм се интересувал за подобни модификации.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

              Интересно е това за резервоара, аз бих направил подобна интервенция.
              Иначе диското ми беше с лифт, но мисля, че щеше да деяни там където го мъчих редовно и без него...
              П.С. с риск да ме линчувате ама да питам тук, за P38 бенз какво ще кажете?

              Коментар


              • #67
                Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                Интересно е това за резервоара, аз бих направил подобна интервенция.
                Иначе диското ми беше с лифт, но мисля, че щеше да деяни там където го мъчих редовно и без него... [emoji3]
                П.С. с риск да ме линчувате ама да питам тук, за P38 бенз какво ще кажете?
                Ще кажем че е същото като диското с друго купе ( по малко просторно ), повече екстри ( повече дребни проблеми ) и въздушно окачване с голям комфорт( но се чупи в гората и е цифра ).
                Има и разлика в задвижването - ЛСД в раздатката и тракшън контрол.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #68
                  От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Ще кажем че е същото като диското с друго купе ( по малко просторно ), повече екстри ( повече дребни проблеми ) и въздушно окачване с голям комфорт( но се чупи в гората и е цифра ).
                  Има и разлика в задвижването - ЛСД в раздатката и тракшън контрол.
                  A Borg Warner раздатката става ли? Ако приемем, че се премахне и въздушното.......

                  Коментар


                  • #69
                    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                    Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                    A Borg Warner раздатката става ли? Ако приемем, че се премахне и въздушното.......

                    Ако премахнеш въздушното получаваш ..... Диско с Борг Уорнър раздатка.
                    Мисля че за лек до среден офроуд е по добре от твърд блокаж.
                    При тежък е обратно.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                      Пълни глупости му перкате на човека, по-добре Кия да си вземе, че там сигурно на съветници ще случи...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        ........... Диско 1 ще мине и Диско 2 че и по добре и без блокаж заради тракшъна, хеле пък автомат даже и бавни няма да ползва.
                        Забравяте разликата от поне 500 кг.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                          Аз също съм за Дискавърито, в случая.
                          Карах известно време диско 2 автомат, тд5 на мой приятел. В отлична кондиция. Бих казал, че е много приятен джип (ако всичко му е ок), а като разход - Ленд Ровър при дизелите винаги са били отличници, доста пред Нисан и Тойота (от които съм имал, по много). 10-11.5 в градски режим (София) е напълно постижимо с 2 лифт и гуми около 30". Извънградско при икономично каране е и под 10. Като добавим огромния резервоар, се получава автономност, за която любителите на газови инсталации при джиповете ще трябва да си носят ремарке с бутилки за да се почувстват съизмерими и конкурентни.

                          Успех в избора.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                            Може би, ако не беше условието за автомат, читаво Диско 1 с 300Tdi би било не лош вариант...особено предвид опита с марката. Е, с някои условности по отношение на комфорта и вървенето, но за сметка на опростеност и разходи за експлоатация.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                              След много чудене го мисля да е Диско 2 Td5. Надявам се наистина ако тръгна на път с него някога, и се наложи ремонт да не е невъзможен и да се намерят части. В интернет за Европата части много, само, че извън това по складовете май не е точно така.. И не е Дифендър 300 тди все пак.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                                Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                                След много чудене го мисля да е Диско 2 Td5.
                                От 2 месеца и ние издирваме такава машина с бюджет около 7к и се оказва, че предлагането никак не е голямо.
                                Тук във форума се продава един доста добре изглеждащ екземпляр, но поне на нас ни идва скъпо...
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X