Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
    Не, но да има багажник не по-малък от Черокито... И да е автомат. И клиренса е от значение, че там където минавам, минава един ЗИЛ 131 и понякога коловозите са дълбоки, снега не винаги е почистен..... Някога имах Импреза, не върши работа като цяло.
    Бюджет? Иначе може да разгледаш и Паджеро2/спорт от тези години също хич нелоши машини с хубави бензинови мотори и лакоми дизели.
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #32
      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

      Бюджета е малък не ясно колко под 10к, включително всичко. Като цяло от изброените съм гледал Паджеро 2 и спорт с 3.0, но те пък все с десен волан. И TLC също, но е извън бюджет. За сега май везната си клони към Диското, пък ако намеря бензиново ще е супер. Не намерих инфо да страдат от пд проблемите при ваг, една гарнитура на глава не ме плаши.....

      Коментар


      • #33
        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

        Значи търсиш за около 7, слагаш чавката за десен волан и търсиш така, че десняците са доста при Мицубишитата.. Спокойно можеш да намериш прилична машина с дребни забележки, аз гледах едно П2 от Италия с 2.8 дизел СС, блокаж за около 8, едно бяло мисля, че беше виж в мобилето може и да ти хареса. Ако беше бензин щеше вече да го търкаля дъртия по ловните полета.
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #34
          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

          ми значи решението е да си вземе дизелово гранд чероки с мотор на мерцедес...с всички плюсове и минуси на това решение

          Коментар


          • #35
            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

            Първоначално публикуван от djymbo Преглед на мнение
            ми значи решението е да си вземе дизелово гранд чероки с мотор на мерцедес...с всички плюсове и минуси на това решение
            Като, че още от времето на VM-ския дизел, няма добри мнения за Jeep дизел. CDI не е твърде лош, но и мерцедесите от тази ера не са хич без проблемни. Лошото е, че го няма дизела с Quadra Drive окомплектовка.

            200tdi-to беше железен, чак ме е яд, че се разделих с него.. Както и да е с много четене по чуждите форуми и като, че се навивам на TD5, защото не открих да има проблеми като ВАГ помпа дюзата с разп. вал, има проблем с гарнитура на главата по-чест при по-ранните екземпляри. Аз съм огорчен от един 1.9тди и за това имах резерви към TD5, но мисля да рискувам с такъв. Не знам до колко е ремонтно пригоден, и трябва да инвестирам в някаква диагностика.

            За частите не се стигна до някакво становище, кои са по-лесни за набавяне. От вкъщи за ЛР като, че лесно мога да поръчам всичко, но на път ако съм и се наложи, Jeep имат повече по складовете, така ли да разбирам? Не, че ще ходя кой знае къде, но може да скокна 3000км на изток или на запад някога.

            П.С. Покрай тази дилема почнах да гледам Тойоти вече

            Коментар


            • #36
              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

              Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
              ....

              П.С. Покрай тази дилема почнах да гледам Тойоти вече
              Там парите са други. Кои модели?
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #37
                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                Лошото е, че го няма дизела с Quadra Drive окомплектовка.
                Ако е "limited" или "overland" (не Laerdo)2.7 CDI е с Quadra Drive с трите блокажа, 3.1 също но не съм 100% сигурен.

                Аз не обичам да плюя марки и модели на автомобили които не съм карал, защото от опита ми до сега всичко опира до правилна и редовна поддръжка. Няма как да караш кола здрава като Голф 2-ка а да е с екстрите на S-класа. И всичко да работи както е излязло от завода без поддръжка. Колкото повече звена (ектри) повече проблеми.

                Затова само ще кажа че за 2 години с Grand Cherokee 2.7, имаше доста дребни проблеми, най-вече от ненавременна диагностика, но нищо съществено, всичко работи както трябва вече много километри. Части има и на добри цени. Най-скъпото бяха дюзите. Но един път като ги направиш, вероятно ще те изкарат докато е твоя колата.

                И незабравяй че ключово за офроуда са гумите.
                В ю-туб масово си вкарват паркетниците с гумите за асфалт и очакват като пише че е 4х4 да ги изкара на магия

                Успех!
                "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                Коментар


                • #38
                  От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  Там парите са други. Кои модели?
                  LC 90. като цяло моделите им не ги знам добре... само знам, че дизела D-4D изключвам като вариант. Може и да изчакам и да търся такава машина.... Каква е разликата с LC95? Кои двигатели са ОК и бенз и дизел?

                  всичко опира до правилна и редовна поддръжка
                  За съжаление не е само до това. Важен фактор е, но често конструктивните дефекти и други фактори оказват влияние, включително ремонтно пригодността.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                    Няма да влезеш в този бюджет за 90та серия, поне според мен. Разликата между 90 и 95 е, че едното е късо, а другото дълго. Според мен 90ката има два плюса - управлява се като лек автомобил и е МНОГО проходима особено ако има и блокаж на задния мост, което си е често срещана екстра за модела плюс задължителния в раздатката. Минусите според мен са - рейка вместо курмилна кутия, слаб преден диф както и предно окачване, има мноооого писано по темата разтърси се за повече подробности ако имаш желание. Има едно НО обаче, ако си я караш нормално и си я пазиш няма да имаш нито проблеми с рейката нито с шарнири, носачи, дифове и т.н. ако си я ползваш за семейно комби ще останеш доволен. Лично аз бих избрал дълга автоматик и задължително бензин!
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                      Като гледам,темата е тръгнала в друга посока,но ако се придържаме към заглавието +1 за WJ.
                      Не съм съгласен,че е паркетник.Джипа е доста проходим,комфортен с много екстри и достатъчно мощен.
                      Ако искаш такава кола и нямаш достатъчно пари за подръжка и гориво,не е за теб.
                      В противен случай това е джипа.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #41
                        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                        Като цяло не беше целта да се размива темата, но да се добавят други варианти, може да е полезно и за някой друг който се чуди.

                        Рових се доста в нета, но във форума и не намерих нищо за V8 4.0 при диско 2 и ризите и блока, които правели проблеми? Защото ми харесват много с V8 и ZF-а. Возил съм се в такъв някога си....
                        Англичаните препоръчват ТД5 пред по-нов V8 именно заради това, но пък май, не е толкова срещан този проблем? А и не успях да разбера точно кои години да се избягват, то не, че се предлагат и много такива.
                        Последно редактирано от viceroy; 25-12-17, 18:35.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                          Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                          Като цяло не беше целта да се размива темата, но да се добавят други варианти, може да е полезно и за някой друг който се чуди.

                          Рових се доста в нета, но във форума и не намерих нищо за V8 4.0 при диско 2 и ризите и блока, които правели проблеми? Защото ми харесват много с V8 и ZF-а. Возил съм се в такъв някога си....
                          Англичаните препоръчват ТД5 пред по-нов V8 именно заради това, но пък май, не е толкова срещан този проблем? А и не успях да разбера точно кои години да се избягват, то не, че се предлагат и много такива.
                          Да бе 2.5 ТД5 пред 4.0 В8
                          Друг път.
                          Кефа на осмака е голям - само звука му да чуеш и си на седмото небе.
                          Този дизел е слаб за купето на Диското.
                          Ако и излезеш офроуд и ставниш двата мотора разликата е очеизвадна.
                          Тука във форума няма отзиви за тези проблеми при осмака щото машините са редки.
                          Аз лично съм чувал и виждал проблемен 4.6 на Диско 2 - ама много ремонтен и много проблемен с поне 3 сваляния на глави.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                            Аз съм с 2.7 CRD Laredo и QuadraDrive.
                            WJ никак не е паркетник, но не е и 100% джип, само заради липсата на контролируем/избираем твърд блокаж. Точно това го и прави универсалният автомобил. А мерцедесовият двигател е прекрасен бих казал, както и че тази висока 2.2 тонна кола, с 3 диференциала, два кардана, цели мостове, големи гуми и супер неареродинамична форма с него е учудващо икономична, докато си остава вървяща и проходима.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #44
                              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              ... WJ никак не е паркетник, ...
                              Хич не е. Затова в американския фолклор му вървят прякори като "mall cruiser", "grocery getter" или "soccer mom mobile"

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i-drive-a-grand-cherokee-everyone-thinks-im-a-soccer-mom.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5776643


                              А, ако говорим сериозно, дали нещо е „паркетник“ или не, от значение е не само дали може да мине през някое криво място, а също и колко време може да го прави и на каква цена. Както споменах и по-горе, WJ-ят може да покаже проходимост, което обаче не значи, че не е паркетник. Просто защото е мислен за такъв и не е правен да носи на бой по хендеците. Самоносещо купе вместо класическото и по-подходящо за офроуд машина "body-on-frame"; мостове, които са адекватни на пътя и не особено подходящи за бъхтане извън него; липса на куки/уши за теглене; пластмасови брони ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Затова в американския фолклор му вървят прякори....
                                Вярно е, че не си го харесват. Те не си харесват изобщо и родното производство. В Европа също не ги харесват много-много. В БГ тоже или поне до скоро. Но напоследък за съжаление взеха да ги заглеждат и да се карат доста. Джамбазите се усетиха и сега вече не мога да си купя 8 год. Гранд за 9к както преди 5 год., а за поне 19 ако ще е в сходно състояние.
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X