Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    ... Още един плюс за Роувъра са частите които си ги има и могат да се поръчват от най-различни точки на света.
    В това отношение Джип води Лендровър с една обиколка.

    Коментар


    • #17
      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

      В Азия, Африка или Европа има повече части на склад и по-бърза доставка ако липсват за Джип отколкото за Роувър?
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #18
        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        В Азия, Африка или Европа има повече части на склад и по-бърза доставка ако липсват за Джип отколкото за Роувър?
        Тая кауза е загубена и за двете.
        В Европа има всичко. В Азия и Африка в днешно време се ходи с Тойота. В по-северната част и на двете може и с други неща ама не са нито Джип нито Лендровър.

        Дали Джип или Лендровър ще се оклепат повече с частите в някое зачукано място е сложен въпрос, и двете в по-съвременните си модели (WJ и Диско2 в това число) живеят на стари лаври и по възможност близо до логистични бази.

        За Лендровър конкретно в Азия може да се прочете на Артемий Лебедев историйката.

        Коментар


        • #19
          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

          Естественото развитие на всяка подобна тема!
          Дай направо телефона на Артемий, щот на секакво чуждоземец вярваме безрезервно...
          Еле па на вашите братушки, дет добутаха новичък Дефи на покрива на прогнилата Европа.
          Иначе колегата искаше първо през Антлантида да мине, после Мавриций, Ушуая...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #20
            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Тая кауза е загубена и за двете.
            В Европа има всичко. В Азия и Африка в днешно време се ходи с Тойота. В по-северната част и на двете може и с други неща ама не са нито Джип нито Лендровър.

            Дали Джип или Лендровър ще се оклепат повече с частите в някое зачукано място е сложен въпрос, и двете в по-съвременните си модели (WJ и Диско2 в това число) живеят на стари лаври и по възможност близо до логистични бази.

            За Лендровър конкретно в Азия може да се прочете на Артемий Лебедев историйката.
            Тойотата е ясна, но по тези райони и Роувъри има повече от Джип особено в Африката. В Европата може и да са на кантар нещата, но на мен например ми харесват цените на частите на англичанката и времето за което пристигат, ако ги няма на склад. При американеца става по-бавно каквото и да си говорим. Но това не е чак толкова важно в крайна сметка, защото двете машини имат и други по-важни плюсове и минуси.
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #21
              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

              Приятел си взе миналата година WJ. Бензинка. Харчи много, но и много върви. Ползват го за семейна кола без проблем. Събира достатъчно.
              За съжаление е почти чистокръвен паркетник и няколко пъти е затъвал с него, защото си мисли, че кара истински джип. Сигурно може да му се промени това-онова и да стане като истинска джипка, но заводски нещата са много зле. От проблеми с ремонти и части не съм чувал да се оплаква.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Приятел си взе миналата година WJ. Бензинка. Харчи много, но и много върви. Ползват го за семейна кола без проблем. Събира достатъчно.
                За съжаление е почти чистокръвен паркетник и няколко пъти е затъвал с него, защото си мисли, че кара истински джип. Сигурно може да му се промени това-онова и да стане като истинска джипка, но заводски нещата са много зле. ...
                Бива ли без изхвърляне на едро? Че Гранд Чероки си е паркетник е факт, защото не е правен за бъхтане по хендеците. Ама че някой бил затъвал, защото "заводски нещата са много зле" си е чиста глупост. Кое му е много зле-то, примерно, на една комплектация с V8 и Quadra drive?!? Голям мотор, блокажи и добри ходове на окачването. Добавяме едни подходящи за терена гуми + задкормилно устройство, което знае какво да прави и е налице един съвсем добър комплект, който може да скрие топката на доста приказливци с "истински джипове".

                А който не е виждал затънали "истински джипове", значи просто не е ходил в гората.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                  Имах същата дилема преди две години. Взех WJ Overland 4.7 HO с 2" лифт и гуми 265/70/17, газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната гума. Абсолютен луноход, без да имам претенциите да съм хард офроудър, но не е и да не съм го поставял на изпитания. Не може и дума да става за сравнение с дизелово Диско, нито като комфорт, нито като визия, мощност или каквото и да е. Единственият сериозен проблем за мен на WJ е шими-то.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Нито едното дядо попе.....
                    Вземи си Киа Спортидж 1-ва генерация.
                    Хайде по-сериозно, такава кола не ми е по вкуса, по-добре да бях изкърпил диското от което като надеждност и поддръжка не бих се оплакал, при положение, че имам наблюдения и над много други източни и западни таратайки. Не се и надявам с 2-ката да е така, заради повечето неща по нея, но най-вече имам резерви към ТД5, който знам, че иначе е приятен мотор. Имам в момента пд на ваг, който не е никак надежден (разп. вал яде гърбици, инсталацията дава фира в главата периодично, набиване на дюзите в главата и нужда от смяната й и тн) ТД5 страда ли от тези болежки?
                    Бензиново Диско 2 ме блазни, но такива няма, или са рядкост, остава за този бюджет p38, който изобщо не бих погледнал. От японските с автомат и бензин също от към бюджет не виждам нищо нормално, само някакви доста стари модели...

                    Относно полемиката бензин дизел и разхода... Убеден съм, че дизел автомат с 2 твърди моста ще гори средно поне 10, а бензина 20, но газ. От към пари, сумата е същата.

                    За частите за ЛР знам 5 сайта, които и си произвеждат алтернативни части. За оригиналните не знам какво има и няма по складовете. За Джип знам само един сайт, но може и просто да не съм попадал на друго.

                    Единственият сериозен проблем за мен на WJ е шими-то
                    Това е също като т. нар. Death Wobble?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                      Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                      ... Убеден съм, че дизел автомат с 2 твърди моста ще гори средно поне 10, а бензина 20, но газ.

                      Това е също като т. нар. Death Wobble?
                      Това за горенето, нека да кажем че е радикално преувеличение ако говорим за изправни машини. 10/100 нафта съответства на около 14/100 газ.

                      ШИМИ е точно това и по принцип подлежи на оправяне при абсолютно всички автомобили. Предизвиква се най-често от луфт някъде където не му е мястото.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                        Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                        ...
                        Относно полемиката бензин дизел и разхода... Убеден съм, че дизел автомат с 2 твърди моста ще гори средно поне 10, а бензина 20, но газ. От към пари, сумата е същата.
                        Факт. Гранд Чероки с 4.0 на бензин и газ като пари докарва разхода горе-долу като на Хюндай Галопер 2.5 ТД.


                        Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                        Това е също като т. нар. Death Wobble?
                        Същото е.

                        А преди закупуване на WJ бих препоръчал това полезно четиво
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                          А тия два твърди моста задължителни ли са?
                          Може би това изискване дисквалифицира много други по-функционални и подходящи варианти.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            А тия два твърди моста задължителни ли са?
                            Може би това изискване дисквалифицира много други по-функционални и подходящи варианти.
                            Не, но да има багажник не по-малък от Черокито... И да е автомат. И клиренса е от значение, че там където минавам, минава един ЗИЛ 131 и понякога коловозите са дълбоки, снега не винаги е почистен..... Някога имах Импреза, не върши работа като цяло.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                              Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                              Не, но да има багажник не по-малък от Черокито... И да е автомат. И клиренса е от значение, че там където минавам, минава един ЗИЛ 131 и понякога коловозите са дълбоки, снега не винаги е почистен..... Някога имах Импреза, не върши работа като цяло.
                              Багажникът на Гранд Чероки не е особено голям, особено пък ако в него се сложи и газова бутилка. Ако ще се бориш с джугански коловози WJ не е от добрите варианти, тъй като това е един от най-малко пригодните за офроуд тунинг модели на Jeep.
                              Арките са възмалки и, за да побереш по-големи гуми, ще е необходим по-голям лифт, отколкото на други марки и модели + евентуално рязане. Отделно, дето комплектация с Quadra Drive не понася особено добре каране с по-голям размер гуми.

                              Общо взето, ще е добре да си изясниш добре приоритетите. Защото джип, който се справя добре с джугански коловози, няма как да е и добра магистрална бегачка. Има един закон за липсата на пълно щастие ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                                Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                                Не, но да има багажник не по-малък от Черокито... И да е автомат.
                                То аз нищо конкретно...Но точно, че на Черокито като сложиш газ и резервната гума заминава, и пак ще си зареждаш често. И като цяло не е баш най-просторния джип.
                                А пък Дискавърито не му знам помпа-дюзата, но и аз карам с еквивалента при VAG, та знам колко неща има в системата.
                                Мисълта ми е, както се предложи по-горе, да пробваш различни марки и модели, с цел да се намери най-удобното купе/багажник, после вече да се отсеят според проходимост, надеждност, икономичност и пр. технически подробности.
                                Примерно хвърлих бърз поглед в мобиле, само изброявам Фронтера Б, Терано (2,7 дизел е надежден мотор, и всичко технически е ОК, но е парттайм), Тойота LC95 (фултайм, дизела малко под въпрос но има и бензин), Паджеро Спорт (на базата на пикапа L200), ,Хюндай Теракан (скоро го сравняваха с TLC120, дизела капризен но е вариант, има и бензин, парттайм или ондеманд с бавни, рама), Кия Соренто (скоро имаше теми за ползването и по-сериозно извън пътя, мнението беше че става), Рекстън 2 (много по-ново производство, здрава кутия Мерцедес и пр).
                                Като тия последните корейци се намират и по-нови на сносни цени. Ако не страдаш от излишни предразсъдъци може поне да ги разгледаш.
                                А за проходимостта е малко относително, но си мисля, че и да се различават от твоите фаворити от тази тема, не би било с много. Има изписано доста за повечето изброени модели, в случай че някой от тях те заинтригува.
                                Отделно дизел/бензин/газ, е малко безкрайна тема, особено когато се включи и ползване на товарното пространство. А и попадането на читава бройка, понякога е решаващо в избора измежду всички опции, марки и модели.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X