Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

    Колеги, от известно време, особено на дълъг път, ми се случва автоматика да стане сякаш "ленив"... не знам как да го обясня иначе. Просто си караш с 80-100 км/ч. и ако не натискаш много газта, автоматикът сякаш "заспива" и като подадеш повече газ не реагира адекватно. Налага се да натисна рязко до долу, минават 2-3 секунди, изведнъж сваля една предавка на долу, вдига рязко оборотите и колата си ускорява бързо и докато натискаш здраво си върви ОК и автоматикът реагира. Ако обаче след като ускоря, пак върна газта, пак се "успокоява" и пак трябва да натисна до долу, за да ускори.
    На някой случвало ли му се е? Моля за съвет какъв майстор да търся? Диагностика ли? Скоростни кутии ли?
    Благо-даря предварително на всички отзовали се.
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

    Не познавам автомата конкретно на Гранд 3.1ТД ама на мен ми звучи като напълно нормално поведение.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Не познавам автомата конкретно на Гранд 3.1ТД ама на мен ми звучи като напълно нормално поведение.
      "2-3 секунди" са по-скоро субективно усещане. И аз не знам с каква кОтия са тия джипки, но прилича на лок-ъп функция на торк-конвертора. При продължително каране с равномерна скорост, за икономиЙ се активира сух съединител и торк-конвертора (он же и г/хидротрансформатор) бива елиминиран от схемата за предаване на ъ-ъ-ъ-ъ въртящия момент (?) от двигателя към диференциалите, за да "няма загуби". Като направиш "кик-даун", този сух съединител се изключва и отново "силовият поток" (туй букв. превод от ингилизки) почва да тече през турбината на хидротрансформатора. Това превключване отнема време, би трябвало да е секунда максимум, но зависи от много неща, най-вече от възприемането на забавянето от водача.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        Благодаря, колеги, но аз карам джипката трета година. Сега започна да прави така. Да, при кикдаун има секундно забавяне, но тук не става дума за кикдаун.
        Ако искам да ускоря нормално - тогава не реагира, трябва да натисна педала до долу (може и да не е рязко) и едва след 2-3 секунди, автомата реагира все едно съм направил кик даун.
        Ходих в сервиз тук, казах ми, че или е автоматика, или ако е с елетриески педал на газта, може да се е измносил той.
        Някой знае ли този модел с лектрически педал ли е и дали може да е от това?

        Освен това, днес забелязах, че го прави и в града на ниски предавки. Тръгвам от светофар, 1-ва, минава на втора и не ускорява. Натискам педала леко...леко...почти до долу и изведнъж ускорява рязко и вдига оборотите.
        Последно редактирано от CarTest™; 20-12-17, 13:45.
        Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

          Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
          Колеги, от известно време, особено на дълъг път, ми се случва автоматика да стане сякаш "ленив"... не знам как да го обясня иначе. Просто си караш с 80-100 км/ч. и ако не натискаш много газта, автоматикът сякаш "заспива" и като подадеш повече газ не реагира адекватно. Налага се да натисна рязко до долу, минават 2-3 секунди, изведнъж сваля една предавка на долу, вдига рязко оборотите и колата си ускорява бързо и докато натискаш здраво си върви ОК и автоматикът реагира. Ако обаче след като ускоря, пак върна газта, пак се "успокоява" и пак трябва да натисна до долу, за да ускори.
          На някой случвало ли му се е? Моля за съвет какъв майстор да търся? Диагностика ли? Скоростни кутии ли?
          Благо-даря предварително на всички отзовали се.
          Аз имам същата драма, с теракана, като ускорявам плавно или поддържам скорост сякаш буксува и не се случва кой знае какво. Когато я смачкам малко повече, даже не до степен кикдаун сякаш зацепва предавка и буксуването спира и колата почва да ускорява както трябва. И моето усещане е обратно на описаното от Гагич. Преди 9к км сменях масло и минах диагностика в сервиз за АСК във Варна, нямаше грешки и според диагностика дето я кара е ОК.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            И моето усещане е обратно на описаното от Гагич.
            Пробвайте с изключен "overdrive" (туй не е "лок-ъп"!), той понякога се държи така. Зависи от предавателното му число (може да бъде = 5-та или 6-та предавка при ръчните кутии) - може като е достигнат, да не реагира на подаване на газ (показанията на оборотомера видимо се вдигат, но колата не ускорява). Не съм имал кола с ръчни скорости, която да не ускорява като я сриташ на 5-та (а с 6 скорости ръчни не съм имал никога), ама тука из форумЪт чета за някакви масово срещани коли, дето не можели да вдигнат 200 на пета, ама можели на четвърта
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

              Overdrive-ът по принцип не е ли изключен?
              Трябва ли да свети индикаторът на таблото?
              Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
                ...
                Освен това, днес забелязах, че го прави и в града на ниски предавки. Тръгвам от светофар, 1-ва, минава на втора и не ускорява. Натискам педала леко...леко...почти до долу и изведнъж ускорява рязко и вдига оборотите.
                както разправяш проблемът е по-скоро в двигателя и управлението му, а не в скоростите.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  както разправяш проблемът е по-скоро в двигателя и управлението му, а не в скоростите.
                  Предполагам иска да каже ,че буксува вдига оборотите бавно когато си нежен с газта , но скоростта почти не се променя.
                  Аз ще пробвам както казва Гагич с изключен овърдрайв.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                    Как да изключа овърдрайва?
                    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      Аз ще пробвам както казва Гагич с изключен овърдрайв.
                      По принцип е винаги включен, ако свети лампа, значи е изключен - "забранен".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                        Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
                        ..........


                        Някой знае ли този модел с лектрически педал ли е .........
                        С "ел. педал" е, по точно датчик за положение педала на акселератора. Не е на самия педал, а в коша и до него привода е с жило от педала, мисля.
                        Няма гаранция, че е от него обаче.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                          Не е от O/D - пробвах, няма разлика дали е включен или изключен.
                          Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            както разправяш проблемът е по-скоро в двигателя и управлението му, а не в скоростите.
                            Ясен, имаш ли нещо конкретно предвид? Кое по двигателя? Сега ми направи впечатление, че държи високи обороти на празен ход и играят. Досега не е било така...
                            Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand Cherokee WJ 3.1TD - "ленив" автоматик

                              Да дам още малко допълнителна информация...
                              Сега излизах извън града. Не е въпрос на скорост, а на обороти. На която и да е предавка, като стигне на 1750 об. и стрелката умира там. Докато не натисна педала до долу, не мръдва. Мине ли 2000 всичко е нормално, караш си колкото искаш. Падне ли под 2000 обаче -става същото. И не го прави всеки път.
                              Да не би е нещо свързано с турбокомпресора?
                              Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X