Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

    Колеги в Неделя имах дълга разходка в гората по тестване на новият сняг. Но в Понеделник с пет натискания на съединителя останах без него, буквално за 5 минути съединителя свърши без предупреждение. Помислих си, че е горната помпа и без никакви проверки я смених, но се оказа вилката. Съединителят ми е luk комплект с лагера и е на 165000км. Случвало ми се е същото с друга Нива и решението беше сваляне на скоростите. Но става и без тази тежка и скъпа операция. Просто сваляш долната спирачна помпа, гумения тампон, старата вилка излиза без проблем и слагаш новата. Но има две много важни подробности. Краищата на вилката се изпиляват, така че да се оформят като клин, който да премине под стопиращата пружина на лагера и нещо като кука, която да държи пружината да не мърда! Цялата операция ми отне 2 часа и 5 лева. Следващи я път ще го направя за 20 минути.
    Проблема в тази ситуация, е че вилката не е изчислена за дълго пробегни съединители, като този!

  • #2
    От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

    Като цяло вилките им са недоизмислени.Идеята ти е добра и спестява много труд особено при лада нива.За да нямаш ядове напред търси от новите оригинални вилки,ще ги познаеш по кутийката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3100.jpg
Прегледи:2
Размер:500.0 КБ
ID:5776259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3101.jpg
Прегледи:2
Размер:390.3 КБ
ID:5776260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3118.jpg
Прегледи:1
Размер:473.6 КБ
ID:5776261
    При мен старата беше толкова износена и наварявана,че почна да пречи по някакъв начин на регулирането и работата на съединителя(не помня точно как) и я смених,иначе си беше здрава.За да удължиш живота на новата гресирай там където ляга сферичната опора и щока на долната помпа.

    Коментар


    • #3
      От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

      Няма такъв филм,ако вилката е истинска (оригинално вградената),погребва автмобила.А инак се продават разни менташарници,нагледал съм се на сгънати,на пробити на сферичната опора...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

        Да ти не пука.Скоро ще сложи нов LUK.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

          И амбриажния лагер иска яко грес!Слагам по шепа при смяна на амбриаж,муфата върху първичният вал винаги я включвам в амбриажния комплект,задължително!Всичко в "камбаната "дето е сменяемо.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

            Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
            Колеги в Неделя имах дълга разходка в гората по тестване на новият сняг. Но в Понеделник с пет натискания на съединителя останах без него, буквално за 5 минути съединителя свърши без предупреждение. Помислих си, че е горната помпа и без никакви проверки я смених, но се оказа вилката. Съединителят ми е luk комплект с лагера и е на 165000км. Случвало ми се е същото с друга Нива и решението беше сваляне на скоростите. Но става и без тази тежка и скъпа операция. Просто сваляш долната спирачна помпа, гумения тампон, старата вилка излиза без проблем и слагаш новата. Но има две много важни подробности. Краищата на вилката се изпиляват, така че да се оформят като клин, който да премине под стопиращата пружина на лагера и нещо като кука, която да държи пружината да не мърда! Цялата операция ми отне 2 часа и 5 лева. Следващи я път ще го направя за 20 минути.
            Проблема в тази ситуация, е че вилката не е изчислена за дълго пробегни съединители, като този!
            И аз горе долу за толкова се справих. Един руснак гледах в YouTube и давай смело.

            Коментар


            • #7
              От: смяна на вилка съединител без сваляне на скорости на Нива

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Няма такъв филм,ако вилката е истинска (оригинално вградената),погребва автмобила.А инак се продават разни менташарници,нагледал съм се на сгънати,на пробити на сферичната опора...
              http://kirilpm.snimka.bg/photos-from...95224.38503510
              Явно аз съм карък.3 оригинални вилки съм сменил до сега,тази черната е четвъртата от новото производство.Всеки път гресирам и шийката на лагера и сферичната опора на вилката,верно че карат по доста,но чак пък да погребва колата.Иначе за съединителя на ЛюК само хубави неща мога да кажа на снимките е свален след около 50 хиляди километра пробег,именно заради вилката и изглежда много добре.Като с тази кола и тоя съединител съм теглил ТК80.До ден днешен си карам с тоя съединител,имам чувството,че той ще зарови колата.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X