Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 54 от 54

Тема: Черно море обиколка

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Черно море обиколка

Май и на мене полек полек взе да ми пада ентусиазма.

Alexr е офлайн
    Александър Русковски
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    486
    Точки (при гласуване)
    9

В Абхазия има точно един обект заслужаващ посещение. Езерото Рица. Красив е самия път до там. Само дето не знам в момента в какво състояние е пътя, както и на почивните бази и заведения около езерото. Като бонус е едно малко езеро в самото начало на пътя - Синьото езеро (Голубое озеро) - водата в него е като боядисана със син камък. Интересно да се погледне по пътя към Рица. Бил съм там 1981-ва година. Още тогава - неприятно впечатление от абхазките милиционери.
    Разгледайте по пътеводителите и си преценете дали си заслужава.
    В Русия, над Сочи, има един връх Ахун. На върха има построена наблюдателна кула. В ясно време от там се откриват хубави гледки. В партера имаше някога една шашличная (ресторант предлагащ предимно шишчета), където самото приготвяне на шишовете беше като магически ритуал. Може да е оцеляла.

Място
    Банкя
    Публикации
    3,403
    Точки (при гласуване)
    18

Да кажа и аз. След две години пазене на Приднестровската граница - не си струва. Онези се е случвало да арестуват хора /украинци/ за шпионаж. Може да ви е майтап ама .... там комунизма не е далечен спомен. Аз миналото лято го обиколих гьола условно. Тръгнах от Одеса. Качих мотора на ферибота за Батуми, качих се на самолета и го посрещнах там. Обикалях няколко дни Грузия. През Турция и Гръцките острови се прибрах. Мисля че повече от това почти няма как да се обиколи. Ако имаш Абхазки печат в паспорта Грузинците също няма да те пуснат да влезеш или могат да те приберат за шпионаж докато докажеш че нямаш сестра. Донецк, Луганск и Крим също са почти непроходими за чужденци. Особено на мотори. Украинските граничари хич не харесват нещо наподобяващо нощен вълк ;-)
    Реално по-добрия маршрут е от тук до Грузия и околностите и назад.
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

в този регион никога,а и аз съм се заклел да не стъпвам повече там

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Разходете се по Грузинското крайбрежие по-добре е
    ще се отпиете на хубаво вино и агнешки мезета

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

И забравета за минаване през Южна Осетия

Място
    Bulgaria, Razlog
    Публикации
    34
    Точки (при гласуване)
    10

Айде, да се включа и аз 2013 правих обиколка на Черно Море. Има подобие на пътепис тук, във форума.
    Относно Приднестровската Република, минавахме през нея 2016, взеха ми 50е, на останалите по 20е, на база на кубатурата на мотора... биха ни печати на листче и после се обяснявахме на молдовците защо сме бил там...не че имахме обяснение...гадно място, с гадни хора, много изгубено време, за нищо което може да впечатли човек.
    Влизането в Украйна, след последното ходене 2013, си бе приключение, не само за мен, но и хората с мен. Като човек с 3 годишни руски визи в паспорта, доста време ми отнеха обясненията, че сме само туристи, искащи да посетят отново Украйна...около 4 часа ни държаха и разпитваха, накрая ни пуснаха..(визите ми бяха с покани от руски мото клуб, обявен в Украйна за сепаратистка организация)
    В Крим, в момента мисля че през Украйна е невъзможно да се влезне.
    1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
    1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
    motorhead-bar.com, О897985668

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,291
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    13

Сега прочетох, че да влезеш в Украйна има изисквания за наличните средства, които трябва да притежаваш. Това го пиша, понеже явно не може да се разчита на налична банкова карта, а трябва и извлечение, че има сума по нея. Минималната сума в кеш до колкото разбираме около 3х75 евро за 1 ден престой.

По подробно е написано тук
    Бъдете живи и здрави!

Публикации
    265
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    Сега прочетох, че да влезеш в Украйна има изисквания за наличните средства, които трябва да притежаваш. Това го пиша, понеже явно не може да се разчита на налична банкова карта, а трябва и извлечение, че има сума по нея. Минималната сума в кеш до колкото разбираме около 3х75 евро за 1 ден престой.

По подробно е написано тук
    Никой не ни е искал такива при влизане в Украйна. Но "на пиво" веднага. ��

Място
    Варна
    Публикации
    5,615
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на automax Преглед на публикациите
    Никой не ни е искал такива при влизане в Украйна. Но "на пиво" веднага. ��
    Мисля бях споделял как колега 'изгоря' с обявяването на такава сума - митничарите му препоръчаха такси (и го държаха дотогава, докато другят транспорт изчезне), което 'любезно го помоли' да даде всичките налични/обявени пари за 'услугата'
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Край отказвам се окончателно то из тези държави бетер от нашите граници от деведесете години ще мислим нещо из Европата.

Публикации
    265
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Мисля бях споделял как колега 'изгоря' с обявяването на такава сума - митничарите му препоръчаха такси (и го държаха дотогава, докато другят транспорт изчезне), което 'любезно го помоли' да даде всичките налични/обявени пари за 'услугата'
    Казвам, че на границата Украинците не ни поискаха обявяване на средства. Малко по-навътре в страната, обаче, полицаи ни извъртяха постановка като за Оскар. С дрегер. Едвам се отървахме със 100 Е, че пазарлъкът тръгна от 300.

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,291
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на automax Преглед на публикациите
    Казвам, че на границата Украинците не ни поискаха обявяване на средства. Малко по-навътре в страната, обаче, полицаи ни извъртяха постановка като за Оскар. С дрегер. Едвам се отървахме със 100 Е, че пазарлъкът тръгна от 300.
    Колега, навсякъде е така по бившите Съвецки републики. И добре го сподели, че да се има предвид, защото малко по малко отвикнахме от тия номера по нашите ширини и свалихме гарда.
    Бъдете живи и здрави!

Място
    София
    Публикации
    281
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    Колега, навсякъде е така по бившите Съвецки републики. И добре го сподели, че да се има предвид, защото малко по малко отвикнахме от тия номера по нашите ширини и свалихме гарда.
    Не карам мотор, но има една бивша република, където няма такива проблеми - Грузия. Ние бяхме с рент-а-кар, но доста хора от форума са били с мотори и никой не е имал проблеми. Саакашвили е сменил цялата полиция и сега няма проблеми с искане на пари без причина.

Изпратено от моят HT7 Pro с помощта на Tapatalk

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 25-10-13, 17:59
  2. Обиколка около Черно Море
    От Purple Elephant във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-13, 07:24
  3. Обиколка на Черно море (по суша)...
    От damon във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 39