Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

    Сега аз да те питам 3 години ползване малко ли са или много за положителен/отрицателен отзив за дадено окачване?
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

      На моя JK Unlimited Kinex монтира Ironman 4инча, като само пружините са някакви OME 2 инча.
      По всяко време могат да се монтират Ironman пружините за 4 инча, но сега карам с 33 инча гуми и няма смисъл от 4 инча лифт. Колата е ПЕРФЕКТНА на асфалт и леко твърда по черно, ако се кара бавно. Цената на тази интервенция е без конкуренция!
      Когато реша да си сложа 37ците само слагам дългите пружини и тичам до Кинекса за настройките.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #18
        От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        Сега аз да те питам 3 години ползване малко ли са или много за положителен/отрицателен отзив за дадено окачване?
        Не мога да дам еднозначен отговор

        Коментар


        • #19
          От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Сега аз да те питам 3 години ползване малко ли са или много за положителен/отрицателен отзив за дадено окачване?
          ОКАЧВАНЕТО Е МНОГО СЛОЖНО НЕЩО. И както при всяко творение на инжинерната мисъл - всичко е компромис.
          Когато тръгнеш да поправяш автора, който обикновено е 25 годишен очилатко с четири висше образования, клонирано по 20 щото никога не е сам, трябва да имаш покритие на самочувствието че знаеш поне колкото него.
          Това че ти си го карал 3 години не означава че някой няма да го счупи за три километра.
          Ресурс, дълговечност, пробег са само едната страна на монетата. При амортисьорите на цивилните коли, например, е 70 - 80 000км, а при състезателните 7-8000км.
          Другата страна на монетата, според мен по-важната, е ефективноста. Как работи нещото. С пълен резервоар, с празен резервоар. Натоварен с багаж, без товар. На гладко, на криво, на дупчено. На земята, във въздуха.
          Малко известен факт е че основната функция на амортисьора е да превърне движението в топлина и да я отдели в природата. Това вече е третата страна на монетата.
          Ай честито. Дай ОТЗИВ. В сравнение с ...

          Коментар


          • #20
            От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

            Имам възможност да си внеса и от щатите.Нещо да препоръчате от тамошните?

            Коментар


            • #21
              От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

              Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
              Ако взема двуинчов, защото за мен това е оптималният лифт, който ме устройва, дали ще мога да търкалям 33 инча 15 цолови на 12,5 без да опират никъде на TJ-a? Че в момента, както казах съм на 3” по-принуда.
              Ама много се отклонихме от темата. Проекта е Вранглер JK за лов. Ловците карат много на асфалт. Офроуда им е черни пътища, които са малко по-накъдрени от пътната мрежа в България.

              Вранглер TJ за разходки е съвсем друга бира. Щото на разходките има блъскане. Има бой. Нали сте на състезание без времеизмерване и съдии. Аз минах - ти не можеш.
              Колкото и да мразя евтините неща, това работи.
              Малко преди десет години беше но още няма по-добри пружини перфекто синхронизирани с амортисьора.
              За рали става 20км.

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=44917

              http://www.roughcountry.com/jeep-sus...kit-652-3.html

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18153_101786249852587_7833302_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5776828

              Коментар


              • #22
                От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                Не сме се отклонили много от темата, JK и TJ имат сходно окачване и нарочно постнах в тая тема,авторът да придобие впечатления от мненията.

                Коментар


                • #23
                  От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:795B775F-D07B-470D-90C5-D83EADE2757F.jpg
Прегледи:1
Размер:383.2 КБ
ID:5776837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79B05053-0569-4336-B0D1-1E36221E766A.jpg
Прегледи:1
Размер:366.7 КБ
ID:5776838

                  Коментар


                  • #24
                    От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                    Здравейте , пиша в темата на колегата тъй като имам сходни въпроси . Имам JK дълга база която искам да повдигна до ниво при което може да събере гуми с размер около 34'' - 35'' . От изписаното по въпроса разбрах , че с 2'' най-вероятно може би няма да има проблем . Питането ми е дали , ако се използват пружини и амортисьори като посочените от KINEX ще се наложи и смяна на кормилна и другите щанги включени в комплекта за 4'' , а също така достатъчно здравили са мостовите на JK , по-специално предния за размерите гуми които съм посочил ? Предавателните числа са 4,1 .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                      На 2 инча е по-добре щангите да са хоризонтални, каквито са в заводски вид.
                      Това става с `комплекта` за 4"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        На 2 инча е по-добре щангите да са хоризонтални, каквито са в заводски вид.
                        Това става с `комплекта` за 4"
                        При положение че използвам к-т 4'' , заменям ли пружините от к-та с по-къси или ползвам всички елементи така както са дадени ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                          IRONMAN имат 8 вида амортисьори за JK и 6 вида пружини.
                          Продават се отделно. Комбинацийте са много.
                          За да работи 4" bracket cet на 2 инча лифт, някои части от комплекта се преправят, други изобщо не се ползват.
                          Сложно е. Не става "по телефона".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                            Или по нашенски казано става,Но ноухауто струва пари.Щото някой си трошил време и средства да разбере правилният начин.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                              Ганев, от този форум вече отдавна нищо не можеш да научиш безплатно. Ориентирай се към руските и западните форуми, съответно тези, които са ти по нАсърце.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Lift kit за Wrangler JK на Trail Master - мнения

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                IRONMAN имат 8 вида амортисьори за JK и 6 вида пружини.
                                Продават се отделно. Комбинацийте са много.
                                За да работи 4" bracket cet на 2 инча лифт, някои части от комплекта се преправят, други изобщо не се ползват.
                                Сложно е. Не става "по телефона".
                                600лв струва монтажа. За един ден става.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X