Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за лагери мастер спорт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за лагери мастер спорт?

    Здравейте.Предстои ми смяна на лагери на скоростната кутия но не знам към какви лагери да се насоча.Дали да са руски комплект112лв. или да ги търся по отделно от по известни марки.В BHV предлагат пълен комплект лагери и ганитури за 90лв.но лагерите са китайски . Предлагат ми лагери mastre sport germany правени в Полша за 75лв.комплекта.Ползва ли ли сте продукти на тази марка?Игления лагер между първичния и вторичния вал има ли аналог с номер по din или е само руски?И още един въпрос за маслото на кутията,Mannol 75 w 90 gl4/5 синтетика -17лв/1л.От коментарите разбрах че това е типа масло за Нивата,не съм ползвал досега mannol ,какво е мнението ви?

  • #2
    От: Мнение за лагери мастер спорт?

    Руските лагери са всъщност китайски, ребрандирани в Русия, с много голяма вероятност. Оригинални руски или китайски са по-добри е неизяснен към днешна дата въпрос.

    Синхронизаторите са по-трудната задача (или поне беше преди 6-7г) ама търси, търси. Оригинални ако намериш е добре.

    Маннол става. Поне тоя дето го продават тъдява. По някаква причина е по-евтин от аналозите от други фирми но досега никой не е изревал.

    Особено внимание да отделиш на семерингите. Те са по-важни от лагерите и маслото защото от тях зависи дали лагерите ще имат масло. Нито руски, нито китайски семеринги не слагай, вземи най-хубавите които намериш. И без това са само два и не струват много.

    Ако пробката за източване на маслото някъде си е загубила магнита, намери и сложи. Ако няма там магнит първата отделена стружка съдира семерингите и те връща в първи клас.

    И докато кутията ти е в ръцете и можеш да я обръщаш, след като я сглобиш, обърни я сгодно и налей честни 2 (два) литра масло. Знам че по книжка е по-малко и като си е на мястото не можеш лесно да вкараш 2л, но така хем ще провериш откъде тече, хем после ще имаш по-добро охлаждане и мазане, особено на 5 предавка. По принцип 5-степенната скоростна кутия на Нива умира от прегряване (ако не си разбрал).

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за лагери мастер спорт?

      Ако намериш лагери на ГПЗ слагай без да се замисляш.Лагери с надпис НРБ,също са добри.Сегашните Руски лагери са пълен ташак.Словашките лагери са много добър вариянт и от към качество и от към цена.
      Вземал съм на МС:
      Цилиндърче за спирачките.Сегментите които трябваше да държат буталцата в крайно положение не държаха.От старото и новото сглобих едно работещо.
      Преден кардан.Берта който трябва да го центрова към дифа и към РК беше с 0.2 мм по-малък.Върнах го.
      Шарнири.Биват.
      Вътрешни карета.Единствените карета които не тракат все още.Така наричаните оригинални се разтракваха след има-няма 500-1000 км.
      Последно редактирано от kameno karp; 17-12-17, 20:22.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за лагери мастер спорт?

        Руските лагери са в най-добрия случай белоруски-от завода в Минск. В по-лошия са китайски. Дали са лоши....то всяка машна произвежда някакъв процент брак, но качественият контрол в тая част от света е много болна тема, заради което и покупката винаги е малко или много хазарт.

        Маннол е съвсем прилично масло.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за лагери мастер спорт?

          Във Варна в магазина на Лада много ми хвалят руското масло "Газпромнефт"80w90 GL4 ,едва ли не по добро от mannol?Не знам?

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за лагери мастер спорт?

            Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
            Във Варна в магазина на Лада много ми хвалят руското масло "Газпромнефт"80w90 GL4 ,едва ли не по добро от mannol?Не знам?
            Не си прави майтап с маслото в скоростите на Нива.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за лагери мастер спорт?

              Важното е маслото да е истинско.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за лагери мастер спорт?

                Газпрома е гл-5. И съвсем не е лошо масло, базирайки се на проучванията на авторитетни руски атосписания.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за лагери мастер спорт?

                  Не бих се изненадал ако са направили някакво, дето да е добро точно за Нива. Тя тая машина основно си се ползва там и едва ли излиза от завода с Кастрол, Мотул или някое друго чудо на хидрокрекинга с произход от сърцето на загнилия капитализъм. В техниката руснаците са...как да се каже...консервативни...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за лагери мастер спорт?

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Не бих се изненадал ако са направили някакво, дето да е добро точно за Нива.
                    Нищо такова не са направили. Теоретично трябва да е нормално трансмисионно масло, на практика като всичко руско е нормално в 80% от случаите. Или 90% ама все тая - като изтеглиш късата клечка правиш ремонт. Приста е доста по-добре - то е нормално в 99% от случаите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за лагери мастер спорт?

                      Аз взех комплекта лагери за СК от БХВ и съм доволен - преди около 2000км. ги смених както и семерингите, плюс семеринги на раздатката. Сега сигурно ще ме оплюят ама проверявах лагерите един по един и са руски. Има начин да се провери дали лагера е менте-имитация . До сега съм сменил лагери на главини и полуоски - предни и задни с руски и нямам лоши наблюдения .
                      Еи ги де са на обстойния оглед преди монтажа

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-10-09 21.351111.JPG
Прегледи:1
Размер:393.1 КБ
ID:5776234
                      Последно редактирано от niki721220; 19-12-17, 00:00.
                      Тойота Аурис-2017
                      Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                      Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за лагери мастер спорт?

                        Първоначално публикуван от niki721220 Преглед на мнение
                        Има начин да се провери дали лагера е менте-имитация .
                        Как?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за лагери мастер спорт?

                          Аз лично когато започнах подмладяването на бабичката ,свалих всички лагери на всеки един детайл поотделно ,описах ги ,увих ги в един вестник мазен и тръгнах по фирмите предлагащи лагери и така подбрах лагери ,които уж според продавачите в тези магазини са по-добри от руските и китайските ...жалкото е, че не се сетих да направя списък за кой детайл какви съм сложил. На някой места намерих само руски, старо производство, като нямаше аналог от другите производители. След като я подкарам ще видим дали съм постъпил правилно. Със сигурност тая операция ми излезна по-скъпо отколкото ако бях ползвал предлаганите комплекти на пазара.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за лагери мастер спорт?

                            Имайте предвид че поне на нормалните коли лагерите по скоростната кутия често са с по-голяма хлабина съвсем нарочно. И се случва като сложиш стандартни от магазина да не изкарат дълго. Разликата е в буквичките след номера указващ размера. Как е при Нива не знам. Знам само че тая кутия върху жигула е последното, дето се разваля.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за лагери мастер спорт?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... тая кутия върху жигула е последното, дето се разваля.
                              Върху Нива обаче нещата са по-различни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X