Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

    21 век сме, какви фрези, какви циркуляри...
    12-ка стомана се реже водно с точно 2 хода на машината и излиза перфектен прав срез с точност 5 десети. КАкто е по четрежа, срязано под 45 градуса.
    70 см контактна повърхност обаче изобщо не е шега работа. Това ще иска и шлайф, и закалка, и смазване, освен ако няма да се движи веднъж в месеца-тогава нещата стават рЕзко по-прости.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Аааайде , почнА се !

      Зимам си чашата с ракиджОс у рЪка . И пуканките ... ъъъъ.... краставичките .
      Я да си бодна едно краставиче и аз..

      Спецовете по желязо тук са малко - вероятно само Ясен.
      Повечето отбират от стомани и чугуни, ама от голо Fe... Ясен е човека.

      Да, чертеж, направен на Word e като болт, завит с чук. Нищо незначещ чертеж може да доведе до невероятни изненади за рисуващия го, при получаване на нарисуваното.

      С поставените изисквания вероятно ще се получи двустранно заключване на оборска врата, но може и нищо да не се получи.

      В техниката се казва "коректно/некоректно поставен ".
      Отличен пример за дълбоко некоректно поставени изисквания!

      Коментар


      • #18
        От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Нещо да си видЕл за изисквания за точност в питанката ? И за грапавост ?
        И изобщо как ше се движи туй чудо и кой ше го задвижва - може колегата просто да го клати напред-назад ръчно.
        Пък и кат станА въпрос за клатене ... то ЗглоПки всекакви ... и променливи при яко клатене . Аз затуй казаАх по- горе , че от тъз гледна точка е тъмна индия .
        Не съм видЕл и точно за това съм писал-АКО ...
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
          В кой край на България търсиш ?
          Това трябваше да е първият отговор ....и какъв материал и кой го намира .

          Коментар


          • #20
            От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            ...Да, чертеж, направен на Word e като болт, завит с чук. Нищо незначещ чертеж може да доведе до невероятни изненади за рисуващия го, при получаване на нарисуваното....
            Абе чертежа си е яка работа , солидна . Като у "солИд уъркс" . Е , и като у Аутокад де .


            Ама кат дойдеш да пиеме по едно при мене , че ти покажем рисунка на рЪка . Дошла от Джърмани по мейла. Обаче със сЕ допуските и грапавостта дето се изисква . И матрияла и твърдосТта , пък ти си чукай главата как ше я гониш . И го пускам на плоския шлаиф накрая .. и после въпросния детайл се влага в едни машини дето излизат с емблема "маде ин джърмани" . Ама и там си го турят де (детайла)- аз само го "сендвам" готов от тука .... И забележки немат , пасва . Че и ми плащат за което .

            .. та не е важно в каква прОграма е правен чертежа , а дали е грамотен технически тоз дет "рисува" .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

              Всъщност, си прав.

              Дори това ще свърши работа пред дядо Коледа



              Тая година не стана да се видим, ама догодина - обещавам!

              Коментар


              • #22
                От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Всъщност, си прав.

                Дори това ще свърши работа пред дядо Коледа...
                То и от картичката стана ясно че човека иска някакви паралели,ма не стана ясно от какъв кашкавал са и как ше увеличи земното притегляне при монтажа

                Коментар


                • #23
                  От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                  Изядохте го ей
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Изядохте го ей
                    С парцалите!
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                      Интересно стана , ако не е тайна сподели за какво ще служи ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                        Никакви проблеми няма да има с плъзгането - на циркулярите така се движи каретката. В плота има трапецовиден канал - в случая аз ще го направя от двете шини дето са обработени от една страна. В тоя канал ръчно се движи напред назад двустранно обработената шина - масло ще има и ще се движи. Върху двустранно обработената шина с болтове се хваща парче пдч или мдф - това е цялата каретка. Режат се детайли от дървесина на циркуляр. Това е цялата философия. Питах на няколко места дето имат фрези, но нямали такава дължина на напречния ход. Писах на доста фирми дето се занимават с метали и ще видим какво ще отговорят. Реших да питам и тук.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                          В русенско съм, но има еконт - с наложен платеж ще го направя щом в Русе няма къде.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                            На лазер също става да ти го резнат.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                              Въпроса е къде - в коя фирма. Пратих имейли на доста фирми - доста от тях отговарят, че не могат. От една фирма много съм доволен - рязали са ми детайли, но могат само прави. Вече всъщност имам две фирми дето са отговорили, че могат, но ще видим - все пак и цената кой какво ще предложи

                              Остана една фирма дето можела - при другите не работели за една бройка. Сложно е да се намери кой може да го направи.
                              Последно редактирано от pooo; 18-12-17, 15:53.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде може да бъде направена скосена шина под 45 градуса?

                                Щом ще е за дървообрабтване, изискванията за точност намляват с една идея.
                                В такъв случай, вместо лястовича опашка, цялата плъзгаща с-ма може да я направиш с припокриващи се правоъгълни шини.
                                Един вид да се получат Т и 2 Г профила. Луфтовете ще се оберат с елипсовидни отвори, ексцентрични втулки, или каквото друго си измислиш.
                                В складовете има различни дебелини, при това и калиброван материал. Помисли върху това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X