Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камина - обгаряне на стъклото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Камина - обгаряне на стъклото

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение


    Моят таен метод е гъбата за чини с твърдата част
    И на мен. Чиста топла водица, никакви химии. На 3-4 дни или по-рядко.
    Дървата сухи и по-навътре. Периодично се проверява да не се е търколило някое близо до стъклото.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #17
      От: Камина - обгаряне на стъклото

      Какви салати, какви оцети...
      Аз свалям цялата вратичка от пантите(по-лесно е от ваденето на стъклото), над мивката опръсквам стъклото с обезмаслител(най-обикновен, от 2,70, за гъзарите може и меглио), и докато изчистря пепелта-всичко е готово. С гъбата и топла вода всичко пада много лесно.
      Преди да открия обезмаслителя търках като откачен с телта за загорели чинии, и сега понякога ми се налага да я ползвам, ако загара е стар и добре изпечен.

      Но пак казвам-най-доброто средство е обдухването на стъклото с въздух.
      Същия този въздух който ще се използва за горенето. С малко гледане, мислене, и повечко цапане и заваряване на нужните тенекийки(дефлектори понаучному) този ефект е лессно постижим.

      Ама както си знаете.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Камина - обгаряне на стъклото

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Какви салати, какви оцети...
        Аз свалям цялата вратичка от пантите(по-лесно е от ваденето на стъклото), над мивката опръсквам стъклото с обезмаслител(най-обикновен, от 2,70, за гъзарите може и меглио), и докато изчистря пепелта-всичко е готово. С гъбата и топла вода всичко пада много лесно.
        ....
        Е, щом е по-лесно да свалиш цялата вратичка и да пръскаш с обезмаслител, вместо да изтриеш стъклото за 10(десет) секунди на място с гъбата и пепел веднъж на две паления...

        Коментар


        • #19
          От: Камина - обгаряне на стъклото

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Сподели за ефективния препарат, моля.

          Аз ползвам салфетка, напоена с оцет, и ми се струва, че съм открил колелото - толкова съм доволен.
          Та да видим алтернативата - може да е съвършеното средство, което не мирише на салата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sano.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5776428

          Жената чисти с него печката, а аз скарата. Много е силен. Да се внимава. На два тигана свалихме покритието.
          А един път като чистих стъклото на въпросната пирамидка, капна на една тава подложена отдолу и боята и падна.
          Прикачени файлове
          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

          Коментар


          • #20
            От: Камина - обгаряне на стъклото

            Много полезно.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #21
              От: Камина - обгаряне на стъклото

              Каквото и да правиш,пак ще чистиш.Твоята камина няма отгоре на вратичката отвори,моята има и по съвет на Кольо,заварих една ламаринка която насочва въздуха и обдухва стъклото.Има ефект.Но на два дена с препарат за печки и груба гъба за чинии почиствам.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #22
                От: Камина - обгаряне на стъклото

                Знам го това - действително е могъща сила!!!

                Но за камината не съм се сещал, че може да става.

                Обаче, едни ляти джанти, леко замърсени, и не чистени никога, с това станаха като излязли от завода. Само с ръкавици, че иначе...

                Коментар


                • #23
                  От: Камина - обгаряне на стъклото

                  Наслояването го чистя или с препарат за стъкла или с Меглио... И кухненска гъба с твърдата и страна (след това - хартия разбира се)
                  Чернилката пада доста лесно...
                  Но поне при мен не трупа толкова много чернилка. Дървата са сухи, слагам ги максимално навътре и то напречно
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Камина - обгаряне на стъклото

                    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                    Каквото и да правиш,пак ще чистиш.Твоята камина няма отгоре на вратичката отвори,моята има и по съвет на Кольо,заварих една ламаринка която насочва въздуха и обдухва стъклото.Има ефект.Но на два дена с препарат за печки и груба гъба за чинии почиствам.
                    Точно казано.Посочените отвори служат именно за товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:editor_1514106442_nKsaDTbD.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5776455

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X