Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гранд витара xl7 или терано 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гранд витара xl7 или терано 3.0

    Здравейте,предстои ми закупуване на джип и бих искал да чуя вашето професионално мнение кой от двата джипа ще е най подходящ понеже ще го ползвам освен в ежедневни градски условия за нуждите на семейството,а събота и неделя ще трябва да ме качва в родопите на лов а там както знаете терена е доста стръмен и много кален с коловози и камъни ,та кой от двата гранд витара xl 7 или терано 3.0 , 2003 - 2004 година ,кой ще е по лесен за подръжка и да издържа на каране след като го и повдигна и каквото е нужно за балкана ?
    Благодаря предварително.
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

  • #2
    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

    Аз като "читател" ще дам съвет да разгледаш по-обстойно и да потърсиш в съответните раздели информация за двата модела.
    http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=78
    http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=70

    И двата са сравнително редки и много трябва да се внимава с избора !!
    Нисана е с капризен мотор и ако не е подържан правилно, ще има доста разходи. Не знам къде беше темата: "Новото терано на Спарки" там може да се зачетеш.

    И тъй като ми се струва, че би било трудно намирането на читв екземпляр, би било добре да разшириш избора и с още нещо.
    А за по-сериозни офроуд напъни, ще трябват доработки, особено как описваш големи коловози и т.н.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: гранд витара xl7 или терано 3.0

      Здравейте, вижте Терано с 2,7 мотора, той е по непретенциозен и гледайте за ръжди. Аз съм пристрастен и нисана ми е по на сърце и до колкото си спомням е и по висок .

      Коментар


      • #4
        От: гранд витара xl7 или терано 3.0

        Първо запиши в профилът си от къде си. Има добри хора и някой може да ти даде кръгче да пробваш. Също и във всички по-големи градове си има офроуд групи, които си организират срещи и карания. Можеш да иде на някоя среща, да си поговориш с момчетата и доста неща да ти се изяснят.

        Относно двата модела - ами първо си уточни бензин на газ ли искаш да караш или дизел. Щото на ХЛ7 дизелът е леко слаб за това тежко купе, а на Тераното пък няма мощен бензин.

        Аз от скоро карам Терано 2,7. Избрах този двигател, защото е механично доста здрав и трудно убиваем. Да, по-слаб е от 3,0, но пък има едни момчета тук в Пловдив, дето били най-добрите чип тунингари и обещаха срещу 400 лв да го направят 150 коня

        3,0 дизела и доста по-пъргав, и дори малко по-икономичен, но е с алуминиева глава, 16 клапана, съединител с демпферен маховик, имаше едни истории за проблеми с коляновия вал в някои години на производство и т.н. Абе все неща, които могат да ти стъжнят живота, ако уцелиш късата клечка. За 3,0 казаха, че нямат чип тунинг

        Докато търсех, огледах и няколко ХЛ7. Без да съм запознат с тях, просто всички железа отдолу са по-тънки от тези на Тераното. Точно като разпъната малка Гранд Витара си е. Но тежи и е дълга колкото Терано. Да ама пък има бензинов V6 със 173 коня, даже с късмет може и 185да се намери.

        Запознай се добре с двата модела и тогава избирай. Най-важното е да няма ръжди по шасито. Да не е мазана и боядисвана отдолу!!! Което се намира мно-о-ого трудно.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: гранд витара xl7 или терано 3.0

          От Пловдив съм и като цяло да xl 7 -цата са наистина доста рядки от тях гледам бензина,а тераното ще е дизела ,че то горе долу все тая просто тези двата джипа ми допадат и гледам да е дългата база че съм 2 метра и 130 кила та в друго ми идва тесничко :-) ,а за тераното 3.0 четох на колегата Спарки коментар ,че са добри като цяло и да е 2003 или 2004 год. в смисъл до 2002 имали някакъв кусур който бил изчистен от 2003 ,
          а и гледам 3.0 защото ще е по пъргав и удобен и на дълъг път. И XL-а ми допада като визия ,а и са в един ценови клас с тераното и за тях четох доста но и там противоречиви мнения затова путам тук да чуя мнението ви от опит кой ще е по добре. И като чета за сега тераното е с повече гласове и ако някой има 3.0 да каже как е .
          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

          Коментар


          • #6
            От: гранд витара xl7 или терано 3.0

            И още нещо да попитам,до коя година се произвежда тераното защото в колкото сайта отворих за техническите характеристики толкова различни дани прочетох то едно с едно нямаше общо ,та като край на производство дават в повечето 2004 год. ,в един руски сайт я дават до юли 2005 ,а някой пишат,че е до 2006 год. ,та ми е важно до коя година е последното терано защото джамбазите доста си ги надписват .
            Благодаря предварително.
            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

            Коментар


            • #7
              От: гранд витара xl7 или терано 3.0

              XL7 не е правен за това за което го искаш

              Коментар


              • #8
                От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                Колега, защо не покараш пробно един теракан след 2004-а, има дизел 2,9 - 163 коня има и бензин от мицубиши паджеро. И двата са доста силни - а железата по машината са много ама много корави. Става и за семейна кола (аз за такава го ползвам) става и за офроуд и то повече от ХЛ7. Достатъчно висок е и спокойно събира 31-ци със сток окачване.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                  Теракана не е мой тип джип ,мой приятел има и го ползва само градско и ,гледал съм го каръл съм го но нещо не ми допада ,то нали знаеш различни хора,различни вкусове,но благодаря за мнението. Иначе колкото повече чета мнения ,толкова повече клонят към тераното и ще видим :-) иначе живот и здраве ако ще е терано ще е 3.0 ,2003-2004 год. ,но ми се иска да чуя мнение на хора който са го ползвали .
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар


                  • #10
                    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                    Брат ми караше Терано 3.0 близо 4 години.За 70 хил. км не е дало нито един дефект.На магистралата го е карал като състезателна кола-колкото може.Джипа беше набор 2002 г. За съжаление катастрофира с него и стана тотал щета.Здрав и пъргав джип е,няма да съжаляваш с покупката.
                    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                      Благодаря
                      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                      Коментар


                      • #12
                        От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                        Аз имам дълго 2,7 автомат ,както писаха по горе нищо не съм барал до сега само му купих ръчни хъбове. С 7 човека и малко багаж ми дава 10 разход на дълго с скорост до 110км ,ако подкарам с 140 минава 12
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          Значи терано 3.0 дълга база ще е ,но ще падне търсене за читав джип и както казахте да няма ръжди ,нещо 2003 - 2005

                          И ще ви помоля за информация за добър майстор в Пловдив който за терано ,че като харесам нещо живот и здраве да му го закарам за мнение,а и живот и здраве за обслужване на джипа,че знам майстори но само за леки коли,а джипа си е друга работа :-) трябва си баш майстор.
                          Благодаря предварително.
                          Последно редактирано от CarTest™; 19-12-17, 09:50.
                          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                          Коментар


                          • #14
                            От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                            Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
                            И още нещо да попитам,до коя година се произвежда тераното защото в колкото сайта отворих за техническите характеристики толкова различни дани прочетох то едно с едно нямаше общо ,та като край на производство дават в повечето 2004 год. ,в един руски сайт я дават до юли 2005 ,а някой пишат,че е до 2006 год. ,та ми е важно до коя година е последното терано защото джамбазите доста си ги надписват .
                            Благодаря предварително.
                            До края на 2006-та се произвежда. Тоест може да намериш и такова с първа регистрация 2007-ма например. Моет е по VIN декември 2004 (тогава е излязло от завода), а първа регистрация септември 2005-та.

                            Джамбазите колкото и да надписват по VIN няма какво да направят. Ей ти каталог за части по VIN:
                            http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

                            Излиза и година и месец и екстри.

                            VIN-а трябва да започва с VSKKWNR20 за трилитровите с ляв волан. Често се бърка "W"-то с "H", понеже на табелката в моторния отсек шрифта е много откачен по отношение на буквата "W".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                              Моя теракан и той е така, излязал от завода август 2004 и първа регистрация 27.05.2005 - съответно и по стъклата навсякъде 04 пише...
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X