Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гранд витара xl7 или терано 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

    Ок,благодаря Ви за информацията.
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

    Коментар


    • #32
      От: гранд витара xl7 или терано 3.0

      Аз съм имал и Терано 2.7TD 100коня от тези с малките правоъгълни фарове.Него малко го карах никакви проблеми не съм имал и с него,предимството му пред тройката е непретенциозността към горива,масла и най-вече поддръжка,иначе като вървене нямат база за сравнение 3.0 върви много повече и в гора и на асфалт,също така тройката е и доста по-икономичен.Между другото имам двама познати карали преди това 2.7TD (единия) и 2.7TDI (другия) и плюеха тройката бил булкук бил дефектен незнам си кво си .А преди една година и двамата скочиха в трилитрови терана и сега не дават да се каже лоша дума за тоя мотор. И аз не мога да кажа лошо за тоя мотор само иска по - честа и качествена поддръжка.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #33
        От: гранд витара xl7 или терано 3.0

        Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
        Аз съм имал и Терано 2.7TD 100коня от тези с малките правоъгълни фарове.Него малко го карах никакви проблеми не съм имал и с него,предимството му пред тройката е непретенциозността към горива,масла и най-вече поддръжка,иначе като вървене нямат база за сравнение 3.0 върви много повече и в гора и на асфалт,също така тройката е и доста по-икономичен.Между другото имам двама познати карали преди това 2.7TD (единия) и 2.7TDI (другия) и плюеха тройката бил булкук бил дефектен незнам си кво си .А преди една година и двамата скочиха в трилитрови терана и сега не дават да се каже лоша дума за тоя мотор. И аз не мога да кажа лошо за тоя мотор само иска по - честа и качествена поддръжка.
        А ето за това говорим. Сега остава по- трудната част да намеря читав 3.0 и без ръжди :-)
        Nissan Terrano 3.0 DI turbo

        Коментар


        • #34
          От: гранд витара xl7 или терано 3.0

          На първо място търси читав, чак след това гледай дали е 2.7 или 3.0. И се "зареди" с нещо като 3 месеца търпение. Може и повече. Казвам ти го от личен скорошен опит.

          ПП: И се приготви повечето на снимка да изглеждат перфектно, а като отидеш на място да завариш нещо понякога драстично различно. Имаше тук в Студентски град един уж от 2005-та. Тотална скрап, обявен за над 8000.
          Последно редактирано от sparkybg; 23-12-17, 11:17.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: гранд витара xl7 или терано 3.0

            Чети навън за ZD30DD, мотора се слага на много модели на Нисан включително и на леките им камиончета Атлеон и Кабстър. Варира от 105 до 170 коня според зависи с или без турбо, и други разлики, но като цяло си е един и същ мотор. Както казах чети навън за да не се подведеш, че тука ганя преди да си го купи плюе по него, а после е най-добрия! Като цяло доста дребни дефекти и не ласкави отзиви навсякъде, но ти си решаваш. За мен най-важното е да не съм на тръни, че може да се окоти и да ме вкара в сериозни финансови вложения, освен неудобството да те остави някъде на майната си.
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #36
              От: гранд витара xl7 или терано 3.0

              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
              Чети навън за ZD30DD, мотора се слага на много модели на Нисан включително и на леките им камиончета Атлеон и Кабстър. Варира от 105 до 170 коня според зависи с или без турбо, и други разлики, но като цяло си е един и същ мотор. Както казах чети навън за да не се подведеш, че тука ганя преди да си го купи плюе по него, а после е най-добрия! Като цяло доста дребни дефекти и не ласкави отзиви навсякъде, но ти си решаваш. За мен най-важното е да не съм на тръни, че може да се окоти и да ме вкара в сериозни финансови вложения, освен неудобството да те остави някъде на майната си.
              Изведнъж и без предизвестие се окотва единствено помпата, евентуално. Ама тя не се ползва само на тоя мотор, а сигурно и на стотици други мотори от тия години.

              За останалото окотване по двигателя обикновено си има, макар и малки, признаци известно време преди да го направи. То и за помпата много често има, ама не е толкова лесно да ги надушиш. Ама за да хванеш всичкото това трябва изначално да си попаднал на читав и да си го карал известно време в читаво състояние.

              И не на последно място - каквото и да е окоти по тоя мотор, трудно стига като цена закупуването на комплект дюзи за 120-ка D-4D.

              ПП: Ето тонове информация за двигателя на руски: http://patrol61.ru/viewforum.php?f=59

              Из австралийските форуми има още доста. Понеже от над месец чета постоянно, мога да кажа че няма драстични разминавания между австралийските и руските форуми.
              Последно редактирано от sparkybg; 23-12-17, 12:23.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                На първо място търси читав, чак след това гледай дали е 2.7 или 3.0. И се "зареди" с нещо като 3 месеца търпение. Може и повече. Казвам ти го от личен скорошен опит.

                ПП: И се приготви повечето на снимка да изглеждат перфектно, а като отидеш на място да завариш нещо понякога драстично различно. Имаше тук в Студентски град един уж от 2005-та. Тотална скрап, обявен за над 8000.
                Да това ще е една от най-трудните задачи да се намери читав,мой приятел който живее от доста години в Англия ми прати снимки на един 3.0 , 2005 год. на 44 000 мили и найстина е много свеж и наперен но не ми се занимава да сменям табла и да обръщам волани ,струва ми се голяма галимация. Ще падне търсене защото найстина в БГ ги вкарват само кошове.
                Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                Коментар


                • #38
                  От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  Чети навън за ZD30DD, мотора се слага на много модели на Нисан включително и на леките им камиончета Атлеон и Кабстър. Варира от 105 до 170 коня според зависи с или без турбо, и други разлики, но като цяло си е един и същ мотор. Както казах чети навън за да не се подведеш, че тука ганя преди да си го купи плюе по него, а после е най-добрия! Като цяло доста дребни дефекти и не ласкави отзиви навсякъде, но ти си решаваш. За мен най-важното е да не съм на тръни, че може да се окоти и да ме вкара в сериозни финансови вложения, освен неудобството да те остави някъде на майната си.
                  Да така е ,ама и то пък колата до голяма степен и нали трябва да ти доставя удоволствие и както външно,така и интериор и като вървене,а то кога ще я взимаш само с презумцията да е уж здрава и да не се чупи нещо то не ти доставя най-важното удоволствието да си в нея и да я караш,а и то както всичко и с колите е и голяма доза късмет на какво ще попаднеш и колко ще кара .
                  Та здраве да е пък коли се ремонтират и пак ще вървят. :-)
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар


                  • #39
                    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                    Поздрави на всички и приятно посрещане на празниците !!!
                    Живи и здрави !!!
                    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                    Коментар


                    • #40
                      От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                      И аз четох много Спарки, ама много но повече англоезични форуми, че съм скаран с руския (( Иначе мотор с приятен въртящ момент, вървеж и разход, но... не мисля, че подхожда на сериозна техника като Патрол и Терано според мен. Виж по-стария 2.7 е... идеала ми за дизелов двигател. Следя ти темата и дано случиш на моторетка да ти надживее купето. Интересното за мен, е че реално има хора които пък са доволни и явно е въпрос на късмет или разлика в качеството на частите знам ли... Единствено и само ZD30 ме отказа от дълъг Патрол У61, но това е извън темата.

                      п.п. 120ката е по-зле като дизел от нисанския ZD30, не стига че се чупи сериозно отраз ами ремонта е амнайсе хиляди лева.
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #41
                        От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                        п.п. 120ката е по-зле като дизел от нисанския ZD30, не стига че се чупи сериозно отраз ами ремонта е амнайсе хиляди лева.
                        Абе и там си има, макар и дребни, признаци, поне за дюзите. А и удобното е че можеш да си гледаш корекциите електронно. Лошото е че не винаги решаваш проблема със смяна на дюзи, независимо от цената им.

                        За другия "режим" на скапване, мисля че някой беше писал - задръстване на входната цедка на маслото. Май на всяка втора смяна трябваше да се сваля картер и да се чисти.

                        Аз почти си бях купил 120-ка. И продължава да ми е в списъка. Тройната цена на закупуване и потенциално скъпите ремонти ме спряха тоя път. Много по-масов автомобил е от трилитровото терано, та не съм сигурен кой мотор от двата е по-мотор.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X