Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гранд витара xl7 или терано 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

    Благодаря за конкретния отговор и може ли инфо за някой спец по тераното в Пловдив или областа хем да погледне евентуалното терано и в последствие да го обслужим и малко лифт по окачването и евентуално желязна броня отпред. Че нямам идея кое как става и къде - при кой да го направя,а съм се запалил понеже ходя доста по балканите и е крайно време за нещо сериозно .
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

    Коментар


    • #17
      Никой ли незнае добър майстор или сервиз в Пловдив на който може да се разчита като компетентност за терано ...... ?

      И кой от двата джипа сега е по добрия 2,7 или 3.0 ,че чета на няколко места,че 3.0 бил много проблемен двигателя и горивната помпа била с електроника и правила доста проблеми,а била мнооого скъпа,докато пък на 2,7 единствения плюс където му изтъкват навсякъде защо бил по добър от 3.0 е че е с твърд агренаж с зъбни колелета ..... . Та наистина ли е толкова проблемен 3.0 или е само чух от един приятел който пизнавал един човек и т.н и т.н ..... ????
      Последно редактирано от CarTest™; 20-12-17, 13:49.
      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

      Коментар


      • #18
        гранд витара xl7 или терано 3.0

        Първоначално публикуван от Стоян 1
        И кой от двата джипа сега е по добрия 2,7 или 3.0 ,че чета на няколко места,че 3.0 бил много проблемен двигателя и горивната помпа била с електроника и правила доста проблеми,а била мнооого скъпа,докато пък на 2,7 единствения плюс където му изтъкват навсякъде защо бил по добър от 3.0 е че е с твърд агренаж с зъбни колелета ..... . Та наистина ли е толкова проблемен 3.0 или е само чух от един приятел който пизнавал един човек и т.н и т.н ..... ????
        3.0 е модерен дизел с всичките плюсове и минуси. Ако имаш пари за подръжка си взимаш такъв и си свиркаш - като дойде сляпата неделя вадиш 3-4 бона и си ти - после продължаваш да си свиркаш.
        2.7 е за бедните пенсионери кюта си бавно и неуморно до второ пришествие или разпад на ламарините - сипваш само нафта и полека лека (щото не е бърз де ) те така [emoji4]

        От този клас няма модерен дизел без проблеми
        Брадичката си иска гребенче.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: гранд витара xl7 или терано 3.0

          Добре де ,казвате че 3.0 е проблемен и много се чупи НО има ли някой във форума който е имал,карал е 3.0 и е имал проблеми с него и ако има такъв нека каже в кое точно е проблема защото доста четох и навсякъде
          който има такъв двигател е все много доволен,а тези който са с 2.7 постояно обясняват ,че този 3.0 е боклук и не ставал понеже правил много проблеми НО какви ...... . Та излиза,че който има 3.0 казва,че е супер,а който е с 2.7 са твърдо против 3.0 ,затова и където и да чета навсякъде едно и също като описаното по горе от мен и така и не се разбира какво му е дефекното на 3.0 !?!?! Затова ако има тук някой който има сервиз или отремонтира теранота нека каже колко скапани двигатели на 3.0 е правил и колко на 2.7 ???
          Защото не е въпроса кой колко пари има за подръжка,а реално кое си струва да се купи и кара и ще си върши ежедневната работа по пътя.
          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

          Коментар


          • #20
            От: гранд витара xl7 или терано 3.0

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            2.7 е за бедните пенсионери кюта си бавно и неуморно до второ пришествие или разпад на ламарините - сипваш само нафта и полека лека (щото не е бърз де ) те така [emoji4]
            Нищо бавно няма в 2.7. Или поне за мен двигател, който може от София до Бургас да поддържа 130-140 по цялото трасе без да го мислиш дали ще прегрее или ще се строши, независимо от климатичните условия, не се вписва в графа "бавен".

            Понеже ги имам и двата, и последния месец карам ту единия, ту другия, мога да кажа че разликата не е чак толкова потресающа. 3.0 е по-приятен за каране във високите скорости - утихва и не се чува. В ниските е точно обратното.

            3.0 е по-нервен - между 1800 и 2500 върви като змей и на ниските предавки честичко се случва да въртя гуми, а след това до към 3000 на високите предавки има плато, и независимо колко натискаш той си върви колкото върви. 2.7 е по-"responsive" - тягата му линейно отговаря на това колко си натиснал педала, а при 3.0 между 1500 и 2500 върви като змей, после започва той да си преценява колко да върви, пък ти си натискай колкото щеш.

            Сядайки от 3.0 в 2.7 ти се струва че върви по-малко, именно заради плавността. Сядайки от 2.7 в 3.0 ти се струва че педала е малко като с 2 режима - напълно натиснат и напълно отпуснат.

            Разход още не съм засичал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: гранд витара xl7 или терано 3.0

              Спарки кажи ми ти поне си доста вътре в нещата с тераното,а вече и с двата двигателя ,та кажи ми толкова ли е проблемен 3.0 като двигател и горивна помпа спрямо 3.0 и кой от двата би ме посаветвал да взема за нуждите който съм описал в началото ще го ползвам и като семеен автомобил и в града и извън града по екскурзии ,а зимата в събота и неделя на лов в родопите по пресечен кален терен.И чувал ли си за тоца ,че са много проблемни 3.0 ?
              Благодаря предварително.
              Nissan Terrano 3.0 DI turbo

              Коментар


              • #22
                От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Нищо бавно няма в 2.7. Или поне за мен двигател, който може от София до Бургас да поддържа 130-140 по цялото трасе без да го мислиш дали ще прегрее или ще се строши, независимо от климатичните условия, не се вписва в графа "бавен".

                Понеже ги имам и двата, и последния месец карам ту единия, ту другия, мога да кажа че разликата не е чак толкова потресающа. 3.0 е по-приятен за каране във високите скорости - утихва и не се чува. В ниските е точно обратното.

                3.0 е по-нервен - между 1800 и 2500 върви като змей и на ниските предавки честичко се случва да въртя гуми, а след това до към 3000 на високите предавки има плато, и независимо колко натискаш той си върви колкото върви. 2.7 е по-"responsive" - тягата му линейно отговаря на това колко си натиснал педала, а при 3.0 между 1500 и 2500 върви като змей, после започва той да си преценява колко да върви, пък ти си натискай колкото щеш.

                Сядайки от 3.0 в 2.7 ти се струва че върви по-малко, именно заради плавността. Сядайки от 2.7 в 3.0 ти се струва че педала е малко като с 2 режима - напълно натиснат и напълно отпуснат.

                Разход още не съм засичал.
                Съласен съм но нека да уточним че ти имаш къси бази а почналия темата търси дълга.
                Освен това почти всеки дизел може да поддържа 130-140 км/ч но по важно е как ускорява примерно да изпревари Тир.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                  Имам къси бази, ама 2.7-цата е с 31-ци Duratrack и вдигнат а другия си е с щатни BFG A/T и още не е вдигнат.

                  И не, не всеки може да поддържа тая скорост. 15-те коня на старото терано 2.7 си се усещат. Повишеното предавателно число на дифовете - също.

                  ...като стана въпрос - 3.0 е с дифове 3.9, 2.7 е с дифове 4.375. Скоростите са еднакви. Трилитровия просто е правен за по-високи скорости. Динамиката при скорости до 100 е горе-долу еднаква. Разликата е че единия го настъпвам до ламарината при лек баир за да поддръжа тия 140, а другия постоянно иска да отиде на 150-160.

                  Относно къса и дълга база - тераното го мори най-вече аеродинамиката. При 2.7 няма драстична разлика дали съм тръгнал към морето натъпкан с багаж, с пуснат климатик и +2-ма човека, или съм си сам, без багаж и без климатик. Трилитровото още не съм го тествал за да кажа, ама не вярвам и там да има драстична разлика.


                  2.7 е доста динамичен мотор, предвид технологията, по която е правен. И много по-директен - настъпваш и веднага тръгва. 3-ката има една инертност като всички по-нови автомобили, тоест силата идва с малко закъснение след настъпването. Не говоря за турбо дупката, а за това че ефекта натиснатия педал достига до двигателя с леко забавяне. Вероятно заради еко нормите се избягва пропушването в междинните режими. 2.7 като го сръчкаш както си трябва прави кълбета отзад. Тройката не мога да я накарам да направи баш същото.

                  Та тъй...

                  ...и не на последно място, ако се стигне до ремонт за 4 бона може да ти е по-евтино да търсиш друг двигател. За не много повече от това скоро гледах че може да се внесе направо от OAE.

                  Иначе - оригинални бутала около 60-80 евро бройката, комплект сегменти около 130 евро за всички цилиндри, дюзи около 150 кинта бройката (поне мойте толкова излязоха), гола глава между 1000 и 1600, помпа между 800 и 1800.

                  Тъпото е че ако се сменя глава трябва да се сменя талон - номера на двигателя е върху главата, а не върху блока, та ще има допълнителни разходи покрай KAT, както и ще трябват официални документи като за закупен цял мотор.

                  ...на фона на това, не е невъзможно да се намери добър 2.7 мотор за около 1500-2000лв, по простата причина че са масови и да строшиш такъв е изключение и си трябва талант и постоянство. Трилитровия трябва да го дундуркаш за да е безпроблемен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Трилитровия трябва да го дундуркаш за да е безпроблемен.
                    То да дундуркаш, ама тия преди теб..

                    Коментар


                    • #25
                      От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                      Абе личи си как е дундуркан, малко или много.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                        Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
                        Никой ли незнае добър майстор или сервиз в Пловдив на който може да се разчита като компетентност за терано ...... ?
                        Привет,

                        За джипове и то дизелови ти препоръчвам Киро Котуманов в Асеновград. Ако искаш някакви контакти ми драсни на лично, да не става като реклама. А и той си е малко сложен с вдигането на телефона...

                        Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                          Благодаря за мненията и на Спарки за изчерпателния отговор ,та като цяло работата е на кантар и всичко е късмет :-) . 2.7 е по куче но е по бавен,а 3.0 който го има не се е оплакал :-) .
                          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                          Коментар


                          • #28
                            От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                            Първоначално публикуван от Crazy_hatteR Преглед на мнение
                            Привет,

                            За джипове и то дизелови ти препоръчвам Киро Котуманов в Асеновград. Ако искаш някакви контакти ми драсни на лично, да не става като реклама. А и той си е малко сложен с вдигането на телефона...

                            Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
                            Ок , и благодаря.
                            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                            Коментар


                            • #29
                              От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                              И аз от 2008 съм собственик на Терано 3.0 и за близо 10години не съм имал сериозни технически проблеми с него.Иска качествена поддръжка-хубаво масло и по-честата му смяна.Джипа НЕ излиза от гората - ползвам го за лов,работа по полето,карам си дърва натоварен до горе и празен върви еднакво.Кара се всеки ден и градско и извън. Разход 10/100.Поддържам му скорости 160-170.Тук не го хвалят за в гората,но като проходимост за мен е идиален( къде минават тойотите и аз минавам от там) и доста по проходим е от разни витари и ниви.Има си достатъчно мощност и според мен е много повече джип от Гранд Витара,само малко им е слаб предния мост.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • #30
                                От: гранд витара xl7 или терано 3.0

                                Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                                И аз от 2008 съм собственик на Терано 3.0 и за близо 10години не съм имал сериозни технически проблеми с него.Иска качествена поддръжка-хубаво масло и по-честата му смяна.Джипа НЕ излиза от гората - ползвам го за лов,работа по полето,карам си дърва натоварен до горе и празен върви еднакво.Кара се всеки ден и градско и извън. Разход 10/100.Поддържам му скорости 160-170.Тук не го хвалят за в гората,но като проходимост за мен е идиален( къде минават тойотите и аз минавам от там) и доста по проходим е от разни витари и ниви.Има си достатъчно мощност и според мен е много повече джип от Гранд Витара,само малко им е слаб предния мост.
                                А ей ми прави впечатление навсякъде по постовете из форумите,че който кара 3.0 си е доволен,а който кара 2.7 казват,че 3.0 не ставал и бил дефектен,а като попиташ е кое му е дефекното и как стигнахте до това заключение ..... конкретен и обуснован отговор няма . Не искам да обидя никой просто това ми прави впечатление. А и щом и Спарки е взел 3.0 това ми се струва показателно за 3.0 ,че става все пак :-)
                                Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X