Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

    А този мотор с каква горивна уредба е, бош ли е?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

      С делфи е.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #18
        От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

        Де да беше с Бош...
        както е писал колегата, горивната система е на Делфи.
        В крайна сметка оправих колата.
        Ще го пиша в хронологичен вид, за да има проследимост на това, което съм проверил.
        1. Проблем с чек, 1 дюза извън корекция, още две на границата на корекцията.
        2. Ремонт на дюзите ремонтирах всичките 5. Смяна на клапаните и стенд. Не съм кодирал дюзите.
        Колата заработи, както трябва, не тресеше, не пуши и работи стабилно.
        3. Светва чека. записани грешки P1148 - Accelerometer (KnockSensor) Learning Fault сърди се детонационния датчик, P1611- Low Injector Bank 1 Voltage . в реалност четеца го изкарва Low voltage #1 #2 #3 инжектор.
        4. Сваляне на инжекторите всичките и отново на стенд, всички в норма. Слагане обратно и тест, чека пак светва. Грешките са същите, като горните.
        5. Размяна на дюзите от 1 2 3 цилиндър с другите, които не излизат, като грешка, никаква разлзика. P1611 си стои.
        6. Четене на грешки. ЗАбива грешки P1148 ( детонационния) P1611 и P3401- Cam Position Sensor Malfunction
        Тук се усъмних че може да е загубил синхронизацията между разпределителните валове и коляновия вал а от тук и лошо горене, детонации и се сърди детонационни датчик и пали чека.
        7. На сутринта колата тотално отказа да запали. Върти на стартер но не пали. Все едно няма гориво.
        Извадих бушон 15, който отговаря а IMV valve демек клапана за високо налягане. Идеята ми беше че без бушона помпата ще надуе максимално налягане и дюзите ще отворят и колата ще запали. Теста беше да разбера дали дюзите пускат гориво. Не запали.
        8. Смяна на датчика на разпределителния вал Camshaft sensor. Не пали.
        Тук вече бях почти сигурен че е датчика на коляновия вал. Предишния ден колата ми угасна в движение и след 10 минути запали
        9. Смяна на датчика на коляновия вал crankshaft sensor колата запали и след 10 минути каране чека сам изгасна.
        За мен цялата работа с паленето на чека е идвал от датчика на коляновия вал. Разбира се дюзите си бяха за ремонт.
        Утре ще закача колата за да затрия натрупаните грешки и да видя дали забива нови, дори да не пали чека.
        Искам да видя дали още дава лоша синхронизация между валовете, защото видях че хидравличния обтегач на ангренажната верига е омаслен и си мисля че не прилага достатъчно усилие и от там мърда синхронизацията ( ако) или веригата е за смяна, дано да не е .
        Ако е възможно модератор да преименува темата на проблем с горивна система Рекстън .
        Схема на двата датчика
        https://1drv.ms/i/s!AhTVv94yyw-YgP5p-QDCC1WS-O_xXA
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от redex; 21-12-17, 17:59.

        Коментар


        • #19
          От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

          Е на мерцедесите не е ли бош на тоя мотор?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

            Не съм запознат, каква е горивната система при Мерцедес на 2.7CDI, който е уж дериват на този който е в Рекстън. За мен двигателя на Рекстън не е Мерцедес а по лиценз на Мерцедес. Стар диагностичната апаратура не работи при Рекстън.

            Коментар


            • #21
              От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

              Проверих в Автодата. Хванах за Пример МЛ W163. Да с Бош горивна система е.

              Коментар


              • #22
                От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                Не съм запознат, каква е горивната система при Мерцедес на 2.7CDI, който е уж дериват на този който е в Рекстън. За мен двигателя на Рекстън не е Мерцедес а по лиценз на Мерцедес. Стар диагностичната апаратура не работи при Рекстън.

                Обратното е, мотора на корейците е дериват на бенцовия и май не е просто бенцов мотор произведен в корея, ами си е с привнесените от тях "подобрения".
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #23
                  От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Обратното е, мотора на корейците е дериват на бенцовия ".
                  Това имах в предвид, написал съм го малко сложно :-)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                    Мерцедес са акционери в Сангйонг. Този двигател си е мерцедесовият, но с горивна система Делфи. XVT, който е 186 коня е малко по-различен.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                      ............
                      ЗАбива грешки P1148 ( детонационния) ...........
                      Сигурно ли е, че има такъв датчик на тоя ДВГ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                        Да, даже са два.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5776356
                        Последно редактирано от redex; 21-12-17, 19:17.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Е на мерцедесите не е ли бош на тоя мотор?
                          На мерцедес 2.7 е бош.При санг йонг е делфи,което не е лошо обаче.И да мотора е по лиценз на мерцедес.Автоматичната кутия е 1 към 1 с тази на мерцедес,а именно 5G троник за запознатите.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #28
                            От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                            Да двигателя прилича на мерцедесовия конструктивно но не точно,мръднало им е индигото малко при копирането сигурно има защо.
                            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                              Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
                              Да двигателя прилича на мерцедесовия конструктивно но не точно,мръднало им е индигото малко при копирането сигурно има защо.
                              Ако споделиш и нещо конкретно няма да е лошо, щото иначе увисваш в пространството като Търтея.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Ако споделиш и нещо конкретно няма да е лошо, щото иначе увисваш в пространството като Търтея.
                                Колко конкретно искаш? Единственото общо с 270 cdi е цифрата 270 Конзолата с масления филтър на МВ е отпред ,на корееца отзад . Помпата за високо налягане на МВ е отпред на корееца е там дето е твоето ГНП Та в общи линии твоя ДВГ с намалена кубатура . Твоя и CDI-то имат ли нещо общо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X