Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал - изчисляване на предавателни числа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциал - изчисляване на предавателни числа

    Здравейте! Някъде из темите ми попадна таблица с предавателните числа на видовете дифове, за съответните модели на сузуки. Обаче,в темата срещнах мнения,че не винаги предавателните числа съвпадат с дадената модификация. Пък, като добавим и вероятна интервенция на предишен собственик по дифа, съвсем не може да се разчита на инфото. От прочетеното разбрах, че най-сигурният начин ще бъде като се разглоби дифа, и с преброят зъбите на пиньон и короната, но някой от колегите беше споменал за вариант без разглобяване - с броене на оборотите на кардан а, спрямо колелото. Интересува ме как точно се изчислява, или ако може да ми кажете какви са предавателните числа на дифа ми, по данните който ще приложа по-долу:
    2 оборота на кардан = 3/4 на колело;
    10 и 1/4 оборота на кардан = 4 оборота на колело (тука май обърках оборотите на кардана).
    Благодаря!

    П.с - Витара е 1.6 16v, G16B,дълга база

  • #2
    От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

    Имай предвид, че ако си вдигнал само едното колело трябва да разделиш оборотите му на две щото в действие влизат и планетите и сателитите в касетата /все едно, че едното колело боксува/. Ако се вземе предвид последното броене предавката ти е 1:5,13.

    П.П. При първото броене излиза 1:5,33.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #3
      От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

      Ми раздели ги тия цифри де (градуси са).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

        Да, само едното колело бях вдигнал. Ако трябва и двете да вдигна,и пак да броя, щото нещо излиза, че дифа е уникален - нито 1:4.875, нито 1:5.125 !
        Или казвате, че щом е по-близо до 1:5.125 , значи това е предавателното число ?! Е, пак не се връзва с дадената таблица! Уж, е "японка" ама не идва на 1:4.875! Явно е барникана преди да я купя, някъде по Италианско, щото преди 13 години като я купувах, беше внесена от там.

        Коментар


        • #5
          От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

          Ако не стане с математика,направиго по най трудния начин,с телена четка изчиати номера.

          Коментар


          • #6
            От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

            Излиза, че си с оригиналния диф. 8/41 или 5.125.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #7
              От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

              Благодаря на отзовалите се! След като вече имам достоверна иформация, мога да потърся заден диференциал, а защо не и цял мост, пък ако е с "ЛСД" - още по-добре! Някой ако предлага читав, и на сносна цена, нека ми пише. Още веднъж, благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                Имам цял мост от дълга свален вчера с жилата и щангите, но малко си далеко. Ще дойде скъп транспорта.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                  Цените на куриерските услуги не зависят от разстоянието, а само от пратката.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Имам цял мост от дълга свален вчера с жилата и щангите, но малко си далеко. Ще дойде скъп транспорта.
                    От
                    Здравей Ванка, би ли се разделил с него на сносна цена!? Имаш ли на идея колко тежи, че да питам като стойност, колко би се оскъпил?
                    Знам (от постовете ти), че си "навътре в нещата", и въобще няма да те питам дали е читав дифа/моста, и дали е с "правилните" числа! Благодаря!

                    P.S - Коле,мисля че си прав, още днеска ще питам офис-куриерите (за срамотийте работя в Спиди, пък не съм запознат-но к'во искаш от прост шофьор��)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Цените на куриерските услуги не зависят от разстоянието, а само от пратката.
                      Да, така е. Имах в пред вид, че е далече, ако беше в областта можех и да му го докарам на място. Като килограми може и да е 50 +. Сам човек не може да го носи и е доста обемист.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                        Ако не се разберете с адаша, аз имам заден на добра цена във Варна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Ако не се разберете с адаша, аз имам заден на добра цена във Варна.
                          Препоръчай му къде да си диагностицира проблема във Варна, че аз не мога да го насоча.
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                            При мен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диференциал - изчисляване на предавателни числа

                              Ок, след празниците(към 03-04.01) ще те потърся, ако е удобно. Благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X