Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

    Колеги сълзи ми нафта от посоченото болче, как мога да отстраня проблема и за какво служи. Струва ми се, че е за някаква регулировка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171215_092535.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:6141024

  • #2
    От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

    Реглаж на цикловата порция. Това което е като шпилка с квадратната глава, е всъщност един упор вътре в регулатора на помпата. От неговото положение зависи максималната циклова порция. Контрагайката го осигурява да не се разрегулира. Нормално има и пломба, която е върху оставащата навън част с резбата, като пречи да се навива упорът навътре, а да може само да се развива. Навиването увеличава порцията, повишава се мощността, разхода на гориво, пушенето при пълна газ и паленето става по-лесно. И всичко това обратното при развиване на упора.
    Ако го развиеш заедно с гайката, без да го разрегулираш (запазиш същата дължина на излизащата му част), ще видиш къде е проблема. Мисля, че имаше О-пръстен там някъде.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

      Значи трябва да развия голямата гайка отпред заедно с цялата шпилка както е законтрена?

      Коментар


      • #4
        От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

        Първоначално публикуван от dimitar22 Преглед на мнение
        Значи трябва да развия голямата гайка отпред заедно с цялата шпилка както е законтрена?
        Опс, моя грешка. Сега загледах по-добре снимката, всъщност съм объркал тоя болт, с този зад него под тръбичката(с прореза за отверка и дупка). Моето описание се отнася за него, а за посочения със стрелката не съм запознат.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

          Няма ли запознати с този модел горивни помпи????????????

          Коментар


          • #6
            От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

            Здрасти dimitar22!Първото е, че протекъл ли е един О-пръстен, ще има скоро и друг.Това, първото, иде да ти каже да почваш да търсиш ремонтен комплект и някой, който може да го сложи както се полага.
            Имам такава помпа на бричката ми, но това е кола, която карам само когато се прибера в България.Така, че аз бих постъпил по следния начин.Проучвам на http://www.toyodiy.com/parts/ горивната помпа за съответния модел, и по специално всички гумени уплътнения.Намирам всички или поне въпросното, което тече и си го купувам оригинално.След което меря с шублер всички отстояния между болта, гайката и основата иго отвивам и сменям уплътнението.Навивам обратно, меря, стягам и паля и си търся останалите уплътнения, защото скоро ще ми потрябват.
            Като разгледах схемата на помпата, виждам че има т.нар. gasket, която е на стеблото на болта и явно е износена от годините, защото болта не се върти, отделно има О пръстен на гайката, който ако я отвиеш, най-вероятно няма да уплътни при обратно навиване.Т.е. трябва да смениш и двете.Можеш да пробваш да отвиеш само регл болтче и да смениш само неговата гарнитурка(gasket), по начина който описах по горе.
            Ще пробвам да прикача след малко скица на помпата, щото пробвах вече да прикача цялото ръководство за обслужване, но файлът се оказа много голям според нормативите на форума(7.5МБ)
            На скицата всички означени с черен ромб О-пръстени и гарнитурки са за еднократна употреба според Тойота.Т.е. след като е работило един път и бъде извадено, следва да се смени с ново/
            Със здраве и успех!
            Мето
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1KZ-T Injector Pump–.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5776235
            Последно редактирано от metotem; 19-12-17, 01:18. Причина: скица и правопис
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

              Благодаря за отговора, тази схема и аз я гледах в един руски сайт, но исках някой който познава материята да ми даде съвет дали може да се оправи на място или следващата стъпка ще бъде свалянето на цялата помпа и както каза подмяна на всичко останало от грамотен майстор.

              Коментар


              • #8
                От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

                Добре де,защо не си пишете от къде сте.Мисля,че всичко ще става по лесно.
                Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                Коментар


                • #9
                  От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

                  Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
                  Добре де,защо не си пишете от къде сте.Мисля,че всичко ще става по лесно.
                  То си пише в профила остава да ми кажеш за кадърен майстор от Габрово или В.Търново.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

                    Сега ми излезе от профила.За Пловдив знам ама...
                    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горивна помпа на J70 1KZ мотор- проблем

                      Реших си проблема като развих контра гайката, навих тефлонова лента и я завих отново, но от толкова прочели темата не се появи дори един майстор на ГНП, който да каже за какво е този реглаж и как се отразява на работата на мотора пък може и да не искат да споделят информация.Това са снимки от чужди форуми.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X