Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откраднаха ми катализатора!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откраднаха ми катализатора!

    Имам си една Ферозка горе в планината където си имам вила в едно село. Ползвам я само през зимата когато има затруднения с предвижването. Държа я отвънка под един навес. Ходя на вилата един път месечно.
    Преди двадесет дена реших да я подготвя за зимния период. Смяна масла, припалване, акумулатор и т.н.
    Завъртях ключа и ............. сещате се какво става като го няма средното гърне (катализатора).
    Както и да е!
    Почнах да търся това средно гърне и се оказа, че не мага да го намеря никъде. Макар да го искам и без вътрешностите.
    Най лесно, ще кажете Вие, е да отрежа фланците и да заваря една тръба. Да, ама как да стане в това село дето има две баби и един старец на кръст. За заваръчна техника и оператори на такава, въобще да не говорим. Аз пък аз се справям с заварките колкото кучето Лайка в космоса, а като се замисля може би и по-зле.
    За това, идеята ми е да намеря два накрайника с фланците от такова гърне, да заваря една тръба помежду им и когато отида в Балкана да я монтирам.
    Та, вече не търся гърне (Защото не мога да намеря. Явно всичко се продава моментално заради катализатора) а именно тези накрайници на гърнето с фланците (гърнето си го продайте ).
    Ако някои има такова нещо или има някаква друга идея, много моля да се обади. Освен че ще си ги платя и ще почерпя .
    Като няма гърне, то поне има вино и ракия.
    Наздраве!

  • #2
    От: Откраднаха ми катализатора!

    Сложи си резонатор тип пура, може да си го монтираш и със скоби, вместо да заваряваш. Цените са около 40 кинта за гърнето и още 5-6 за скобите.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      От: Откраднаха ми катализатора!

      Не може, трябва му нещо със същите фланци! Аз имам склероза на части и ще погледна. Другия вариянт да отрежеш фланците и да саложиш тръба със широки скоби!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Откраднаха ми катализатора!

        Не може да завари фланци на резонатор предварително без да мери на място.Отворите на единия фланец ще съвпаднат но на другия ще се разминават.

        Коментар


        • #5
          От: Откраднаха ми катализатора!

          И двете предложения са добри,но някой знае ли външния диаметър на тръбата защото не съм на балкана а другата седмица смятам да ходя за празниците.
          Е, ако трябва ще клекна под някоя Склероза да го измеря.

          Коментар


          • #6
            От: Откраднаха ми катализатора!

            Първоначално публикуван от crakacil Преглед на мнение
            ...
            Е, ако трябва ще клекна под някоя Склероза да го измеря.
            Гледай да не те вземат за крадец на катализатори

            Коментар


            • #7
              От: Откраднаха ми катализатора!

              Първоначално публикуван от crakacil Преглед на мнение
              И двете предложения са добри,но някой знае ли външния диаметър на тръбата защото не съм на балкана а другата седмица смятам да ходя за празниците.
              Е, ако трябва ще клекна под някоя Склероза да го измеря.
              Утре ще го измеря външният диаметър , само да не забравя ! Пък ако искаш пиши на лични да дойдеш към гаража ми да си измериш и сам !

              Коментар


              • #8
                От: Откраднаха ми катализатора!

                Според мен трябва да измериш с ролетка свободното пространство между двата фланеца.С шублер диаметъра на тръбата и си готов.Слагаш едно малко флексче в една чанта заедно с едно по-дълго резонаторно гърне с подходящ диаметър на изходите (от това което си измерил) и две обикновенни скоби за ауспух.Режеш на място двата фланеца слагаш резонатора,стягаш с двете скоби и си свиркаш!
                Надявам се,че в селото поне има ток,въпреки липсата на жители.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X