Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на газова бутилка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на газова бутилка ?

    Здравейте, от опит знам че бензиновите пари са много коварно нещо и до заваряването на резервоар прибягвам в екстремално редки случай.
    Но как стоят нещата с пропан-бутана ?!

    Задачата е следната - да направя нещо си от стара авто газова бутилка. За целта тя трябва да бъде разрязана и след това заварени отделни детайли по нея.
    До тук какво свърших - изпуснах в атмосферата остатъчните количества газ от бутилката. Демонтирах сондата с нивомера и я напълних с гореща вода. Така стоя около 3-4 часа. След което я изпразних. Сега стои празна. Духах с компресора въртре.

    Въпросът ми е какво е необходимо и дали е необходимо да правя още нещо преди да прибегна към рязането с флекса ?

    Благодаря !

  • #2
    От: Заваряване на газова бутилка ?

    Ако имаш бутилка с СО2 или с азот,бутни маркуча вътре да духа.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: Заваряване на газова бутилка ?

      Друг начин е контролирано да и дадеш огИн по безопасен начин и на безопасно място.Дори да е чиста при рязането трябва да се внимава с вибрацийй и резонансий от шум в затворен съд
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #4
        От: Заваряване на газова бутилка ?

        И маркуч с въздух да пъхнеш вътре,пак е по-добре от нищо.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Заваряване на газова бутилка ?

          Само съм чувал,за пълнене и миене със сапунена вода.
          Върши ли работа,не знам.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Заваряване на газова бутилка ?

            А имаш ли вариант да я напълниш максимално с вода поне докато правиш първия срез.

            Коментар


            • #7
              От: Заваряване на газова бутилка ?

              Аз съм рязал газова бутилка без нищо специално да и правя (щото не знам какво трябва да се прави), но моята беше стояла няколко месеца отворена. За щастие нищо лошо не се случи

              Коментар


              • #8
                От: Заваряване на газова бутилка ?

                Вкарай изгорели газове от ауспуха за колкото време прецениш и после режи. Не, че и иначе ще стане нещо.
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряване на газова бутилка ?

                  За газовете знам и съм го прилагал при бензинови резервоари.

                  Вчера контролирано с дълга факла от растояние подадох огън на гърловината за сондата, както и вътре в бутилката - нищо не се случи.

                  За пособа с маркуча от бутилката с CO2 също знам и съм прилагал. Мисля и пак да го приложа, но все пак исках да се застрахова и да попитам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на газова бутилка ?

                    Ням нищо, режи и заварявай без страх.
                    Тя газта се е изпарила отдавна, особено щом си стоплил бутилката.

                    Рязал съм и съм заварявал газови бутилки, както и бензинови и нафтови резервоари. Все още съм жив, щом пиша тук...

                    Е, с резервоарите е малко по-сериозна работата, ама и те се работят без проблем, ако се обработят както си трябва.
                    Но газта се изпарява без остатък при положителна температура, така, че няма какво да остане коео да гори. Освен малко миризма, ама тя не гърми
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на газова бутилка ?

                      Ти и още 99.99% от рязалите газови бутилки сте живи и здрави,ама остават едни 0.01%. Та презастраховането не е излишно.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряване на газова бутилка ?

                        Риска да те удари метеорит по главата си го има нали?
                        И е от долу-горе същата величина с риска да гръмне газова бутилка която е обработена както трябва.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряване на газова бутилка ?

                          Благодаря за мненията. Именно да се презастраховам исках просто. Практика ме е научила че прибързаните решения в ситуация в която не си подготвен, често водят до инциденти. А всички тук които си искарваме хляба с двете си ръце и физически труд знаем колко неприятни са контузиите.


                          Поздрави

                          п.п. ще кача и снимки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заваряване на газова бутилка ?

                            Като ми свърши газта, оставих колата да работи на празен ход, докато изгасна. Махнах сондата, дори се учудих, че не беше останала никаква газ. След 1 ден отидох при Таргата, изрязахме отвор с плазмата, после си заварих един П-профил и се получи резервоар за бензин. Нищо не гърмя.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заваряване на газова бутилка ?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                              Рязал съм и съм заварявал газови бутилки, както и бензинови и нафтови резервоари. Все още съм жив, щом пиша тук...
                              Ти си жив ,.....ама преди години един колега загина при взрив на нафтов резервоар!Така че по леко със савети като:..режи и заварявай без страх!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X