Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на газова бутилка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заваряване на газова бутилка ?

    7
    Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
    Задължително я напълни или с вода или с пясък до горе.
    Това пък за пълнене с пясък не бях го чувал!Не схващам и логиката.....!
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #32
      От: Заваряване на газова бутилка ?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      7Това пък за пълнене с пясък не бях го чувал!Не схващам и логиката.....!
      Вътре има пари които остават трайно и колкото да вкарваш въздух. Това е най евтиния вариант. Повярвай ми 20 г. Се занимавам с това. И съм видял много ентусиасти.

      Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
      Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

      Коментар


      • #33
        От: Заваряване на газова бутилка ?

        Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
        Вътре има пари които остават трайно и колкото да вкарваш въздух. Това е най евтиния вариант. Повярвай ми 20 г. Се занимавам с това. И съм видял много ентусиасти.

        Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
        С вкарване на CO2 що да не стане ?

        Коментар


        • #34
          От: Заваряване на газова бутилка ?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          С вкарване на CO2 що да не стане ?
          И с него може дори по - добре. С водата е ако нямаш първия вариант.

          Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • #35
            От: Заваряване на газова бутилка ?

            Рязал съм бутилка, след като махнах сондата я напълних с вода. Водата би трябвало да измести газа от целия обем.
            Остават някакви масла, който би могло при загряване да се изпарят и гръмнат - но малко вероятно- особено ако водата е топла.
            Ако те е страх режи както е пълна с вода

            Коментар


            • #36
              От: Заваряване на газова бутилка ?

              Разрязах бутилката без никакви проблеми. За всеки случай пуснах CO2 от бутилката за телоподаващото да пълни докато тазрежа.

              Дори нещата взеха да придобиват вид.

              Поздрави и благодаря на всички отзовали се в темата

              Коментар


              • #37
                От: Заваряване на газова бутилка ?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ....

                Четете бе.
                Четете,верно,ако искате да пишете и за напред.„Майтапа “ с нафтата се получава точно заради цетановото число...Гърмят изпарениятаДа заваряваш пълен резервоар с нафта може да се окаже в пъти по безопасно от колкото празен.

                Коментар


                • #38
                  От: Заваряване на газова бутилка ?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  7Това пък за пълнене с пясък не бях го чувал!Не схващам и логиката.....!
                  Ако ще и с вино да я напълниш няма значение,стига да не е запалимо,просто намаля обема в който може да се получи взрив,едно е да гръмне запалка с газ,друго е да гръмне 60л бутилка.Въпреки че с ъглошлайфа шанса е минимален,аз също бих я напълнил с вода.На теория и варел от масло може да гръмне,знам че шанса е минимален,но не ми се ще да го виждам на практика.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заваряване на газова бутилка ?

                    И какво като намаля обема? Ако остатъчния газ реши да гръмне ,пясъка как помага!? При заваряване не съм пълнил съд с вино.Пълнил съм бензинова туба с вода до гърловината.Резултата след запалване на дъгата е изплискване на водата от гърловината като гейзер.Та си мисля ,ако напълня тубата с пясък и тубата реши да гръмне дали пясъка ще реши да излезе през гърловината или от някъде другаде...?Нямам 20годишен опит, като колегата ,та затова ми стана интересно!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заваряване на газова бутилка ?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      И какво като намаля обема? Ако остатъчния газ реши да гръмне ,пясъка как помага!? При заваряване не съм пълнил съд с вино.Пълнил съм бензинова туба с вода до гърловината.Резултата след запалване на дъгата е изплискване на водата от гърловината като гейзер.Та си мисля ,ако напълня тубата с пясък и тубата реши да гръмне дали пясъка ще реши да излезе през гърловината или от някъде другаде...?Нямам 20годишен опит, като колегата ,та затова ми стана интересно!
                      Именно според мен логиката съда на операцията да се напълни с въглерод и най-добрата идея. Без кислород няма как да има възпламеняване или бъркам ?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заваряване на газова бутилка ?

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Именно според мен логиката съда на операцията да се напълни с въглерод и най-добрата идея. Без кислород няма как да има възпламеняване или бъркам ?
                        Не бъркаш! Пускането на въглероден двуокис или инертен газ в съда е най добрия вариант.Шансовете да се получи взрив са малки.Но винаги човек трябва да има едно на ум при подобни манипулации.
                        Празна пушка гърми само веднъж!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заваряване на газова бутилка ?

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Празна пушка гърми само веднъж!
                          Именно !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заваряване на газова бутилка ?

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            И какво като намаля обема? Ако остатъчния газ реши да гръмне ,пясъка как помага!? При заваряване не съм пълнил съд с вино.Пълнил съм бензинова туба с вода до гърловината.Резултата след запалване на дъгата е изплискване на водата от гърловината като гейзер.Та си мисля ,ако напълня тубата с пясък и тубата реши да гръмне дали пясъка ще реши да излезе през гърловината или от някъде другаде...?Нямам 20годишен опит, като колегата ,та затова ми стана интересно!
                            Замисли се за това как се правят хидравлични проби на бутилките и ще си отговориш на въпроса.Ако остатъчния газ реши да гръмне няма да разпори цялата бутилка,а ще гръмне в обема около гъловината,понеже пясъка не е особено взривоопасен.От рязането не ме е страх понеже с ъглошлайфа няма как да се развие такава температура,но като се наложи да заваря нещо по газова бутилка(което по всякакъв начин избягвам) винаги пълня с вода,не твърдя че е най-добрия вариант,но на мен ми върши работа,единственото,което се чува е как ври водата покрай заварката,друго за щастие не съм чувал.
                            Не казвам че с въглерод няма да стане,но ме обземат едни черни мисли какво ще стане ако по някаква причина докато съм с маската и работя подаването на газ спре без да се усетя,едва ли ще гръмне и едва ли газта ще спре ей така от нищото,но все пак го има и този вариант.За проба поднасям пламък от оксижена към гърловината,като се старая да стоя по-далеч.
                            Последно редактирано от Kirilpm; 18-12-17, 22:32.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заваряване на газова бутилка ?

                              Май имаше подобна тема наскоро, та там помня писах как правят мангалите на вторичните. Махат от бутилката сонди, клапани и т.н. Пълнят с пясък.. После с оксижена режат над един метален контейнер със скара отгоре. Контейнерът е да събира пясъка като се разсипе от срязаната бутилка. Тия режат бутилки, варели и всякакви подобни неща по тоя метод сигурно от 10 години и откак ги знам, са си едни и същи мангалите в пункта. Т.е. до сега за 10 години никой не се е запалил, взривил и т.н. Режат десетки бутилки и всякакви подобни неща на ден.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заваряване на газова бутилка ?

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                .На теория и варел от масло може да гръмне,знам че шанса е минимален,но не ми се ще да го виждам на практика.
                                Не само на теория,ами и на пракика.И шанса въобще не е минимален.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X