Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на газова бутилка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заваряване на газова бутилка ?

    Пропуснал си да цитираш частта от поста в която казвам, че си трябва предварителна обработка на резервоари от нафта и бензин.

    А съвета за рязане и заваряване се отнасяше за газови бутилки.

    Четете бе.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Заваряване на газова бутилка ?

      Газовите бутилки са точно толкова гадни колкото и нафто-бензиновите.

      То щеше да е добре ако газстанциите не продаваха странни смеси. Има тежки фракции които могат да дремят в ръждата и утайките дълго време и при нагряване да се направят на важни. Затова се прилагат ауспуховите газове - за предпочитане от бензинов автомобил. Като усетиш че се е стоплила бутилката можеш да втъкнеш един парцал в дупката (да не влезе излишен въздух) и да почваш да я инквизираш.

      Коментар


      • #18
        От: Заваряване на газова бутилка ?

        Изпускаш газта , пълниш с вода и изплакваш , пълниш с вода максимално колкото позволява , за твое успокоение на открито и от далеч подай открит огън на гърловината или отвора . След това смело режи и заварявай , доста газови бутилки съм обработил по този начин и никога не е имало проблем . Бензинови и дизелови резервояри са друга бира ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Заваряване на газова бутилка ?

          Заварявам като ги пълня догоре с вода,естествено гледай ако гръмне,отвора на бутилката да е свободен.От опит да кажа че газова бутилка не гърми,и да гръмне,ако няма пряк огън ,не е страшно.С бензина и нафтата е друго,особенно зима,студено и бензин е съвсем друго.Щом веднъж си изкарал изпаренията от бутилката било с вода,било с цо2 ,няма дерт.

          Както всички знаем,масова практика е съдове за вода и подобни да се проверяват на полеви условия със нафта,ми като се наложи да пълниш скоса,да не би някой да чисти,в нет-а е пълно с клипчета ,как в пустинята заваряват пълни , течащи резервоари с нафта със електрожен.Дори да има газ в бутилката за да се възпламени ,то трябва да има определен процент съотношение въздух /газ...мисля 20/80 въздух-пропан бутан..ако помня добре.
          Последно редактирано от Roninn; 15-12-17, 17:41.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Заваряване на газова бутилка ?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Дори да има газ в бутилката за да се възпламени ,то трябва да има определен процент съотношение въздух /газ...мисля 20/80 въздух-пропан бутан..ако помня добре.
            Анатоли, аз също знам че стихиометрия на газ се постига относително трудно в откритата атмосфера. Но за жалост практиката сочи, че винаги се получава баш тамън газ/въздух когато решиш да режеш/заваряваш и ефекта е - чика БУуууМ......

            Благодаря ви за отговорите момчета, утре най-вероятно ще дам инфо по темата как е минала обработката на детайла

            Коментар


            • #21
              От: Заваряване на газова бутилка ?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Анатоли, аз също знам че стихиометрия на газ се постига относително трудно в откритата атмосфера. Но за жалост практиката сочи, че винаги се получава баш тамън газ/въздух когато решиш да режеш/заваряваш и ефекта е - чика БУуууМ......

              Благодаря ви за отговорите момчета, утре най-вероятно ще дам инфо по темата как е минала обработката на детайла
              Ванка, похвали се какво майсториш.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Заваряване на газова бутилка ?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                Благодаря ви за отговорите момчета, утре най-вероятно ще дам инфо по темата как е минала обработката на детайла
                Ако не пишеш до други ден-значи е имало бум
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Заваряване на газова бутилка ?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Ванка, похвали се какво майсториш.
                  Ами идеята е да направя две "къщички" за църковни свещи. "Къщичките" ще стоят в гробищния парк на гробовете на вече покойните ми дядо и баба, бог да ги прости.
                  Таа не апелирам много за какво ще ми е бутилката, че не е за барбекю, но все пак. Просто, наличното на пазара не ме устройва нито като размери, нито като функционалност. За дебелината на използвания материал да не говорим. Знам че има много други вероятно по-подходящи начини за изработка на такъв предмет, но аз предпочетох този.
                  Основните ми доводи са, че бутилката за газ е достатъчно дебелостенна и би изкарала дълго време на открито преди ръждата да я изяде. Разбира се всичко ще бъде обработено както трябва преди финалното поставяне.
                  Подходящ размер и заоблени форми на заготовката, без допълнителни интервенции.

                  Стъкмих набързо работен чертеж с действителни размери в 3D на Solidworks, че да имам някаква предства как би изглеждало и какво да корЕгирам.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:335.2 КБ
ID:5776007

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:359.8 КБ
ID:5776008

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:339.6 КБ
ID:5776009

                  В общи линий ще изглежда така. Пък може да измисля и още нещо.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заваряване на газова бутилка ?

                    Ще зарадваш бай мангал.
                    Измисли друго. Няма да ги видиш още на първото посещение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заваряване на газова бутилка ?

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Ще зарадваш бай мангал.
                      Измисли друго. Няма да ги видиш още на първото посещение.
                      Христо, надявам се да няма такива проблеми. Досега съм оставял такива предмети и не са изчезвали, дори стотинки, левчета си стоят на мястото. Е никой не е застрахован от нищо, но все пак тук не е Пловдив. Пък времето ще покаже, дано не се окажеш прав

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заваряване на газова бутилка ?

                        Ако я напълниш до фланеца с вода,дори да има БУМ,бума ще е толкова малък че по-скоро ще е само пук,просто недостига обем за нещо по-сериозно.Щом ще я режеш с флекса,а не с резак шанса за гръм е направо отрицателен,а изрязания детайл по който ще заваряш просто няма как да гръмне.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заваряване на газова бутилка ?

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Ако я напълниш до фланеца с вода,дори да има БУМ,бума ще е толкова малък че по-скоро ще е само пук,просто недостига обем за нещо по-сериозно.Щом ще я режеш с флекса,а не с резак шанса за гръм е направо отрицателен,а изрязания детайл по който ще заваряш просто няма как да гръмне.
                          Някой май нито е рязал, нито е заварявал...
                          За да има "бум" трябва да се положат специални усилия.
                          Написаха хората-проплакване с вода, евентуално изгорели газове...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заваряване на газова бутилка ?

                            Бутилката на компресора ми е от газова бутилка 2 нипела + пробка за източване на водата,стойка за мотора и компресора и съм още жив.Пълна беше с вода през цялото време аз в друго не вярвам, 50 литра вода не ми се свидят толкова.Редовно режа и варелчета от масло с резак и в тях слагам по 10-тина литра вода на дъното ей така за собствено успокоение.Нямам претенции за специалист в рязането и заваряването.Не отричам написаното от колегите за изгорелите газове и промиването,просто никога не съм го пробвал.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заваряване на газова бутилка ?

                              Бутилката още не съм рязал, не остана време днес. Така де давам рапорт че нищо не се е взривило още

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заваряване на газова бутилка ?

                                Задължително я напълни или с вода или с пясък до горе. В противен случай ще те пишат по весниците.

                                Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
                                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X