Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрол Y61 facelift и 33 гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Спарки, Патрола е със 285/75/16 Дуратрак зимата и 255/85/16 БФГ МТ2 лятото. В момента не опира, но моя приятел има желание да ползва вериги в дълбок сняг, когато според мен със сигурност ще задере. Разстоянието е под сантиметър, на око. Говорих с Влади (Раденков) и ще види на място, евентуално за леко подстригване на подкалника, за да сме safe отвсякъде.

    По спомен, полиуретанови са само кастор тампоните, останалите са оригинал. Джипа е на реални под 100К км.
    Аз бих подходил към тампоните на пушките. Ако колата е нова и няма ръжди, не бих искал да ми подстригват метални детаили (ако не е само подкалника). Погледнат отстрани, Патролът изглежда ли като да "събрал" гумите към средата на колата?

    Коментар


    • #17
      От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

      От наблюденията с моя, ако има сантиметър или по-малко, влезе ли в глинеста тежка кал, рискът да понесе щети е реален...
      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

      Коментар


      • #18
        От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
        Аз бих подходил към тампоните на пушките. Ако колата е нова и няма ръжди, не бих искал да ми подстригват метални детаили (ако не е само подкалника). Погледнат отстрани, Патролът изглежда ли като да "събрал" гумите към средата на колата?
        Тампоните на носачите, както и останалите по окачването са в много добро, да не кажа отлично състояние. Става дума за подстригване на подкалник, който е от пластмаса и погледнато отстрани дори няма да се вижда, защото е по-вътрешен, скрит детайл.

        Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
        От наблюденията с моя, ако има сантиметър или по-малко, влезе ли в глинеста тежка кал, рискът да понесе щети е реален...
        Точно.

        Коментар


        • #19
          От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Спарки, Патрола е със 285/75/16 Дуратрак зимата и 255/85/16 БФГ МТ2 лятото. В момента не опира, но моя приятел има желание да ползва вериги в дълбок сняг, когато според мен със сигурност ще задере. Разстоянието е под сантиметър, на око. Говорих с Влади (Раденков) и ще види на място, евентуално за леко подстригване на подкалника, за да сме safe отвсякъде.

          По спомен, полиуретанови са само кастор тампоните, останалите са оригинал. Джипа е на реални под 100К км.
          Още вчера мислех да пиша да се обадиш на Влади, но не исках да го "насаждам", като знам, че не се прибира вече в къщи от тия конверсии ..БМВ на патрол. С две думи : той много добре знае, какво трябва да се направи - доверете му се и го слушайте. Вариантите са следните - айрън мена си имат тампони за пушките, които се "въртят" според лифта - най-вероятно не са монтирани правилно...с градуси са. Те отдалечават моста при "оправяне" на кастора и "изправят" пружините. Тези пушки са разглобяеми и Раденков му е ясно къде и какво се слага, тампоните не се пипат. Ако се реже - няма страшно - не се вижда. И аз и Влади караме с 16х8 на -40, 15х10 на -43, с 37-ци и няма грижи. Оригинално е с 16х8 и +10.

          Коментар


          • #20
            От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

            Благодаря за съветите. Мисля, че всичко по окачването е ОК. Говорих вчера с Влади и с други хора и най-вероятно ще има лека корекция на пластмасовия подкалник при него.

            Коментар


            • #21
              От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

              При мен го отиграхме точно като свалихме предните калобрани и резнахме само по едно парче от вътрешната част на предните пласмасовите уширители на калниците. Аз съм с гуми 295/70/17 с ЕТ - 20 по спомен това е над 33''. Но пак има около 2см разтояние което не е много, но за да се усигори повече трябва да се махнат оригиналните уширители и ще се отвори място може би и за 35''.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170203_121202.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5776093
              NISSAN PATROL Y61 ZD30
              HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

              Коментар


              • #22
                От: Патрол Y61 facelift и 33 гуми

                Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
                При мен го отиграхме точно като свалихме предните калобрани и резнахме само по едно парче от вътрешната част на предните пласмасовите уширители на калниците. Аз съм с гуми 295/70/17 с ЕТ - 20 по спомен това е над 33''. Но пак има около 2см разтояние което не е много, но за да се усигори повече трябва да се махнат оригиналните уширители и ще се отвори място може би и за 35''.
                Благодаря за споделеното, това ще направим и ние.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X