Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена за цифрова ефирна телевизия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Едно време хит бяха тези логопериодични антени. С тях се борехме за приемане на Белград и на втора програма. Направил съм сигурно 10-тина.

    [ATTACH=CONFIG]940902[/ATTACH]
    Мисля, че и сега са актуални. Може с подходяща стойка да си я разнася из статята, защото в желания обхват размерите са доста редуцирани.
    С такава за, 13лв. от ОЛХ гледаме телевизия навсякъде в кемпера. На места хваща и в движение. Малка, лека, функционална и евтина.

    Коментар


    • #32
      От: Антена за цифрова ефирна телевизия

      А някой да предложи добра антена за работа в движение? Сега ползвам една китайска от eBay с магнит на покрива.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Антена за цифрова ефирна телевизия

        Аз му препоръчах да пробва с една Филипс 48dB усилване (лошото е, че никъде не пишат колко е собственото усилване на антената без усилвателя), като му казах да я поръча онлайн и да използва 14 дневния период за връщане за да я пробва. Днес той минал покрай някакъв магазин и взел All for One ако съм разбрал правилно с 42dB усилване за 40лв и я пробвал до прозореца. Хващала идеално, като само на 20-30мин се появявали малко квадратчета. КАзах му да я поразходи напред-назад да види дали другаде ще хваща по-добре.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Антена за цифрова ефирна телевизия

          Няколко човека потвърдиха коя е правилната антена която може да стои зад перде,под легло с уговорка,в шкаф,в гардероб,под мивката,под прозореца,във студентско общежитие,може и в тоалетната на съседния корпус...нека да експериментира,няма лошо.
          До сега стана ясно,каква антена не трябва да се купува.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Антена за цифрова ефирна телевизия

            Той е доволен от качеството, това накъсване било леко и рядко. Не го бърка. Аз все пак ще пробвам с логопериодична, но ще е другата седмица и ще пиша резултата.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Антена за цифрова ефирна телевизия

              Преди около година имах същата драма с тегав сигнал във вътрешен двор на кооперация и втори етаж. Първо пробвах с един Стронг ... не стана. Даже нямаше адаптер в кутията нищо че трябва да се захрани усилвателя. После взех един Филипс, същата работа. Просто стаята е в такава бетонна дупка, че направо се бях видял в чудо. Четох и търсих някакво инфо и попаднах на същите One for All, за които колегата по-горе писа - http://smartstyle.bg/bg/products/117...45dB-15km.html
              Реших да взема нещо по-скъпо, но го поръчах от сайт за да мога да го върна, ако пак не стане.
              Е тая антена явно нямаше нищо общо с предните две. Сега си гледам, не че има програми за гледане ама …

              Коментар


              • #37
                От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                1.Да пробие дограмата.
                После със силикон леко го запълва или търси едни бели тапички като щипките за кори и става като фабрично.

                2.Ако има отвори за конденза да прекара кабела от там. Отвътре пак ще трябва да дупчи.

                3. Да пробва без да дупчи през уплътненията на вратата или прозореца (каквото е там).

                Правил съм ги тез магарии като не ми даваха да си изкарам радиолюбителските антени!!!

                И после някоя от посочените антени по-горе монтирана вертикално и е готов.
                "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                Коментар


                • #38
                  От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                  Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                  1.Да пробие дограмата.
                  После със силикон леко го запълва или търси едни бели тапички като щипките за кори и става като фабрично.

                  2.Ако има отвори за конденза да прекара кабела от там. Отвътре пак ще трябва да дупчи.

                  3. Да пробва без да дупчи през уплътненията на вратата или прозореца (каквото е там).

                  Правил съм ги тез магарии като не ми даваха да си изкарам радиолюбителските антени!!!

                  И после някоя от посочените антени по-горе монтирана вертикално и е готов.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-12-15-22-36-37.jpg
Прегледи:1
Размер:34.3 КБ
ID:5776034

                  T
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                    Поста на bilbo27 ме подсети още една идея. Да ползва симетричен 300-омов кабел какъвто се ползваше в по-старите антенни системи. В двата края по един съгласуващ трансформатор. А от страната на антената даже може и без ако намерите антена направо на 300 ома.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Balun transformer.png
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5776075
                    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X