Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена за цифрова ефирна телевизия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

    И кво викаш - требат му 10-тина баби Яги щом иска да гледа повече от един канал.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Антена за цифрова ефирна телевизия

      Теорията горе-долу я знам. Питах за практиката. Тази, с която пробвахме е с две диполни антени за VHF и радиото. По-това, което е дал Пенчо нашата телевизия се излъчва във VHF (и по-конкретно ние сме BUL-01), затова и обикновено се лови с още по-обикновено телче. Няма да го карам човека да си слага логопериодична антена в стаята. Принципно мога да му кажа да си вземе някоя стайна с 45dB по книжка за 70лв, но я хване, я не, а не искам да го набутвам излишно. Затова питах някой ако е пробвал нещо успешно при горните условия. Иначе мисля, че хваща отразен сигнал през коридора, защото вътре в стаята по-често "присветва" картина, отколкото до прозореца. Ако не измисля нещо, по някое време ще направя по-дълъг кабел и ще пробваме в коридора и после ще мислим пак дали може да дупчим.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: Антена за цифрова ефирна телевизия

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Добре-е-е, лъве! .
        Ти самият надали гледаш цифрова ефирна ТВ, но е много важно да блеснеш като кумпитентен.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Антена за цифрова ефирна телевизия

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Няма да го карам човека да си слага логопериодична антена в стаята. .
          Що,няма гардероб в /върху който да я метне ли?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Антена за цифрова ефирна телевизия

            Както се казваше в рекламата - кабела от едната страна - приемника от другата.

            По средата - Strong RT-ANT45 с вграден UHF/VHF LTE филтър ...
            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
            Бахти, как се изказах...

            Коментар


            • #21
              От: Антена за цифрова ефирна телевизия

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Теорията горе-долу я знам. Питах за практиката. Тази, с която пробвахме е с две диполни антени за VHF и радиото. По-това, което е дал Пенчо нашата телевизия се излъчва във VHF (и по-конкретно ние сме BUL-01), затова и обикновено се лови с още по-обикновено телче. Няма да го карам човека да си слага логопериодична антена в стаята. ...
              От тук нататък ме загуби освен ако не е правописна грешка.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                На тая с вертикалните пръчки трудно кацат гълъбите и не я осират, затуй хваща. Пробвай с някасва спирала, от серво примерно.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  От тук нататък ме загуби освен ако не е правописна грешка.
                  VHF е от 30 до 300MHz. По това, дето е дал Печно тук излъчват от 32 до 53MHz... кое му е грешното?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                    Антените за двата вида излъчване са еднакви.
                    Аз не бих си сложил "еленови рога" в дома(стаята).
                    Залагам кило ракия, че с антенен усилвател няма да стане.
                    Иска сигнал. Ако има отразен-добре, ако няма-външна антена.
                    Това е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Що,няма гардероб в /върху който да я метне ли?
                      Най-вече защото е остронасочена, а оттам и фактът, че проблемът му не е отдалеченост от предавателя, а препятствия. Тя затова и се монтира навън.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        VHF е от 30 до 300MHz. По това, дето е дал Печно тук излъчват от 32 до 53MHz... кое му е грешното?
                        Ми не гледаш правилната колонка. Мегахерците са в скобите.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Най-вече защото е остронасочена, а оттам и фактът, че проблемът му не е отдалеченост от предавателя, а препятствия. Тя затова и се монтира навън.
                          Не е остро насочена,в момента до мен има една която както и да е насочена,картината е кристална, между ртц антената и моята антена има огромен орех,1 бр. стена 25 см бетон и 8 етажен блок централно,зад него не мога да видя колко блока има,аз съм на третия етаж, понеже поддържам ретранслаторна мрежа на един СОТ,мисля че имам и едно тепе ,но има вероятност и да е леко наполовина.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Ми не гледаш правилната колонка. Мегахерците са в скобите.
                            Вярно да го... Значи UHF хваща с това отпред, което мисля, че е навита жица.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Не е остро насочена,в момента до мен има една която както и да е насочена,картината е кристална, между ртц антената и моята антена има огромен орех,1 бр. стена 25 см бетон и 8 етажен блок централно,зад него не мога да видя колко блока има,аз съм на третия етаж, понеже поддържам ретранслаторна мрежа на един СОТ,мисля че имам и едно тепе ,но има вероятност и да е леко наполовина.
                            Тези ги помня. Доста насочни са, но щом хващаш при тези условия, мисля да пробвам. Такава поне мога да намеря за проба, въпреки че съм доста скептичен.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              От когато има фиксирани канали за цифрова телевизия по съответните региони.
                              Я да ме светнеш какво общо имат фиксираните канали по региони с неизползването на логопериодичната антена, че нещо не вдявам?

                              @Лиско: С подобие на антената от началото на темата няма да хванете нищо, ако ще да струва 700 кинта и да е с 200 децибела усилване. За да усили нещо усилвателя, изначално трябва да има какво да усили, тоест на входа му трябва да има сигнал, а не шум.

                              При антените размерът има значение. Неприятно ама факт!
                              Последно редактирано от sparkybg; 14-12-17, 10:25.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                                Аз гледам цифрова ефирна телевизия, с антена за сръбската слагана преди 35г. като в момента дори е паднала заедно с тръбата с която беше закачена на комина, и преместена нЕкакси от нЕкви които ремонтираха покрива на съседите щото явно им е пречила за капаците.
                                Нямам никакви проблеми, но съм с външен приемник, защото преди 10г. ми набутаха телевизор без вграден такъв, ама тогава и кой го интересуваше.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X