Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вериги

    Здравейте, колеги.
    Вчера купих вериги. Уж руски. В кашона обаче има етикет на който пише произведено през 1984година в Костенец. Това добре.
    Обаче кат ги показах, се явиха професори с тезата, че трошат диференциали, че не могло да се кара с тях и т.н. Това с карането ще го оправим ама дали наистина има такава тенденция с натоварването и ломенето на дифове.

    Коментар


    • От: Вериги

      Ако задкормилното устройство е гламаво, троши дифове и без вериги.

      Все пак за какво возило иде реч?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Вериги

        Първоначално публикуван от Бончев Преглед на мнение
        Здравейте, колеги.
        Вчера купих вериги. Уж руски. В кашона обаче има етикет на който пише произведено през 1984година в Костенец. Това добре.
        Обаче кат ги показах, се явиха професори с тезата, че трошат диференциали, че не могло да се кара с тях и т.н. Това с карането ще го оправим ама дали наистина има такава тенденция с натоварването и ломенето на дифове.
        И колко пари ти излязоха и каквъв размер са ?

        Коментар


        • От: Вериги

          веригите са за УАЗ 469. Струват 98 лева. На етикета пише, че тогава са стрували 82. Като размер не знам какви са но гумите ми са 195Х90Х15.

          Коментар


          • От: Вериги

            Първоначално публикуван от Бончев Преглед на мнение
            веригите са за УАЗ 469. Струват 98 лева. На етикета пише, че тогава са стрували 82. Като размер не знам какви са но гумите ми са 195Х90Х15.
            Само треа да ви кажа, че кашона е по големичък от необходимото за 2 вериги. Предполагам, че в него е имало 4 броя и са стрували тия пари през 84 година.

            Коментар


            • От: Вериги

              здравейте имам един глупав въпрос на 4х4 с нормално предно задвижване къде е по добре да се монтират веригите че са само две за момента Марката е Jeep compass 2012
              благодаря предварително

              Коментар


              • От: Вериги

                Като само две колела са задвижващи - те са приоритетните. Т.е. щом е на предно - на тях. Същата работа е при колите - тия дето са на предно - вериги на предните колела. Тия дето са на задно - на задните колела.

                Коментар


                • От: Вериги

                  Колега фози - в книжката за автомобила ти трябва да пише къде се поставят. По принцип - на задвижващите колела , но на Теракана /задно задвижване/ заводското предписание е да са на предните колела.

                  Коментар


                  • От: Вериги

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    Колега фози - в книжката за автомобила ти трябва да пише къде се поставят. По принцип - на задвижващите колела , но на Теракана /задно задвижване/ заводското предписание е да са на предните колела.
                    По принцип....
                    Веригите се поставят за да се осигури нужното сцепление , с цел предаване на достатъчно енергия за ускоряване - положително или отрицателно. Т.е. за увеличение на скоростта веригите трябва да са на задвижващите колела , а за ефективно спиране - на всички колела оборудвани със спирачни апарати (или поне на една двойка такива)
                    .....Иначе , поставянето на вериги на незадвижващи колела би било доста смешно , ако искаш да засилиш автомобила по хлъзгав (заснежен или кален) път...
                    Последно редактирано от nisanterano; 22-12-12, 09:57.

                    Коментар


                    • От: Вериги

                      Вероятно са имали предвид , че щом ги слагаш там , използваш 4х4 /когато е движещ и предният мост/. Предполагам , че имат някакво научно обяснение/все пак са автопроизводители/ Лично аз съм слагал на 2н на задния мост , а на 4х4 на предния - не забелязах някаква особена разлика - може би като са отпред се подобрява управляемостта.

                      Коментар


                      • От: Вериги

                        Здравейте колеги,
                        Може ли да ми кажете, как се казва тази шарка на веригите? Това ли "Хъски"? Благодаря!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36297003_2_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:184.1 КБ
ID:5539368

                        Коментар


                        • didooo
                          didooo коментира
                          Редактиране на коментар
                          Попаднаха ми такива вериги , ноо са малко дъги за гуметата ми . Какви пробеми да превиждам при скъсяването им?

                      • От: Вериги

                        https://www.facebook.com/video.php?v=737364102970840 не точно по темата, но е интересно решение.
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • И по-точно , таквиз вериги ще трябва да режа :https://www.rud.com/en/products/tyre...i-cargo-2.html
                          В 
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • Хи , 17кг е едната верига , като я добавим към гумата от 35кг...минахВ  50кг наВ  колело
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • За такъв тип вериги какво ви е мнението ?
                              Мото братство Хищници

                              Коментар


                              • jiko64
                                jiko64 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Такива вериги ползбам от над 40 год, Някога идваха като обурудване на ЖУК И НИСА,

                              • Чавдар (V93)
                                Чавдар (V93) коментира
                                Редактиране на коментар
                                Само не разбрах що му трябват вериги да събира краката на девойката ?!?

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X