Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 4x4 и вериги за сняг

    за движение по пътната мрежа е пълна глупост да се слагат на джип... Така или иначе проблема не е колко е проходим твоя автомобил, а колко ТИРа са задръстили пътя...

    При последното ми пътуване от Калотина към София, пътят беше заледен до степен трудно за ходене, но на магия успях да се провра между закъсалите камиони с пасата /слизах да гледам дали ще успея да се промуша и се подхлъзнах/ - минах естествено без вериги... Зорът е да тръгнеш - след това само пречат...

    В Австрия снегопочистващите машини до лифта /нещо като фадрома с огромни гуми/ бяха с вериги... А в градчето /добре опесъчено и/или чист асфалт/ видях лека кола с такива


    а някои от заведенията по пистите ги зареждаха с такива
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • До: 4x4 и вериги за сняг

      Ето аз с какви съм.На тях си пишеше 4х4.Взех ги 90лв от един приятел.Гумите са 31ци.
      Прикачени файлове
      sigpic

      Коментар


      • До: 4x4 и вериги за сняг

        Последно слагах вериги на Уазката в казармата да изтегля една ИФА с кока кола която беше препречила пътя за Маказа-дръпна я като кътен зъб.

        Коментар


        • До: 4x4 и вериги за сняг

          Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
          Естествено, че има големи вериги- тировете какво слагат!
          Естествено, че джип с вериги е по- проходим.
          Естествено, че лек автомобил с вериги не може да мине там където минава джип без вериги.
          Да не говоримч,че там където не може да се мине с нови и подходящи гуми не може и с вериги/това е мое мнение/
          Аз лично всяка зима си купувам нови гуми и нямам проблеми със снега/освен ако не лягна на "корем"/ затова винаги при голям сняг си возя лопата.

          Но накрая идва най-важното! Зкона казва - задължителна употреба на вериги минимум на две от двигателните колела/ за повечето дв. колела се има в предвид триосните камиони/

          Така, че на който му се спори да го прави с майор Костов
          Този колега с Фронтерата, като сложи веригите си реши всички проблеми по натам в разходката !
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=82962
          Боян 0898 / 63 66 73
          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

          Коментар


          • До: Вериги

            Някой от вас сглобявал ли си е сам вериги?Намислил съм вариант за верига от 3 части като отделните части да ги свържа с алпинистки карабини или шекели(ако не издържат карабините).Основно конструкцията ще прилича на стълба с ширина -ширината на гумата +2 или 3 звена а дължината-обиколката на гумата.Звената ще се закачат едно за друго с по 2 карбини(шекела) едно от вътрешната страна и едно от външната страна.Идеята ми е че освен цената ще е в пъти надолу можеш да варираш и в дебелината на самата верига и да си ги направиш вечни или да ги кажем "вериги за скалист терен"Естествено няма да позволяват никаква скорост освен да се се додрапаш за където си тръгнал но мен ми трябват точно за 50м баир зимата и да се свалят (слагат) възможно най-бързо.То ако изсипеш 150-200 евро за вериги като продаваш джипа трябва да го пишеш и в екстрите към него.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • До: Вериги

              Следя темата от 2008 г. защото ми се искаше с общи усилия да успееме да зглобиме поне един комплект вериги за оффроуд, тъй като тези който се продават, не са най-подходящите за нашата кауза. Искамисе да успееме и вярвам че е въпрас на време и това да стане. Миналата зима бях в Австрия и там се опитах да си намеря качествени вериги, за съжаление намерих това което го има и на нашия пазар, а и цените си бяха високи- 480лв. за PEWAG 235/75/15. Точно за тази тема нащраках няколко снимки с който да дам тласък на хората, симпатизанти на идеята.

              Направи ми впечатление това че всичко и всички караха с вериги.



              Това е рейс който взимаше скиорите от долната лифтова станция и безплатно ги разкарваше по къщите в Kapll. Така си обикаляше, с дни без да ги сваля.

              В почистването на улиците в Австрия се включва всякаква техника, верижна и полуверижна.



















              следва
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • До: Вериги

                Е тия са екстра.За сняг(метър и малко) и за кал са супер.
                От Газка,скасяваш ги с 50см и газ
                Прикачени файлове
                Със себе си съм имал повече проблеми,
                отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                Коментар


                • До: Вериги

                  Това го снимах на една бензиностанция, в град с приблизителна големина колкото Кюстендил. Използват ги предимно фермерите, 4х4 са и са доста често срещани в планинските райони.








                  В същия град забелязах че малко след като започнеше да вали сняг, леките коли поставяха вериги, преди да е станало късно, както се получаваше тази зима в София.





                  Тези на Пежото са мойте, който ми се наложи да ги постава заради 200 метра непочистено по стръмен участък към махала на 1200м. надморска височина, по време на силен снеговалеж. Още докато си разтоварвахме ските, мина трактор с четири вериги, а малко след това и "окамениха". Окамениха, защото там не хвърляха пясък, а камъчета приличащи на нашата мозайка.
                  И за накрая, веригите отблизо.












                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • До: Вериги

                    Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
                    Е тия са екстра.За сняг(метър и малко) и за кал са супер.
                    От Газка,скасяваш ги с 50см и газ

                    Точно такива смятах че имам в един кашон, и щях да ги преправя, ама се оказа че са само парчета и нищо не мога да зглоба от тях.
                    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                    Коментар


                    • До: Вериги

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      Някой от вас сглобявал ли си е сам вериги?Намислил съм вариант за верига от 3 части като отделните части да ги свържа с алпинистки карабини или шекели(ако не издържат карабините).Основно конструкцията ще прилича на стълба с ширина -ширината на гумата +2 или 3 звена а дължината-обиколката на гумата.Звената ще се закачат едно за друго с по 2 карбини(шекела) едно от вътрешната страна и едно от външната страна.Идеята ми е че освен цената ще е в пъти надолу можеш да варираш и в дебелината на самата верига и да си ги направиш вечни или да ги кажем "вериги за скалист терен"Естествено няма да позволяват никаква скорост освен да се се додрапаш за където си тръгнал но мен ми трябват точно за 50м баир зимата и да се свалят (слагат) възможно най-бързо.То ако изсипеш 150-200 евро за вериги като продаваш джипа трябва да го пишеш и в екстрите към него.
                      Този вариянт е премислян вероятно от много колеги, но смятал ли си цената...
                      За "истински" карабинери няма да говорим, от железарията по 2 лв.... за 4 вериги ще ти трябват към 100 броя при тази схема.... Останалото подлежи не допълнително калкулиране
                      А иначе не е вярно, че няма подходящи за offroad вериги - има и то много. Поразгледай на RUD Chains - comercial каталога, или на Pewag - Military, или Konig - special aplications. Избора е голям, но цената отива към 1000 евро за 4 и то, ако не са от най-специалните... Факт е, че могат да се направят хубави вериги за по-малко пари. Но не с карабинери трябва си телоподаващо и търсене на подходящи елементи.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • До: Вериги

                        Аз си направих като използвах синджира от стари газкови или зилови вериги,. Направих ги на зик зак за да държът и на страничен наклон, но още не съм ги използвал по предназначение, затова и немога да кажа нищо за тях.
                        Според мен интересен въпрос е как ще се опъват, аз имах някакви пружини но вие как сте решили този проблем?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • До: Вериги

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Този вариянт е премислян вероятно от много колеги, но смятал ли си цената...
                          За "истински" карабинери няма да говорим, от железарията по 2 лв.... за 4 вериги ще ти трябват към 100 броя при тази схема.... Останалото подлежи не допълнително калкулиране
                          Не,аз сметнах по 6 на колело-24бр карабини,а ако няма подходящи на разумни цени -шегела също не изисква много време за завиването си,а има "шегели и шегели".Просто искам самата верига да е с големи звена и ако има вариант да е усилена, защото тея които ги продават са направени да НЕ издържат много-много.Все по-често ми се случва да купувам нови неща и още преди да ги използвам да ги ремонтирам.А за качествени от порядъка на 6-700лв и нагоре направо спирам да говоря(все пак за мен това са само вериги).Пък здрава верига на метър не вярвам да надхвърля 7-8 лв.За кучетата взимам на по 3лв. на метър и са около 2 пъти по-здрави от тея готовите за лек автомобил.Ще прегледам тея за газка и ще реша кво да правя.Мерси за отзивите!!!
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • Вериги - идеи за сезона?

                            По случай наближаващия сезон пак се замислих за вериги за камиончето. Не че не върви на сняг , но периодично имам да минавам една планинска отсечка от 5-6 км, която понякога не се чисти с дни.

                            Някой да е виждал наскоро добри предложения за смислени вериги (размер 31/10.5/15)? Китайски от ЕМ-Комплект няма смисъл да взимам, а Pewag и Konig по 330-380 лв./чифт ми идват нанагорно. Единственото ново нещо из родния нет са някакви полски производители - Veriga: http://www.escadra.bg/вериги-за-бус-...ional/i580.htm . Някой има ли опит с тях? 220-240 лв. на чифт изглеждат малко по-поносима цена.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • От: Вериги - идеи за сезона?

                              Глупава цена за глупави вериги.
                              Нормалните шофьори пипат ластици само в прашки, и на жартиери.
                              Чалга.

                              Коментар


                              • От: Вериги - идеи за сезона?

                                Стефан вече съвсем като учителя Лао Цзъ се изказва - пуска по едно кратко тристишие, пък идните поколения векове наред да се занимават с тълкуване...

                                А алтернативата каква е? Имам светъл спомен от старите вериги по соц-а, без ластик, само джелезо. Е нямаше такава забава - да ги донатягаш през 500 метра, на всяко отхлабване на свързващите елементи.
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X