Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

    Здравейте на всички, от няколко дена съм горд собственик на въпросния джип(Grand Cherokee WJ 3.1TD) за първи път се сблъсквам с такъв тип "кола", та имам няколко въпроса отностно обслужването. Да започна с малко предистория: взех я от познат който я е карал около 20-30к километра, той съответно е сменял само маслото на двигателя + маслен филтър + въздушен и горивен. Та ето и какви въпроси имам:
    1. Прочетох няколко теми по въпроса и разбрах, че трябва да се смени маслото на диференциалите + това на раздатката(на 30к километра). Така ли е, пропускам ли нещо тук по задвижването? Така и така когато сменям маслото ще видя отдолу дали има нещо друго за смяна(карета и тн), защото когато отнема газта и подам пак газ се чува едно лекичко тупване.
    2.За маслото на диференциалите четох, че може да е кастрол който съдържа добавка за LSD, при този избор трябва ли допълнително да слагам добавката Mopar?
    3.На колко километра се сменя маслото на автоматичната скоростната кутия? Какво да сложа?
    4.Забелязах, че при остър ляв или десен завой, се чува един лек шум отзад(мисля, че е от диференциала) това нормално ли е? И ако не, от какво може да е?
    5.Видях, че има някакви копчета от задната страна на волана, предполагам, че са за радиото(не е оригиналното), така ли е?
    6.Видях, че има опция да си отварям само стъклото на задната врата, без да отварям цялата врата, но то стои заключено? Има ли някакво копче или нещо такова за отваряне? Изчетох една подобна тема и се оказа развалено задвижване на механизма, когато имам време и когато се постопли ще си поиграя и с него.
    7.Какъв е нормалния разход за градско и извънградско, защото при мен с леко каране(все още малко километри съм минал с нея) в града ми дава около 15, а извън града около 11-12, това нормално ли е?

    Покарах я вече няколко стотин километра дори и разходка в гората направих с нея, доста е удобна.
    Мерси предварително и хубава вечер.

  • #2
    От: Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

    Такъв туч не съм поддържал, само съм карал, при това инцидентно, заради което мога да кажа само за разхода-съвсем нормален е. Толкова харчи. Ако имаш тежък крак или решиш да стигнеш до морето 10 минути по-рано, извънградският разход без никакви грижи стига стойностите от градското.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

      Чакай да ти дам съвет чак от майната си- взимаш една кутия сладки с лимонови резенчета, един пакет кафе, звънкаш след 11 сутринта на Дядо Владо /тук, от форума/, и отиваш да се поите с кафе. Само след няколко чаши кафе всичко ше ти се изясни /няма да е от кафето, не пробвай сам/.

      Как да намериш Дядо Владо? Споко, той ше те намери съвсем скоро /мафията трева да пасе/.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

        Благодаря за отговорите, писах лично съобщение на Дядо Владо и сега чакам отговор.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

          Не чакай отговор, а след 11:00 му звънни.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Съвети и обслужване на Grand Cherokee II(WJ) 3.1TD

            Благодаря на всички отзовали се, звъннах му и се разбрахме, доста неща ми се изясниха.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X