Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сериозна токова Утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сериозна токова Утечка

    Колата е Santa Fe 2.0crdi 113h.p. 4x4
    Два пъти това лято имах проблеми с алтернатора и все ги отстранявах.Вторият път прецаках АБ и преди месец закупих нова Берга.Няколко дни по-късно забелязах ,че според оборотите се мени честотата на премигване на лампите по таблото в синхрон с фаровете.Къде ли не гледах ,какво ли не рових.Преди 3-4 разкачих масата към купето ,почистих укисленията и ръждата ,смазах ,смених болта с нов и всичко светна някак си по-ярко.Премигването намаля до такава степен ,че ако не го търсиш ,няма да го откриеш.В последвалите дни обаче усещах как АБ умалява и тази сутрин ме предаде.С подаване на ток запалих ,бръмча 30мин. и после цял ден нямах грижи с топлия мотор.
    Късния следобяд се залових да търся отечката.Естествено се започна с генератор ,като там показанията на мултицета бяха 0,00.На плюсовата АБ-клема обаче отчете близо 10А. Последва замерване с последователно изключване на предпазителите.Оказаха се два ,един в кутията в двигателния отсег и един в купето.Двата даваха консумация по 4,6-5А ,сумарно 9-10А.Този в купето се оказа за страничните червени плафони на вратите и за премигването при заключване.Извадих го и 5А се нулираха/10-амперовия на снимката с щипката/.Вторият обаче се оказа доста общообхватен и нямам вариант да го изолирам /синият 15А/.Според датата е F-6.
    Не можах да открия човек ,ангажиращ се да ми оправи колата ,с изключение на един съвет по телефона , а именно:

    "Плафонния го игнорирай ,а на втория пусни един нов стартов плюс.Заобикаляш консумацията и си решаваш проблема!!!"

    Струва ми се ,че има някакъв резон ,но искам да се допитам и до вас.Някой с подобен проблем или пък навътре в нещата?






    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Сериозна токова отечка

    Избягвай пускането на допълнителни кабели, още повече плюсови.
    За да има такава консумация-трябва нещо сериозно да се е прецакало, та ще е лесно за откриване.
    Ако пише кои консуматори захранва-един по един им откачай буксите, и ще разбереш къде е ключа за палатката.
    И като имаш вече конкретно къде е проблема-или на майстор, или смяна с друго, или запретваш ръкавите и разглобяваш.

    Но в никакъв случай не пускай нови инсталации, това е бай Ганьовски метод за решаване на проблемите.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Сериозна токова отечка

      Потвърждаваш моето виждане по въпроса за "побългаряването" и точно по тази причина пуснах темата.Всяко мнение ще ми е от полза.
      Иначе .... показал съм кои са консуматорите - fuel pump ,alternator ,engine control module ,transmision control module
      Сега ,кой от гореизброените модули би консумирал в покой без алтернатора разбира се.Той обаче отделно замерен си е сиса отвсякъде ....
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #4
        От: Сериозна токова отечка

        Ами писах ти-вадиш им буксите един по един, и ще видиш.
        И така като гледам-най-вероятно ще е един от двата компютъра...
        Нали трябва да е най-гадното.
        А е възможно и да има протрит кабел някъде, ама тогава ще има доста по-голяма консумация, и пушеци.
        Но все пак прегледай сноповете на исталацията.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Сериозна токова отечка

          Открий релето за горивната помпа и го извади- може да е залепнало.
          И внимание- бушон F6 е постоянно !!! под напрежение!
          Отдолу нагоре третия ред, четвъртото реле

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038379472.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5775556
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Сериозна токова отечка

            Благодаря за съвета Дедо ,както и за включването по телефона.Оказа се реле наистина ,но не е това ,а релето в алтернатора.Явно генераторите са слабото звено при тази кола.За 6-7 месеца трети път ще се сваля.Поне запазих стария и сега от два ще се тъкми един.
            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

            Коментар


            • #7
              От: Сериозна токова отечка

              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
              и сега от два ще се тъкми един.
              И ще имаш един стар, който може да те изненада по същия начин.
              Това, ако на двата са прецакани различни части. Щото може да си е типичен проблем, и да си им гори релето, та на другия да я няма точно тази част която ти трябва.
              Нов алтернатор не струва милиони.
              Аз поне така бих направил, щом дава проблеми на месец-два.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Сериозна токова отечка

                Аз пък се въздържам от нов .... имам нова фрий ролка ,нова диодна платка ,работещ статор ,здрав корпус ,изводи и кабели!Остана едно реле ,съгласен съм да е ново ,ама къде да намеря оригиналното Денсо за този кютюк?!?!?! В случая следвам "джоба" си Кольо ,че от подобни съвети и кола нова ще ми се наложи да купя!
                /ако греша ,ще се обознача след финала на манипулациите/

                п.п. Така и така е в бокса ,оставих я за ревизия и на ходова част ,масла /1500км преди съм/ и подмяна на дясно вътрешно каре.В петък ще съм наясно кое как и кое колко!
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #9
                  От: Сериозна токова отечка

                  От двата да правиш един не се вписва със мнението ти за побългаряването.Тея въпроси от такова естество се решават генерално.Аз който си правя колите от основен ремонт до ремонти на еку и т.н Не бих сложил сбирщайн,и не че ми пречи ,не че не може а нямам време да се занимавам с глупости.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сериозна токова отечка

                    Ми не се занимавай Толка.Аз така съм си преценил.Трети път за годините на регистрацията ми тук питам за диагностичен-проблем съвет и препоръките бяха в тип "от осанна до разпни го" ,включително и твоите.Работещи само с нови части майстори под път и над път.Не искам да се засягате или обиждате ,с най-добри чувства го пиша всичко това ,но .... написах ,че имам два алтернатора ,написах на кой какво съм ремонтирал и написах ,че ми остана да прехвърля едно реле /което е елементарно ,но е с обратни глави на болтовете ,разпоява се диодния и пак ще е уорк за ел.техник / и мога да си позволя да пробвам!С две думи имам нов алтернатор ,но не мога да си го сглобя сам!Нужно ли е да давам излишни 5-6-700лв за нещо ,което реално имам?

                    Търсех евентуална причина - покрихте се от към отговори!
                    Описвам какво ще правя - налазихте ме със съвети!
                    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сериозна токова отечка

                      Не е до части, не е до рАзпни го, а до майстор. Не ти омаловажавам труда и натрупаните познания.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сериозна токова отечка

                        http://tucson-club.ru/forum/showthread.php?t=135221

                        Мисля че май трябва да е същия.

                        TT
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сериозна токова отечка

                          Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                          Потвърждаваш моето виждане по въпроса за "побългаряването" и точно по тази причина пуснах темата.Всяко мнение ще ми е от полза.
                          Иначе .... показал съм кои са консуматорите - fuel pump ,alternator ,engine control module ,transmision control module
                          Сега ,кой от гореизброените модули би консумирал в покой без алтернатора разбира се.Той обаче отделно замерен си е сиса отвсякъде ....
                          От изброените, аз бих заложил на въпросния ремонтиран алтернатор...нещо не са му "доремонтирали". Методът с разкачане на буксите е добър и ще покаже.
                          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сериозна токова отечка

                            Павлине, ти не четеш ли постовете преди твоя?
                            Митко е намерил виновника, остава да му начука канчето, че да не прави магарии пак.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сериозна токова отечка

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Павлине, ти не четеш ли постовете преди твоя?
                              Митко е намерил виновника, остава да му начука канчето, че да не прави магарии пак.
                              Грешка, извинете
                              Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X