Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много светлина през малка дупка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Много светлина през малка дупка...

    А има ли нещо, което те навежда на мисълта, че има вероятност да видиш нещо от изброените?
    Че това са си сериозни проблеми и си имат съпътстващи симптоми при работа на двигателя.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #32
      От: Много светлина през малка дупка...

      Наченки на пукнатини по буталата практически са безсимптомни. Наченки на пукнатини по главата около отвора за свещите - също.

      Към момента няма данни за проблеми. Обаче от 3 от подгревните свещи липсваха парченца. Пукнатината на 4-тата снимка се е "родила" именно в следствие на удар с такова парченце.

      Това са си типични проблеми на моторите от това поколение, а конкретния ZD30 на Nissan има доволно лоша слава по въпроса.

      Но ако са само бутала не ме притеснява. Оригиналните не са чак на перверзни цени, сегменти и биелни лагери също. Вече ако има проблем с глава или блок не е много сигурно дали не е по-изгодно да се търси друг двигател.

      Докато не проверя тия работи просто няма да му имам достатъчно доверие. Досега карам двигател, който за да даде механичен проблем трябва да е строшен нарочно от тотални талибани, а тоя си иска лигавщини. Но пък върви, пущината!

      Идеята на обследването с ендоскоп е да видя каква е хавата без да свалям глава. Другата идея е ако има проблем с буталата да им видя тегловия клас и размера (пише ги на челото им), та ако реша да сменям сагата да приключи възможно най-бързо, предвид че собствен гараж с условия за такъв ремонт нямам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Много светлина през малка дупка...

        Пукнатините дали ще се видят без махане на саждите?

        Коментар


        • #34
          От: Много светлина през малка дупка...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Пукнатините дали ще се видят без махане на саждите?
          Е, да съм гледал цилиндри по цял ден - да дам отговор, ама това ще ми е сефтето. И рекох поне да си осигуря светлина.

          Обикновено след интензивно каране саждите не са толкова много, та си мисля че не е невъзможно. На 4-тата снимка сажди не са махани, или поне така ми се струва.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Много светлина през малка дупка...

            В момента правя подобна инсталация със 120mA диоди и 3 мм оптика. За "фокус" използвам капачката на шишето със силикон. Не можеш да погледнеш по никакъв начин в края на оптиката. Можеш да я надраскаш отстрани и да свети където трябва. Първите диоди, които си пуснал ще прегреят за има-няма минута, а за втория линк ти благодаря искрено.
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар


            • #36
              От: Много светлина през малка дупка...

              Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
              ...Първите диоди, които си пуснал ще прегреят за има-няма минута...
              Не знам някой да е забранил да ги пусна на мощност под номиналната.

              Изначално казах че ми трябва нещо като 100 лумена, което към днешна дата е постижимо на половин ват. Какъвто и диод да пусна на половин ват, той ще грее колкото за половин ват.

              ...друг е въпроса че и на 1W не вярвам да има проблеми. Така грее до нещо като 45 градуса при стайна температура около 22. При 1W я стигне 70, я не.

              Тоя който използвах е на 6 волта, затова започнах с него. А хубавото като ги пускаш под номинала им е че стават и по-ефективни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Много светлина през малка дупка...

                Значително под номинала не всеки диод си изпълнява спектъра, други проблеми няма. Тебе спектъра едва ли те интересува за конкретната цел.

                Коментар


                • #38
                  От: Много светлина през малка дупка...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Значително под номинала не всеки диод си изпълнява спектъра, други проблеми няма. Тебе спектъра едва ли те интересува за конкретната цел.
                  Не ме интересува спектъра. Ама свети добре и като спектър. То аз тоя го ползвам на малко над половината номинал, тъй че не е далече.

                  Вкъщи всичко правено от мен е на половин номинал. Няма видими разлики в спектъра спрямо същото, пуснато на номинал. Значимата разлика е че например в коридора нарязана на парчета лента и с шунтирани резистори, пусната на половината си номинал, работи 24/7 на има-няма 40 градуса, а същата лента в стаята с компютъра работи на нещо като 65. Това ще умори сигурно 10 драйвера преди самото то да пукне.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Много светлина през малка дупка...

                    Ето и какво ми роди тиквата за насочване - тръбичка от китайска телескопичнма антена за 2.40лв, и тел от реотан, който имах в чекмеджето:



                    Скоро ще има и втори осветител, направен да работи по същата схема, че и него да насочвам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Много светлина през малка дупка...

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Местните кабеларки могат да ти помогнат .
                      Примерно до (след вратата, входната ) при мен идва едно снопче оптика .
                      Пробвах пичовете да ми отрежат един метър - да си правя лампа за екзотична подсветка .
                      https://www.podarime.net/admin/tpl/i...hni_vlakna.jpg
                      Не ставала , много тънка била ,трябвало да бъде друга , магистрална, отрязаха ми един метър .
                      Е наистина не става за екзотично осветление . Пробвах.
                      Може би по-дебелия сноп ще свърши работа?
                      Тия или са били супер неграмотни или нещо те габариат.
                      Би ли ми показал “магистрална” оптика може и на снимка

                      иначе с оптика може и да станe , но светлината ще е недостатъчна
                      088455338две
                      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                      Джамбазов 2010г..

                      Коментар


                      • #41
                        От: Много светлина през малка дупка...

                        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                        Тия или са били супер неграмотни или нещо те габариат.
                        Би ли ми показал “магистрална” оптика може и на снимка

                        иначе с оптика може и да станe , но светлината ще е недостатъчна
                        На магистралата не си ли виждал оптичен кабел ?В подкрепа на горното подарявам парчета сингъл мод ,8 и/или 12 влакнест оптичен кабел около 300 метра общо, и скромни метри мултимодов оптичен кабел,част от него е бил магистрален,друг е бил язовирен,малко морски....сребърен от ОЦК ,може и друг от КЦМ ,ТЕЦ,РТЦ Пловдив ....а и не се шегувам,ако някой иска да експериментира.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Много светлина през малка дупка...

                          Сега , дали са се габаркали , или са неграмотни - отговор нямам. Не съм специалист , не твърдя , че е вярно.
                          Имам известни знания и предполагам , че оптичен проводник , при определени обстоятелства може и да свърши работа .
                          Опитах да помогна.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Много светлина през малка дупка...

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            Сега , дали са се габаркали , или са неграмотни - отговор нямам. Не съм специалист , не твърдя , че е вярно.
                            Имам известни знания и предполагам , че оптичен проводник , при определени обстоятелства може и да свърши работа .
                            Опитах да помогна.
                            От над десет години правя оптични мрежи,до сега съм работил или по точно знам че кабела е два вида по отношение на диаметър на оптичното влакно,разликата е в микрони,сплайсера ми ги хваща и двата размера,на око не може да видиш разлика,лично аз ,смея да твърдя че имам не малък опит ,но трудно,да не кажа почти невъзможно да различа 10 микрона от 50 микрона влакно.Дебелите 50 микрона влакна са мултимодови и там е важно да са по дебели заради дисперсията,но от 7-8 г.твърдо остана сингъл мод който е 10 микрона .Понятия като магистрален кабел няма ,освен географски.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Много светлина през малка дупка...

                              Осветител - версия 2:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led2.png
Прегледи:1
Размер:708.7 КБ
ID:5776159

                              Оказа се че даже и така греенето не е проблем. При ефективност над 180 лумена за ват, при половин ват диода отделя по-малко от 250mW топлинна мощност, включая IR излъчването и практически си вдига температурата до има-няма 15-20 градуса над околната - на пипане е нещо като 40-45 градуса. Токоограничаващия резистор (5W, 68 ома) грее значително повече от диода, при еднаква с него електрическа мощност. Достига нещо като 55-60 градуса, нищо че има поне 3 пъти по-голяма площ на отдаване от диода заедно с тръбичката, в която е вкаран.

                              Насочването на осветителя ще е като на клипчето по-горе, тоест вече ще мога и да светя и да гледам във всички посоки.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Много светлина през малка дупка... (оптичен кабел?)

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                ...
                                - ии ноля да качиш клипче като снимаш отвътре на цилиндрите. Аз също имам такава китайска камера с 5мм леща и също имам проблем с осветяването.
                                Ето клипчета:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...14#post3256614
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X