Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фрод сиера от 87

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фрод сиера от 87

    Привет на всички!
    От почити година и половина съм собственик на въпросното чудо на автомобилостроенето. Аз съм и трети собственик, преди мен баща и син който я наследява. Двигателя е пинто N4A.
    Уж е на малко километри според сервизната и книжка и шведското министерство на транспорта-в Швеция човек може да изисква всички данни за автомобила и да разчита, че са действителни при положение, че автомобила е закупен нов в Швеция и каран тук.
    Когато попадна при мен всичко и беше оргинално. За жалост синът не я е поддържал, ама не я е и карал особено, стояла е в гараж, което обеснява относителното и запазване от към ръжда така типична за форд. До тук съм и сменил кабели, свещи, филтри маслен въздушен, ангренажен ремък, ролка, водна помпа, антифриз, капачка на дистрибутора. Регулирах и хлабините на клапаните-от 8 клапана при 6 липсваха хлабини. Разпределителният и вал е уникално износен.
    Ръждата естествено не я беше подминала съвсем. Аз я оценявам по -скоро като козметична-прехода между веждите и прага от зад-проблема отсранен и боядисан, за жалост не открих същият нюанс червено, както и залавното място на предните калници от долу. Две дупки в пода около 5х10 см хич не изглеждаха като козметичен дефект, заради които си купих телоподаващо. Аз съм лекар по професия и заваряването явно не ми е в кръвта, но се получиха заварките е като за непрофесионалист. Инересното е , че като я купих и нямаше нищо на пода, т.е е изгнила за около година.
    Идеята за този дъртанян възникна доста тъпо. Обичам да се пързалям с колата от време на време когато има сняг и щях да срещна един уличен стълб със субаруто защото от излизането от един завой му дойде сцеплението на предните гуми и компа прехвърли целия въртящ момент към предното предаване и излязах от дрифт. Тогава реших , че искам прост автомобил със задно предаване за ежедневка да ме транспортира от дома до работа и обратно без особени претенции и да не ми пука за него. Три години търсих запазено волво амазон, но за жалост всичко на което попаднах беше уникано зле от към ръжда. После изскочи тази сиера и я купих малко спонтанно.
    Идеята не е да остане оргинална. Таратайката се кара ежденевно и се спира в "бокса" през уикендите или когато съм в отпуск.
    Вози много приятно с независмото си окачване и маслени амортисиори ама хич не е стабилна.
    В бъдеще съм планирал:
    -ново окачване по-възможност марково комплект по-къси пружини и амотрисиори не регулируеми. С коиловъри няма да мине преглед така че отпадат.
    -нови тампони по окачването , вероятно полиуретан, ще видим дали ще намеря нещо качествено на добра цена , че цените на powerflex хич не ми допадат.
    - нов съединител подсилен органичен. Диф 3.92 с ЛСД в момента е с отворен 3.62. Олекотен маховик, доколкото разбирам на карбураторните е с няколко кила по- лек от на инжекжията. Другия вариант е да остържа моя. Задни дискови спирачки, че тия барабани хич не ме кефят.
    -Нов рапределителен вал, може би тунингов , леко припасване на колекторите към главата. Смяна на вложките на клапаните , че оргиналните са си тръгнали отдавна и изпушва като трабнт при първо стартиране за деня.
    С две думи искам да я подобря доколкото мога така, че да върви малко по добре и да стои в пътя.
    Знам , че без снимки не се брои така че ще кача в скоро време.
    Естесвено ще разчитам и на вашата помощ във формата на съвети и мнения.
    Поздрави от шведско!

  • #2
    От: фрод сиера от 87

    Сиерите са железни магарета,особено бензиновите!Дизелите са зле,особено 2.3D,наследник на 2.1 D indenor,разработка на Пежо.Успех с ъпгрейда !Ще чакаме снимки!Подкарвал съм Сиера седан Косуърт ,ма това е друга бира и тема за изтребители!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: фрод сиера от 87

      Имах Сиера 1984 бензин, 2 литра, карбуратор. Кара се в семейството 15 години, двигателя умря на 550 хил. километра и преди 5 години отиде в вечните ловни полета на Надин. Уникално здраво животно.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: фрод сиера от 87

        Преди 4 години я върнах на вторични. За точно 2 години интензивно каране стигна до положение на полуразпад, като мотора и беше от основен ремонт и всъщност така я и погребах-с перфектен мотор. Всичко останало...просто не смогвах да купувам части. Има доста неща ,които са страшно трудни за намиране и струват много пари. Внимавай с големите тампони, които държат задното магаре към купето. Всъщност това трябваше да го провериш преди да вземеш колата. Ако са заминали, те чака много труден и много скъп ремонт. Разглабя се буквално половината кола, а самите тампони бяха по стотина евра единия и ги чаках месец и нещо да дойдат.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: фрод сиера от 87

          Интересно ми е какви коне се очакват от мотора.
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • #6
            От: фрод сиера от 87

            Привет!
            Ами коне засега не се очакват. Идеята е да стои добре на пътя и да се подобри спирането и, което не е лошо и в момента. Карам я само в града, повече от 90км максимална скорост не ми трябва, така че с по -късия диф и олекотен маховик би трябвало да живне а с ЛСД-то да е по -забавна на кръговите, които тука изобилстват. засега поне не ми се кара със заварен диф. Като и направя окачването и този мотор не ми стига мога да се замисля да я турбинирам. Хубавото е , че се води ветеран и минава преглед всяка втора година , а не всяка година, т.е всички незаконни подобрения се махат и се връща в оргинален вид за прегледа всяка втора година. Това в случай, че мотора не ми стига де но засега идеята е атмосферен мотор с малки подобрения. Даже и да се подобри с 10 коня от разпределителния вал е добре дошло. А като знам настоящият и вал на какво прилича определено би трябвало да има ефект.

            Коментар


            • #7
              От: фрод сиера от 87

              Eто такова животно Siera XR4i стоя при мене 2 години (93-95), докато един приятел си изкара казармата. Само дето трудно му се насмогваше на бензин.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:XR4i.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5775804

              Не можа да се пенсионира по прослужено време, загина омотавайки се около едно дебело дърво .

              P.P. Предполагам, че едва ли си срещнал проблем с намирането на сервизна литература, но все пак мога да ти предложа нещо. Ако езика ти е непонятен, поне може да видиш някоя картинка - http://viamobile.ru/page.php?id=207
              Последно редактирано от коко келеша; 13-12-17, 09:04.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: фрод сиера от 87

                Привет!
                Нещо не ми се отдава да кача изображения, нямам идея защо. Възможно ли е снимките да са твърде големи?
                Благодаря за линка от горният пост, с руският съм ок но литература имам, няма кой да я чете.

                Коментар


                • #9
                  От: фрод сиера от 87

                  Пробвай да намалиш снимките до 1000 пиксела по дългата страна и до 350 кБ като обем. Може пак да се е бъгнал софтуера за смаляване на снимки.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: фрод сиера от 87

                    Ако "вкараш окачването в пътя" мисля, че ще постигнеш доволно добър резултат... а ако смениш и пружините с по-къси и като цяло намалиш височината - по-ниски гуми и пр. ще постигнеш точно това което търсиш.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X