Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

    Колеги ,
    имам един New Holland TD5.95 на който на 1900 часа турските радиални лагери сложени да действат като аксиални събраха съчмите и блокираха.При блокирането за 10 секунди работа 3-те палеца на хода ги нарани доста сериозно. От фирмата продала ми трактора смениха съединителя целият комплект ,той като така се продавал и сега старата касега с притискател феродов диск на хода и фиродов диск на ПТО-то ми стоят за спомен.

    Възможно ли е палците да се наварят и ако да ,къде вършат такива услуги ,за да се оправят трите наранени палеца и да имам един резервен комплект съединител? Фирмата доставчик искат за всеки палец по 150 евро ,което просто няма как да стане. Другата фирма ,която вкарва New Holland пък ми искаха 240 евро за палец ,което пък хептен няма да стане.

  • #2
    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

    Хвани един добър заварчик и може да минеш и 30 кинта.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #3
      От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

      Ние с баща ми произвеждаме различни машини. Заваряме мога да заявя отлично.Мога да го наваря и с Емона ,мога и с Коргон газ на телоподаващото да го наваря.Въпроса е ,не се ли прави по специален начин самият процес или..... хващаш и заваряш

      Коментар


      • #4
        От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

        колегата е прав.всеки заварчик може да ти свьрши работа.после пилиш до размера който ти трябва и караш.

        Коментар


        • #5
          От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

          Наварял съм с телоподващо с най-обикновен въглероден двуокис и никога не е имало проблем.След наварянето ги обработвам на шмиргел.

          Коментар


          • #6
            От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

            Благодаря ви за мненията на всички.И на мен ми се искаше да не е кой знае какво ,но след като и вие казвате така ,че и сте го правили ,значи ми върнахте надеждата за живот ха ха. Съединителя комплекат иначе му искат 2000 лв Наваряме ги значи палците и да не му мислим. Просто аз останах с убеждението ,че трябва да се наварят и след това закалят с ТВЧ. Пък и дали да не се и отвърнат? Както и да е ,явно са излишни тези неща.

            Коментар


            • #7
              От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

              Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
              ... Просто аз останах с убеждението ,че трябва да се наварят и след това закалят с ТВЧ. Пък и дали да не се и отвърнат? Както и да е ,явно са излишни тези неща.
              Не излишни , а невъзможни . Има разлика

              ...иначе ако беше възможно ( да се подкваси морето )- щеше да е готино .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                В какъв смисъл да са невъзможни? Малко конкретика може ли или простосмъртните да продължим киселото мляко само от магазина да го взимаме ?

                Коментар


                • #9
                  От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                  Не се безпокой за термичната обработка защото , ако заваряш /особенно с електрожен/ детайла се загрява повече , а от там се получава все пак някакво закаляване. Но и дори да не се получаваше не е проблем , защото повърхностите /краищата/, които лежат на аксиалния лагер не се трият ,а лагера ги притиска с външния си диаметър и се въртят заедно когато натиснеш педала освен , ако лагера се прецака и блокира. Тогава вече е лошо и то за всички съединители по принцип.
                  Та наваряй , мери , шлайфай по размера , който е нужен и след това остава реглажа и изравняването на самите палци. Успех , ще се справиш без проблем и 2000кинти няма да са хвърлени на вятъра!
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                    Ако искаш да имат закалка ги завари с електрод стелит зелен е на цвят
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                      Ами... правя го така тогава , впрочем лагерът не е аксиален или поне не като на болгар-а , Т-то и всички други руски машини. Лагера е радиален ,като просто му слагат една гривна за да го пригодяд за аксиален. Не се гресира. Чудо и приказ е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                        Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                        Ами... правя го така тогава , впрочем лагерът не е аксиален или поне не като на болгар-а , Т-то и всички други руски машини. Лагера е радиален ,като просто му слагат една гривна за да го пригодяд за аксиален. Не се гресира. Чудо и приказ е.
                        Да те разочаровам,"Аксиален" лагер на практика във машини и автомобили поставен за изключване на съединителя Няма!Всички които вършат тази работа са "радиални",отличават се със близки по размери външен-вътрешен диаметър и много на брой съчми,който позволяват на лагера да работи със аксиално натоварване.
                        Ей го аксиален:

                        Монтират се подобни на тоя:


                        P.S.Нямам си и идея,Аджеба що им викат аксиални.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                          Я направи една снимка на палците ,че доста от пишещите си представят палци на болгар или жигули. На по западните трактори палците накрая завършват с някакъв материал като видия ,много твърд и е само на върха на палеца. По добре снимка ,че да не се чеши умно заварчика по маската.
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                            Точно такъв ми се струва материала. Самият палец накрая има отвор и контактната повърхност на палеца си личи ,че е от друга стомана и е хваната с нит през отвора на самият палец. Днес ще го снимам. petroffbg - аз това го разбирам ,но по един начин е направен на руските машини ,по съвсем друг начин е забучен там един обикновен лагер 6014 и край.Докато при беларуса можеш и палците да регулираш и лагера да гресираш ,то тук се молиш лагерите да са от хубавите. От сервиза ,ми казаха ,че ако изкара 300 моточаса значи не е с турските лагери. Е , на 1900 свърши греста им.... Сложиха нови после ,този път SKF Germany ....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                              Затова новите трактори са без сухи съединители (а с маслени)....на практика са вечни.
                              А принципно най добре ще е лагера да е радиално-аксиален .....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X