Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

    Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
    .Комплекта ми за холанда в Италия го има за 330 евро целият ,докато сервизните ни взеха 2000 лева за него....
    Давам прост пример , подобен на твоя. В сервиза на Case постоянно се заяждаха с мен за глупости и реших да не се занимавам повече с тях. Свързах се с един италианец и поръчах цял кашон филтри за JX-a , с транспорта и еконта от София , излязоха с 30% по-евтини. Друг пример - мостовете carraro , които се слагат на доста трактори , цените в официалните представителства сравнени с тези , които са от дилъри само на carraro , са точно 2 пъти по-високи. Кух болт с втулка и семеринг в Claas e 156 лв , а от другия дилър - 86лв и то части , които са налични в България. Вече за всеки един болт и гайка трябва да се търсят алтернативи , защото иначе излиза , че ние сме най-големите идиоти , защото им ги даваме тези пари.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #32
      От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
      Давам прост пример , подобен на твоя. В сервиза на Case постоянно се заяждаха с мен за глупости и реших да не се занимавам повече с тях. Свързах се с един италианец и поръчах цял кашон филтри за JX-a , с транспорта и еконта от София , излязоха с 30% по-евтини. Друг пример - мостовете carraro , които се слагат на доста трактори , цените в официалните представителства сравнени с тези , които са от дилъри само на carraro , са точно 2 пъти по-високи. Кух болт с втулка и семеринг в Claas e 156 лв , а от другия дилър - 86лв и то части , които са налични в България. Вече за всеки един болт и гайка трябва да се търсят алтернативи , защото иначе излиза , че ние сме най-големите идиоти , защото им ги даваме тези пари.

      За филтри ползвам една фирма в Бургас , работят предимно с доналдсън и цените са с 50 процента надолу.
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #33
        От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

        Напиши ѝ името , от полза ще е.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #34
          От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

          Писах ти на лично че да не става реклама.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #35
            От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

            Палците са при мен, дай адрес да ти ги пратя
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #36
              От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

              Писах ти колега , огромни благодарности.Като ги получа и нитовам ще снимам и ще пиша как се е получило. Ще видим кой ден ще е да го цепим. Сегашният 3-тият съединител гаранционен ми го сложиха от Т5060 ,защото нямали от точният модел ,обаче ме обедиха ,че бил едно към едно - трактора събран и готов за взимане.Естествено аз не бях много доволен - взех си го с надежда като се разработи съединителя да няма проблем , уви минаха 60 моточаса - съединител зацепва отведнъж и трактора подскача. Регулирахме го по 10 начина ,но не е от това ,просто не е от регулировка на палците проблема - имам сервизната книга и ремонтната книга за модела и го правим по заводските хлабини и допуски. Явно притискателите на Т5060 и на ТД5.95 са различни и усилето на пружините в притискателите е различно.Отпускам плавно съединителя и трактора зацепва в еднин момент - скача 10 санта гаторе и 30 напред и тръгва. На по-високите предавки скача 4-5 пъти така и тогава тръгва... Ще къса я вал ,я маховик така. А вече от самата фирма съм толкова обезверен и толкова до гуша ми е дошло ,че просто не смятам ,че има смисъл да идват и да го цепят 7-ми път макар и да има гаранция. Просто няма да го направят ,защото не могат или защото не искат - кое от двете е не знам...

              Коментар


              • #37
                От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                С този добре оправен болгар , направо ще забравиш за западния трактор. На new holland-a съединителят какъв е точно? Напълно механичен ли е? В книжката е описано как се регулира и се учудвам , че след спазване на указанията, е възможно тракторът да подскача така.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #38
                  От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                  С този "Неправилен" съединител е цяло чудо че въобще отделя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                    Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                    Съжалявам ,че сега пиша ,но има доста работа. И ние за момента се чудим дали да не свалим само пластината и да търсим от други палци на LUK само нея. Или да си поръчвам палци от чужбина ,което ще е доста по-евтино.Комплекта ми за холанда в Италия го има за 330 евро целият ,докато сервизните ни взеха 2000 лева за него.... Та дрането на кожи е яко. Трактора се цепи общо 6 пъти ,като в момента е с 3-ти съединител в рамките на 100 моточаса и то не оригинален ,а от Т5070 щот такъв имали гъзарите.Няма почти никакъв полусъединител да не кажа никакъв и направо скача на която и предавка да съм ,каквото и да правя.3-тият съединител е с обратни палци и ПТО-то ми действа на обратно - лоста при включен е изключен ,а при изключен - включен.Въобще мазалото е пълно ,и да ги викна пак гаранционно да сменят съединителя със 7-мо цепене и 4-ти съединител пак нищо няма да направят хората ,та затова мисля как да си възстановя 1-вият и да сложа него... Въобще работа е покъртително просто...
                    Като дойдат новите палци от колегата и ги смените, старите не ги изхвърляй. Гледам по снимките че там самия палец е занитен между две ламаринки. Тук има достатъчно грамотни хора, да направят 2-3 резервни комплекта.

                    Колкото до аксиалния лагер, от друг модел НюХоланд не може ли да се намери "правилен" такъв?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51104 lager-500x500.JPG
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5780892
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X