Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

    Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
    Точно такъв ми се струва материала. Самият палец накрая има отвор и контактната повърхност на палеца си личи ,че е от друга стомана и е хваната с нит през отвора на самият палец. Днес ще го снимам. petroffbg - аз това го разбирам ,но по един начин е направен на руските машини ,по съвсем друг начин е забучен там един обикновен лагер 6014 и край.Докато при беларуса можеш и палците да регулираш и лагера да гресираш ,то тук се молиш лагерите да са от хубавите. От сервиза ,ми казаха ,че ако изкара 300 моточаса значи не е с турските лагери. Е , на 1900 свърши греста им.... Сложиха нови после ,този път SKF Germany ....
    Така....спираме с наваряването....не е жигула.... сега ми прати един изтъркан палец и ако имаш късмет мога да ти пратя три здрави. Ако съеденитела е лукас има 80% вероятност да почерпиш.... пусни снимка все пак .

    Пп при правилно регулиран лагер изкарва много над ресурса на съеденитела. Но бай ганьо едно си знае, едно си бае.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #17
      От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

      Можеме да го навариме със специален материал, който да се самонаклепва при работа до 40 - 42 HRC. Износоустойчив на триене метал-метал.
      Ама първо пусни снимка за какво иде реч.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #18
        От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        Я направи една снимка на палците ,че доста от пишещите си представят палци на болгар или жигули. На по западните трактори палците накрая завършват с някакъв материал като видия ,много твърд и е само на върха на палеца. По добре снимка ,че да не се чеши умно заварчика по маската.
        Само да се уточним,че жигулитата нямат палци и не се налага наваряне

        Коментар


        • #19
          От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Само да се уточним,че жигулитата нямат палци и не се налага наваряне
          Хахаха , това беше метафора
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Да те разочаровам,"Аксиален" лагер на практика във машини и автомобили поставен за изключване на съединителя Няма!
            Пламка, на моя меркатор лагера си е чисто аксиален.
            Вече! След моята намеса. Иначе си беше дърта технология с кокс.

            А "аксиални" им казват защото вършат работа като за аксиални.

            Извинявайте за спама.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

              Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
              Фирмата доставчик искат за всеки палец по 150 евро ,което просто няма как да стане. Другата фирма ,която вкарва New Holland пък ми искаха 240 евро за палец ,което пък хептен няма да стане.
              А да питаме за отстъпка при единия вносител?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                вече и на беларусите слагат LUK съединители
                http://mytraktor.by/Pages/Test-drive/Komplektlukdva.html

                Коментар


                • #23
                  От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130416.JPG
Прегледи:1
Размер:267.6 КБ
ID:5775824
                  Здравият палец на ВОМ-а
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130434.JPG
Прегледи:1
Размер:314.9 КБ
ID:5775828
                  Трактора
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130418.JPG
Прегледи:1
Размер:284.1 КБ
ID:5775825
                  Палеца на хода след блокирането на лагера.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130439.JPG
Прегледи:1
Размер:292.0 КБ
ID:5775829
                  Номера на палеца
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130423.JPG
Прегледи:1
Размер:311.2 КБ
ID:5775826
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130413.JPG
Прегледи:1
Размер:358.1 КБ
ID:5775823
                  Лагера по-долу...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130431.JPG
Прегледи:1
Размер:311.8 КБ
ID:5775827
                  Последно редактирано от htz180; 13-12-17, 17:14.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                    Поне по снимката не виждам нищо невъзможно за наваряне по тези палци,но може и да греша,понеже не съм се борил с такава техника.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                      Този трактор използваш ли го за оране или този плуг е за дворове и окрайчвания ?
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #26
                        От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                        Плуга се ползва за оран на 50 дка на година. Парчета по 5-6 дка ,в който с Т-то не е удачно да влезна с 5-ца плуг.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                          Ако можеш да свалиш палците - прати износените и един читав за мостра. Ще ги навариме на аргона и ще ти остане само да ги изпилиш на размер.
                          Имам познати в една шлайф база и може те да ги докарат още по-точно.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • #28
                            От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                            Голям зор ще видиш с ценроването им ако ги свалиш. Изчакай да видя дали ще стане само пластината ,и ако може да се смени само тя от нита и да не сваляш целия палец.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                              Съжалявам ,че сега пиша ,но има доста работа. И ние за момента се чудим дали да не свалим само пластината и да търсим от други палци на LUK само нея. Или да си поръчвам палци от чужбина ,което ще е доста по-евтино.Комплекта ми за холанда в Италия го има за 330 евро целият ,докато сервизните ни взеха 2000 лева за него.... Та дрането на кожи е яко. Трактора се цепи общо 6 пъти ,като в момента е с 3-ти съединител в рамките на 100 моточаса и то не оригинален ,а от Т5070 щот такъв имали гъзарите.Няма почти никакъв полусъединител да не кажа никакъв и направо скача на която и предавка да съм ,каквото и да правя.3-тият съединител е с обратни палци и ПТО-то ми действа на обратно - лоста при включен е изключен ,а при изключен - включен.Въобще мазалото е пълно ,и да ги викна пак гаранционно да сменят съединителя със 7-мо цепене и 4-ти съединител пак нищо няма да направят хората ,та затова мисля как да си възстановя 1-вият и да сложа него... Въобще работа е покъртително просто...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Наваряване на палци на съединител ЛЮК New Holland TD5

                                Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                                Съжалявам ,че сега пиша ,но има доста работа. И ние за момента се чудим дали да не свалим само пластината и да търсим от други палци на LUK само нея. Или да си поръчвам палци от чужбина ,което ще е доста по-евтино.Комплекта ми за холанда в Италия го има за 330 евро целият ,докато сервизните ни взеха 2000 лева за него.... Та дрането на кожи е яко. Трактора се цепи общо 6 пъти ,като в момента е с 3-ти съединител в рамките на 100 моточаса и то не оригинален ,а от Т5070 щот такъв имали гъзарите.Няма почти никакъв полусъединител да не кажа никакъв и направо скача на която и предавка да съм ,каквото и да правя.3-тият съединител е с обратни палци и ПТО-то ми действа на обратно - лоста при включен е изключен ,а при изключен - включен.Въобще мазалото е пълно ,и да ги викна пак гаранционно да сменят съединителя със 7-мо цепене и 4-ти съединител пак нищо няма да направят хората ,та затова мисля как да си възстановя 1-вият и да сложа него... Въобще работа е покъртително просто...
                                Пускай жалби по имейл до централата им. Инък ще гризеш дървото като мине гаранцията. Не оставяй нещата така ти да си в тази поза наведената. Като знам че и аз чакам два такива боклука и ми настръхва косата. Преди това брах ядове като теб с две ландинета и то точно за тези съеденители, та за това имам мноого палци.
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X