Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X trail , технически проблеми и въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • X trail , технически проблеми и въпроси

    Привет, ще си позволя да отворя едн нова тема за този "Паркетник" Х-Трайла, че се нуждая от малко компетенция, а и няма много теми...

    Та въпросът е, че ми попадна един тука на Английския стров и се чудя какво да го правя. Мисля по принцип да го карам асвалтно повече, то тука друго и няма, та реших да не мъча за сега някое Терано или нещо подобно по тез Английски и Европейски магистрали...но както и да е...

    Та с екземплярът / Който е Т30 Дизел 2.2 на 141 000 мили = 226 000 km/ имам няколко проблема:

    1. Първо не мога да разбера дали е 114 или 136 то коня модел и не знам как? Води се 2003, първа регистрация 10 Януари... Мислех, че може да е първата версия, но е доста пъргав и с интеркулер, не малък... ?! Има копчетата за 4х4 не е с врътка на таблото, като следващата версия... Иначе двигател, турбо работи много добре, с дълга сервизна история... аз за това го и взех, отдавна исках да го видя що е то това дизелов Х-трайл ...

    2. Както казах двигателят работи добре, но забелязъх доста омасляване в долната част на капакът на веригата, няма теч, наслоено е по-скоро. Това дали е само избивало от генерацията на капакът или може да е по-сериозно? Шумове от веригата няма.

    3. Откъм предно дясно колело се появи доста силен прскачащ звук при завиване на място , или с ниска скорост, без значение в коя посока, при бъзо каране и завой го няма /нямаше го при огледа заклевам се/ ...сякаш пружината е откачена, а пък май не е... това ще го повдигна и разгледам обстойно, но просто за идея от какво може да е...

    4. ПО-ВАЖНИЯ проблем е, че при натискане на педала на съединител се появява леко виене..... Сега това честно не го чух при огледа... съединителя иначе работи добре, гаси на 4-та не усещам приплъзване ..... педалът на съединителят отделя доста високо иначе... Този шум ако е от аксиалният лагерът колко сериозен ще да е проблемът и колко време би могъл да изкара? Със сигурност съединител не ми се сменя, а и май на Х Трейла било ОСОБЕНО трудоемко сменянето, което предполагам ще излезе 2-3 пъти цената за която съм го взел, която не е много висока.. )) Значи да добавя, когато покарам и позагрее добре шумът почти изчезва.... В един австралийски форум четох за накакво смазване на аксиалния лагер орез пролуката под работния цилиднър /вторичната помпа/ на съединителя, който на Х Трейла е баш под двигателя и се достига през капакът, видях го къде е ... има ли резон в това и как може да стане?
    Последно редактирано от afgany; 09-12-17, 23:57.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

  • #2
    От: X trail , технически проблеми и въпроси

    Ако някой знае страница, линк, за по-точна проверка на Нисан по VIN номер да сподели, че ми изкарва 2004 а не е възможно има 2003 та регистрация.... важно е за някои части
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #3
      От: X trail , технически проблеми и въпроси

      http://nissan-europe.epc-data.com
      Напиши си рамата и ще ти каже кой точно е

      Коментар


      • #4
        От: X trail , технически проблеми и въпроси

        За т4 съеденитела е заминал барабар с аксиалния лагер.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: X trail , технически проблеми и въпроси

          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
          За т4 съеденитела е заминал барабар с аксиалния лагер.
          Ако е така ще трябва да го продавам... иначе мога да го докарам до БГ и там да се извърши процедурата....... аксиалния лагер не трябва ли да превива при отпуснат педал, а при натиснат звукът да изчезва? ... може ли да има друга причина за звука, появява се дори при леко докосване на педала, понякога не веднага......... иначе диска сигурно е поизхабен, но с доста високо отделящ педал карах Маверика години наред без приплъзване..
          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
          X-trail 2.2 Di 2003
          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X