Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Непопулярни марки масла

    Марката е собственост на Лики Моли.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #77
      От: Непопулярни марки масла

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Марката е собственост на Лики Моли.
      Коя, Мегуин или Рекстол?

      Коментар


      • #78
        От: Непопулярни марки масла

        От къде и как ги изравяте тия, направо не знам... Направо търсачески/изследователски дух! И/или неволята учи?!
        То верно, че се стига до такива опити/открития щото не може да се разчита на качеството и оригиналноста на по-известните марки... Та дали не си мислим/разчитаме, че който си е направил труда да внася/продава "редки" марки и запълва ниши, ползвайки точно "опасенията" на препатилите, може да се надява да разшири и утвърди пазара и клиентите си, т.е. да има дългосрочност, предвидимост или: до следващата смяна - пак ще е друго?
        Предложих по-нагоре (в пост #63) о-лине вариант за поръчка от Германия примерно (не неизвестен eBay търговец/ а реномиран сайт, с гаранция, име и сериозен опит), в днешно време всичко се търгува и продава о-лине, така, че и това е вариант според мен (и то не само за БГ).
        И защото смяната на маслото/ в някои страни струва повече от самото масло по ред причини. А това не е проблем поне в БГ.

        P.S. А погледнахте ли цените? Дори с транспорта до БГ по куриер (в случая работят с DHL) са повече от конкурентни. Отделно избора, разнообразието и гаранцията.
        Последно редактирано от ivied; 21-01-18, 15:22. Причина: PS

        Коментар


        • #79
          От: Непопулярни марки масла

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Коя, Мегуин или Рекстол?
          Мегуин. За другото нищо не знам.
          Но Мегуин е много стара марка в този бизнес(1847г), и е немско.
          http://www.meguin.de/meguin/web.nsf/id/pa_home.html
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #80
            От: Непопулярни марки масла

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            От къде и как ги изравяте тия, направо не знам... Направо търсачески/изследователски дух! И/или неволята учи?!
            То верно, че се стига до такива опити/открития щото не може да се разчита на качеството и оригиналноста на по-известните марки... Та дали не си мислим/разчитаме, че който си е направил труда да внася/продава "редки" марки и запълва ниши, ползвайки точно "опасенията" на препатилите, може да се надява да разшири и утвърди пазара и клиентите си, т.е. да има дългосрочност, предвидимост или: до следващата смяна - пак ще е друго?
            Предложих по-нагоре (в пост #63) о-лине вариант за поръчка от Германия примерно (не неизвестен eBay търговец/ а реномиран сайт, с гаранция, име и сериозен опит), в днешно време всичко се търгува и продава о-лине, така, че и това е вариант според мен (и то не само за БГ).
            И защото смяната на маслото/ в някои страни струва повече от самото масло по ред причини. А това не е проблем поне в БГ.

            P.S. А погледнахте ли цените? Дори с транспорта до БГ по куриер (в случая работят с DHL) са повече от конкурентни. Отделно избора, разнообразието и гаранцията.
            А за този какво е мнението ?
            https://www.ato24.de

            TT
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #81
              От: Непопулярни марки масла

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              А за този какво е мнението ?
              https://www.ato24.de
              Ами мисля, че преспокойно и от там може да поръчвате. Просто посочих първия заради това, че предлагат и масла използвани от автопроизводителите. И стоят с адрес/телефон/име за разлика от някои eBay продавачи.
              Последно редактирано от ivied; 21-01-18, 19:35.

              Коментар


              • #82
                От: Непопулярни марки масла

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Ами мисля, че преспокойно и от там може да поръчвате. Просто посочих първия заради това, че предлагат и масла използвани от автопроизводителите. И стоят с адрес/телефон/име за разлика от някои eBay продавачи.
                Благодаря! Хубава вечер! [emoji481]

                T
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #83
                  От: Непопулярни марки масла

                  quantum petroleum - Кажете нещо за тази марка. Видях я в друга тема в търговския раздел. Някой с повечко опит ако има, моля да сподели.
                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=184252
                  http://quantumpetroleum.com.au/
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #84
                    От: Непопулярни марки масла

                    Колеги , не знам дали може да се отнесе към непопулярните марки, но внасям и продавам масло от следните брендове. TEDEX- www.tedex.pl , REVLINE , JASOL -https://revline.pl/ производство на рафинерията в Ясло Полша.За тези марки имам правата на марката за България и Гърция . Доста от вас са ги пробвали и смея да кажа ,че за разлика от познатите марки синтетичните са чисто синтетични ,не хидрокрекинг синтез или тем подобни търговски наименования . Маслата се наложиха на нашия пазар с високото си качество и нормалните цени. Предлагам на пазара и високо технологичните продукти на Полимериум.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Непопулярни марки масла

                      Аз карам Киата с Tedex 5w40,и съм доволен.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #86
                        От: Непопулярни марки масла

                        Георги Крумов да си разчисти пощата ....

                        Коментар


                        • #87
                          От: Непопулярни марки масла

                          Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                          quantum petroleum - Кажете нещо за тази марка. Видях я в друга тема в търговския раздел. Някой с повечко опит ако има, моля да сподели.
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=184252
                          http://quantumpetroleum.com.au/
                          Ами аз съм взимал за старата хонда няколко пъти, едно берлинго, както и за настоящето цр-в и нямам забележки. Но не мога да кажа нещо повече, в смисъл двигатели не сме отваряли, че да имам наблюдения, пък и не разбирам
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Непопулярни марки масла

                            Личната ми класация е следната:

                            1. Redline

                            2.Amsoil и Royal Purple

                            3. Ravenol

                            Това което ме интересува за едно масло:

                            1.са показателите и

                            2.да има сертификат за двигателя за който го използвам или да има по-късен/съвременен сертификат.

                            3. да се произвежда само на едно място от производителя собственик на марката масло


                            В момента първият европейски производител който е сертифициран и преминал тестовете на API за САЩ за сертификат SN Plus e Ravenol с две от маслата си. Маслата отговарящи на този сертификат решават проблема с нагара на бутала, сегменти и т.н. на бензиновите двигатели с директно впръскване и особено на турбинираните при които този проблем е особено изявен - например TFSI на ВАГ групата, който се получава от преждевременно възпламеняване на горивната смес.в линка се вижда разликата между масло SN и SN Plus:https://www.ravenol.su/blog-novost-s...-plus/news/749

                            Коландрисвам 5 цилиндров италиански дизел 200+ коня с Ravenol 5w40 VST - маслото по показатели превъзхожда доста от известните/утвърдените марки.Преди това бях със Селения и Бардал.

                            Фаворити са ми Redline и Amsoil, ама нямат евроразфасовки а са на пинти и отгоре на това ми Редлайна ми идва +120% отгоре като цена, а Амсоила около +60% отгоре като цена.

                            За амсоила може и да се прежаля, ама за ред лайна, само когато имам бензинова кола и то ако е 300+ коня.

                            =============================


                            Боголюб в политическия клюкарник е Фъртуна, ама тук е ФърЦуна - по отношение на равенола не е наясно - поръчах от Германия на 7 март 2018г. и ми докараха 1 туба 5 литра с щампа на бутилката 5 март 2018г., а двете туби по един литър бяха с дата 22 февруари 2018 г. ...По -прясно от това здраве му кажи ...

                            А и колата вече звучи по друг начин с равенола ...
                            Последно редактирано от Justif; 06-06-18, 19:49.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Непопулярни марки масла

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              Боголюб в политическия клюкарник е Фъртуна, ама тук е ФърЦуна - по отношение на равенола не е наясно - поръчах от Германия на 7 март 2018г. и ми докараха 1 туба 5 литра с щампа на бутилката 5 март 2018г., а двете туби по един литър бяха с дата 22 февруари 2018 г. ...По -прясно от това здраве му кажи ...

                              А и колата вече звучи по друг начин с равенола ...
                              Какво имаш "изнавпредвид"? Карам си "Хемито" с рИванол (с) Кинекс, щото няма(ше) друго 5w20. Последно му сложих "Amsoil" от дилъра, рекламиращ се из форумЪт. А от оперирания от р.у.с.н.а.ц.и. сайт ato24.de могат и от бъдещето да ти докарат масло - поръчваш на 7 март 2018, получаваш на 15-ти март с.г. масло, произведено на 10-ти април 2018 г.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Непопулярни марки масла

                                Не поръчвам от там.Не се хили -расПутин такъв.

                                Поръчвам от другаде.На всяка бутилка пише датата на производство и знаеш че е проследима всяка бутилка масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X