Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

    Здравейте Колеги , преди два дни се сдобих с машината .Като изключим външните забележки си е ок.
    Има нужда от някой неща да се обслужи и имам въпроси към по знаещите .

    Съединителя е за смяна със сигурност , вероятно и маховика.Почетох по руските форуми и е споменато , че оригиналния демферен маховик може да се смени с обикновен( плътен).Съединителите за двата маховика са различни поне по това което видях ,При плътен маховик давата 225 мм външен диаметър , а при двумасов 240 мм.

    1.Някой от вас има ли представа замяната на маховиците дали налага преправяне на нещо в системата или може да се монтира веднага без външни намеси.
    2.Ще окаже ли влияние на живота на скоростната кутия при използването на плътен маховик.

    Ще се радвам да споделите вашия опит.Тъй като все още не се познаваме с машината и ми е малко трудно с нея

    И да не забравя да попитам в момента е с гуми 225/70/16 - каква е максималната гума която може да понесе без намеси по окачването , рязане и т.н.
    С какви гуми карате вашите Санта Фе през зимата , марка модел и размер.

    Благодаря ви предварително
    Последно редактирано от ilko_o; 09-12-17, 13:55. Причина: добавка
    Ford Bronco II 2.9 V6
    Уаз 469Б
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
    0899846606

  • #2
    От: Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

    Пожелавам ти без аварийно каране. Моят двигател е също 125 коня и от сервиз на Хюндай в Русе ми отговориха, че не може да се сложи комлект съединител и твърд маховик.

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

      Почети малко тук- обяснено е защо и как!
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

        Здравей, Илия ! Моето Санта Фе е 2003 г. CRDI 113 к. с., с ръчна скоростна кутия. Преди 3 години смених маховика с плътен и комплект съединител и от тогава съм минал над 30 000 км. Сваляш демпферния маховик и слагаш плътния. Нищо не се преправя. Гумите с размер 225/70/16 са предписани от производителя. Гуми с други размери водят до грешни показания на скоростомера и изминатите километри. В нета има калкулатор за гуми и можеш да съпоставиш стария размер на гумите с новия. Аз лично карам през зимата с 4 бр. гуми 215/70/16, като има разлика от

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Santa FE 2004 2.0 CRDI 125 кс 5 мт -въпрос за маховик

          Благодаря , на отзовалите се .Оказа се че няма да сменям маховика , тъй като вече бе сменен с плътен.Смених само съединителя , който ми излезе на скромната цена за мен от 210 лева за комплекта.Понасмених разни биалети , висящ лагер и други дреболии , утре сменям ангренажа и водната помпа и вече я изкарвам на пътя и понякога извън него.Гумите реших да оставя в заводски размер 225/70/16 и ги подмених с нови Нексени. Имам наблюдения от тази марка на леката кола и се държат чудесно.Надявам се на Санта Фе-то да ми прилегнат добре.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X