Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

    Здравейте,
    От доста години ползвам стругчето, но никога не съм нарязвал резби на него. В последно време, обаче ми се наложи и трябваше да ползвам услугите на друг стругар, въпреки че на теория би трябвало да мога да си ги направя сам. На няколко пъти се опитвам да разгадая схемата на зъбните колелета и чисто механично разбирам кои колелета би трябвало да се подменят, но не съм сигурен, че резултата ще е добър, а и не искам да си играя на "опити и грешки".
    Снимал съм схемата, която е дадена за "настройка" на лирата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Proletarii 2.jpg
Прегледи:1
Размер:410.1 КБ
ID:6140841

    Много добра и ясна... по принцип. Ето, обаче снимка и на колелетата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Proletarii 1.jpg
Прегледи:1
Размер:309.4 КБ
ID:6140842

    Подозирам, че в тази схема "играят" само колелета от 3 до 6, но ... ще съм благодарен, ако някой ми обясни кои са съответните колелета от схемата за настройка на самохода - А, Б, В и Г, както и съответните колелета от схемата за резбите - А1, Б1 и Г1.
    Ето още две снимки на лирата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8457.jpg
Прегледи:1
Размер:305.2 КБ
ID:6140843 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8458.jpg
Прегледи:1
Размер:274.9 КБ
ID:6140844
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

    Това какъв модел на КП е и колко колела могат да се сменят...У нас се срещат главно 1К62 и 16К20, които са и най-популярните модели на завода, но на ни един от двата лирата не изглежда по такъв начин.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

      МК 3002
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #4
        От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

        Не го бях виждал това чудо, но му видях паспорта в нета. Страница 15 -има кинематична схема. Разгледай и ще ти станат ясни нещата.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

          Разглеждал съм, но не ми е ясно. Уикенда нямам достъп до компютър и пиша от телефона. Ако на теб ти е бистра схемата - кажи кое колело кое е от тази схема. Благодаря!
          Последно редактирано от Veselinv; 09-12-17, 07:41.
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • #6
            От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

            Това е схемата. Наистина не мога да разбера кое колело ко е...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spr_mk3002_kin_b.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5775539
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #7
              От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

              В момента, стругчето ти е настроено за най-бавното автоматично подаване 0.175 където колело 3(А) е 28 зъба, 4(Б) е 80, 5(В) е 40, и 6(Г)е 80. При направа на резби се ползват 3(А),4(Б) и мястото което е свободно зад колело 6 и в схемата се води Г'. Всичките колелета са зацепени последователно без да се ползват зъбни колелета 5 и 6. На тяхно место се поставя или дистанционна втулка или малко зъбно колело за да се стегнат гайките. За направа на резба със стъпка 1мм се сменят колелета 3,4 и мястото зад 6 съответно със зъбни колелета 40,80,40. За 2мм са 40,80,20. Надявам се вече да можеш да се ориентираш и за останалите.
              Имай в предвид, че този струг няма съединител и спирането и обръщането на хода става със смяна на посоката на двигателя и става трудно. По тази причина при глухи вътрешни отвори се научих да ги правя от вътре на вън, но това е друга тема :-)
              Последно редактирано от nola; 22-12-17, 23:41.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #8
                От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

                Еваларката nola!
                Наистина не можех да предположа, че има колелета, които няма да участват в задвижването. По твоята "рецепта" настроих така:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image1.jpg
Прегледи:1
Размер:321.0 КБ
ID:5776394

                само, че конфигурацията е 28, 80, 40. Направо умрях от кеф, когато резбата се получи и резбомерът показа 0.7!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image4.jpg
Прегледи:1
Размер:301.8 КБ
ID:5776395

                Май малко трудно ще сменя колелото 3 (А), което в момента е с 28 зъба, защото трябва да се мести оста, но за мен е важно, че вече знам какво точно трябва да се направи, за да се изработват резби.
                Благодаря отново!
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #9
                  От: Как се конфигурира лирата със зъбни колелета на Красный пролетарий

                  Поздравления! Сега започват забавленията.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X