Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

    Здравейте,

    Във Велико Търново има едно кръстовище през което ми се налага да минавам доста често и нямам никаква идея кой трябва да е с предимство.

    https://www.google.bg/maps/@43.08052...7i13312!8i6656

    Пътя по който идвам е с две платна ленти, като негласно прието е че хората които ще завиват на ляво се редят в лявата лента. Само че обръщалото реално има две ленти (и е доста примамливо да изпревариш колоната за ляв завой, когато никой не ползва дясната лента, и особенно когато след обръщалото поемам по най-дясното направление, въпреки че пак се чувствам като гъз като го правя, защото някак не изглежда правилно). Въпроса ми е, според правилника, кой е с предимство за дясната лента на обръщалото? Пътят направо продължава ли да има две ленти? Защо хората в лявата лента преди обръщалото не навлизат в чужда лента ако решат да продължат направо, а не обратното - хората в дясната лента преди обръщалото да могат да продължата направо или наляво и да са с предимство? Кой определя колко платна ленти има пътя след кръстовището?
    Последно редактирано от Cpl.Hicks; 07-12-17, 16:41. Причина: оправих си понятията

  • #2
    От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

    Сега, платно и лента са различни понятия! Тук няма маркировка, която да разделя платното на две или повече ленти... Така, лентата е само една.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

      Маркировка и знаци няма, а пътната помощ се движи по път с две платна и може би 3 ленти
      Последно редактирано от veskov; 07-12-17, 16:34. Причина: недогл кр/обр
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

        при тази липса на маркировка, не мисля че нарушаваш нещо, ако минеш отдясно на колоната
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

          Движението във В.Търново е доста болезнено за хора които не познават града и за хора които не са видяли каква маркировка е имало когато е били откриване на движението по даден участък . В този случай наистина в началото имаше две ленти за завой наляво . Идеята е за тези които след завоя да завият надясно ( към КАТ ) да бъдат в дясната , а тези които искат да направят обратен завой или образно казано да тръгнат посока София да се престроят в лявата лента . Още в началото никой не си даваше труда да се престроява по правилният начин . Сега каква е ситуацията след като много рядко ми се налага да минавам не мога да кажа . Иначе тези зад пътната помощ би трябвало да завият за София , а тези след синият опел зафира би трябвало да могат да се престрояват в дясната и да завиват към Кат (Беляковко шосе ) или другата улица Освобождение . Понякога в Търново се кара без спазване на правила и правилници и само се гледа да няма катастрофи и жертви . Аз лично все повече изпитвам страх при шофиране в БГ и предпочитам да карам по-бавно и да стигна по-късно отколкото да си губя времето и нервите в излишни проблеми .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

            Никога на това обръщало не е имало маркировка за две ленти, имаше по едно време дори маркировка за островно стеснение. Широко е защото навремето и тролеите обръщаха, също така всякакви камиони които отиваха към военното. И всеки път когато имам възможност всеки тарикат който опитва да оптимизира отдясно се старая да го пратя да пазарува във питстопа отсреща. Моляте недей да оптимизираш от там, супер дразнещо е хората чакат по десет минути да завият а ти с оптимизацията обикновенно спираш поне двама....

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

              Ама защо се редите в насрещното за ляв завой?

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                От мен ако зависеше нямаше да позволя стоянката за таксита да бъде веднага след кръстовището и тя да се явява една допълнителна тапа за това кръстовище . Тези които идват от спортната зала и искат да се престроят за завой наляво , редовно задръстваха кръстовището защото не могат да излязат на главният път , съответно тези които са след тях и искат да направят завой на дясно не могат заради такситата . Много хора само си получават заплатите и не ги интересува нищо друго . Сбъркана работа ..............................
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                  Не е ли по-лесно да драснете два реда на кмета?
                  И защо ще дразне, ако влезе от дясното и после продължи паправо/дясно? Какви щриховки, какви стеснения. Ако трябва да се разшири обръщалото, малко знаци и хор. маркировка и остава да се нервят незнаещите правилника. Това само за нервите, чакането ще си е същото за едните и по- малко за другите.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    Никога на това обръщало не е имало маркировка за две ленти, имаше по едно време дори маркировка за островно стеснение. Широко е защото навремето и тролеите обръщаха, също така всякакви камиони които отиваха към военното. И всеки път когато имам възможност всеки тарикат който опитва да оптимизира отдясно се старая да го пратя да пазарува във питстопа отсреща. Моляте недей да оптимизираш от там, супер дразнещо е хората чакат по десет минути да завият а ти с оптимизацията обикновенно спираш поне двама....
                    Не знам отколко време караш и кога си виждал за последно маркировка на това място . Дори и да е имало някаква островна маркировка за което не споря , аз съм сигурен че имаше две ленти . Май както когато кметицата на Бяла се изказа след катастрофата на моста с автобуса , в БГ се прави всичко възможно да се ограничи скоростта а не да се реши проблема и да се повиши пропускливоста на безредието ....................
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171207_180427.JPG
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5775150
                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      Ама защо се редите в насрещното за ляв завой?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Никога на това обръщало не е имало маркировка за две ленти, имаше по едно време дори маркировка за островно стеснение. Широко е защото навремето и тролеите обръщаха, също така всякакви камиони които отиваха към военното. И всеки път когато имам възможност всеки тарикат който опитва да оптимизира отдясно се старая да го пратя да пазарува във питстопа отсреща. Моляте недей да оптимизираш от там, супер дразнещо е хората чакат по десет минути да завият а ти с оптимизацията обикновенно спираш поне двама....

                        Тук нещо не ми става ясно. Има достатъчно място на входа, изхода и самото обръщало да минат 2 коли успоредно. Как с т.н. оптимизация ще спреш "поне двама"? Наистина липсва маркировка за ленти, но ако почнат повечко хора да минават по двама, това задръстване ще изчезне.

                        Принципно няма ли ясно правило, че булевард, означава поне 2 ленти в посока?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          ...
                          Чл. 64. (1) (Предишен текст на чл. 64 - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) Пътен знак В1 "Забранено е влизането на пътни превозни средства" се използва за сигнализиране на пътен участък, забранен за движение на пътни превозни средства в едната посока. Пътният знак се поставя в началото на пътния участък. В другия край на пътния участък се поставя пътен знак Д4 "Еднопосочно движение след знака", когато в насрещната посока не се движат превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници по утвърден маршрут.
                          (2) (Нова - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) По начина, посочен в ал. 1, се сигнализират платната за еднопосочно движение на всички пътища и улици с разделителна ивица без автомагистралите и скоростните пътища.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                            Проблемът е че са сбъркани входа и изхода на това обръщало. Входа му е ограничен на една лента за него и една основна която продължава направо точно до нея е стоянката на такситата (безумно стеснение на платната). От другата страна на изхода посрещаш две платна но реално е едно с условност. Добавяме и паркиралите коли срещу Херсон, също така 95% от потока е с посока КАТ. И като се появи оптимизатор обикновенно забавя първия и за втория вече е тегаво, поради спецификата на потока.

                            Въобще този район е една безумна тапа.

                            Иначе активно шофирам от 96-та.

                            Със писане до кмета освен поредното безумно кръгово нищо няма да стане.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за предимство при неясен брой платна и липса на маркировка

                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              Проблемът е че са сбъркани входа и изхода на това обръщало. Входа му е ограничен на една лента за него и една основна която продължава направо точно до нея е стоянката на такситата (безумно стеснение на платната). От другата страна на изхода посрещаш две платна но реално е едно с условност. Добавяме и паркиралите коли срещу Херсон, също така 95% от потока е с посока КАТ. И като се появи оптимизатор обикновенно забавя първия и за втория вече е тегаво, поради спецификата на потока.

                              Въобще този район е една безумна тапа.

                              Иначе активно шофирам от 96-та.

                              Със писане до кмета освен поредното безумно кръгово нищо няма да стане.
                              Причината за тапата е липса на организация и липсата на култура на движение . Жалко но в твое лице виждам един дето няма да го яде ама и няма да го даде на друг . Там където карам преобладащо ми дават и аз им давам предимство без това да е задължително и по този начин всички са в трафика обаче и всички се движат с приблизително еднакви скорости и еднакво бързо или бавно минават задръстванията . Това обаче не е приоритет на мнозина БГ драйвери . В БГ е важно ти да си пръв и да си най-бърз ........
                              Последно редактирано от alexalex69; 07-12-17, 17:49.
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X