Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

    Накарай УАЗ да "върви" и гледай после сеира на уазкаджията. Ако има късмет ще се размине с разбит заден диф (щото тоя Тимкен е бил идиот и е сложил третото лагерче на пиньона само за да пречи на регулирането). Па може и да се пребие, зер това чудо обикновено и с оригиналния си двигател върви доста повече отколкото спира. Курсовата му устойчивост е една трета тема.

    А да го накараш да гори 8/100 нафта няма начин. 15/100 газ се постига почти тривиално.

    Да нямам УАЗ, да не знам.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

      Че какво се чудиш? Слагай ЗМЗ-51432. Те руснаците са го измислили и разработили.
      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

        За разхода мога да го демонстрирам.
        За другото спор няма.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

          Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
          Че какво се чудиш? Слагай ЗМЗ-51432. Те руснаците са го измислили и разработили.
          4000 е само да си го доставиш. На старо няма и минимален шанс. И е сделан. И пак няма да стане без преправянки на стар УАЗ.

          Коментар


          • #20
            От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

            Дизелов двг от опел вектра 1.7 тд +ск от опел омега + раздатка от 69 е най добрата комбинация от към динамика +разход на гориво и предавателни отношения и естествено цена.Тази комбинация излиза долу горе 600-700 лв като части при положение че всичко е с стандартни части и с минимално преправяне.Гласиш 1000 лв за работа и си ти човека около 2000лв ще влезеш.
            ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
            0879 86 85 87
            ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

            Коментар


            • #21
              От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              За разхода мога да го демонстрирам.
              Ама на УАЗ, не на френска Г-точка. Щото има разлика.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Абе защо всички ги прихвана да слагат дизели на УАЗ ?
                Може би, защото дизела е много по-опростен (особено по-старите мотори ). Там имаш 2 кабела на стартер и също толкова на алтернатор. А като почнеш бензина.... мама мия еле па на газ... и почнеш - газови клапанчета, копчета, бензинови такива, залепващи чукчета, делка - изпадащти кабели, бобини, масички, обувчици абе, страшна работа. Няма какво да обеснявам. Има си и плюсове и минуси и при двата вида агрегати. Въпроса е да избереш кой най-добре ти допада и за каква цел ще ти е машината. Пък и преработката от оригинален вид в самоделен е интересно занятие. Нали трябва все нещо да се човърка - иначе ще е скучно, но така машината става вечно своя, защото както казахте в другите теми - в повечето случаи само собственика може да обслужва дадена машина по правилния начин.
                “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                  Аман от писачи.Мога да демонстрирам Уаз с дмт.617 петак за цял ден харчи 10л тегли повече и върви по-малко от ЗМЗ 402.Малко му е намачкана кабината че в неделя привечер синовете го претъркаляха в гората на си е в добро здраве.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ама на УАЗ, не на френска Г-точка. Щото има разлика.
                    На уаз.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                      То по принцип, когато бензина е по евтин от дизела и пропан-бутан се намира на почти всяка бензиностанция, икономически не е обоснована инвестицията. А при наличие на купчини евтина автомобилна скраб и дори минимални шлосерски умения подпомагани от безкрайно свободно време и наличие на неограничени финансови средства, като идея не е лошо дори верижен УАЗ амфибия с реактивен двигател. Иначе за собствено удоволствие и кеф през свободното време си е супер. А ако са сериозни нещата и узаконяване трябва пред органите, след това. Така, че двигателя от донора, трябва да е придружен с някакви документи.
                      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                        Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
                        ...... трябва да е придружен с някакви документи.
                        Мисля и техно тест на всичко отгоре, с всички свързани с това главоболия.....

                        Бе не знам какво точно не им 'аресвате на уаз-овите двигатели... аз съм с 417, карбуратор 126Г, бързи дифове (до колкото знам от предния собственик - не съм им броил зъбите), гумите ми са Forward Safari 510 или 215х90х15 т.е. нещо кат 33" идват.... Пали и карам основно на газ, на бензин - само когато свърши газта - до бензиностанцията. Ми върви си доволно машинката... Верно, че Предел примерно го качвам на 3-та, щот' 4-та идва дълга ама за друго си е добре и с оригиналния мотор...
                        В крайна сметка май всичко опира това за какво ти е машината, къде са ти ръцете, какви са ти възможностите, и... какво точно те е ухапало....
                        Последно редактирано от Borizanov; 13-12-17, 08:56.
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                          С другото съм съгласен, ама с

                          Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                          ... гумите ми са Forward Safari 510 или 215х90х15 т.е. нещо кат 33" идват....

                          СвАаали малко !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                            И накрая

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:422516_gelendvagen-eto-pravilno-sobrannyij-uazik.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5775805
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                              А нЕма да казвам кое е "неправильно собран УАЗик".
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв дизелов Двигател да кача на UAZ 469

                                Дървендър?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X