Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безобразия в Ратола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Безобразия в Ратола

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Аз ли ?? Ни най малко. Те са просто едни подменячи на компоненти с нови, докато проблема изчезне. То може и така да се работи, ама е на гърба на клиента..
    На evgeniml съм отговорил.
    Впрочем това ме хвърля в смут:
    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Сменяй горивния филтър на макс. 8к км. Слагай хубаво гориво и това е. Филтъра задължително Делфи ОРИГИНАЛЕН, 3 микрона. Или пак ОРИГИНАЛЕН за марката. Много е важно това, не го подценявай.
    По книжка, вкл. и български дилърски вариант, сервизният интервал за смяна на всички филтри е 30 000 км. Горивни филтри има от 30 през
    63,50 (както е на фактурата) до къмто 100 лв. Предполагам, тия по 100 лв. са въпросните оригинални. Не е ли много скъпо това да се сменя на 8000 км? Да не говорим, че се разглобява половин кола отпред, за да се смени въпросният филтър.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Безобразия в Ратола

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      На evgeniml съм отговорил.
      Впрочем това ме хвърля в смут:

      По книжка, вкл. и български дилърски вариант, сервизният интервал за смяна на всички филтри е 30 000 км. Горивни филтри има от 30 през
      63,50 (както е на фактурата) до къмто 100 лв. Предполагам, тия по 100 лв. са въпросните оригинални. Не е ли много скъпо това да се сменя на 8000 км? Да не говорим, че се разглобява половин кола отпред, за да се смени въпросният филтър.
      Това за филтъра ти го казвам от опит по Делфи системите. Айде, не на 8 ама на 10к сменяй. Важното е филтъра да е марков и да е 3 микронен филтърен елемент.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #78
        От: Безобразия в Ратола

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


        И ми разправяш, че ония разбират много?
        Нито знам кои са едните нито кои са другите.От документа който си публикувал видях как се казват но нищо не ми говорят а и не ме интересуват.
        В поста който ти написах съм ти разяснил основни приципи на дианостиката и грешките кито се допускат понякога умишлено при диагностицирането.
        А това колко ти струва колата и колко ти струва ремонта севсем не е грижа на сервиза.
        Скорошна моя проверка установи,че нова горивна помпа за голф 3 1.9 тди във порше бг срува 5687лв а голфа струва 1000лв.
        Да де ама тия от фолксваген хич не ги брига този факт.
        Това,че си намерил сервиза в който някой е помислил и ти е решил проблема по правилния начин мога само да кажа евала ,че още има мислещи хора по сервизите.
        Дано стават все повече но моите наблюдения са точно към обратното.
        А и има една принципна разлика в хората които се занимават с автомобили от скоро и от отдавна.
        Тя е в начините по които са се учили.
        Преди се учеше да можеш да помислиш какъв е проблема да премериш да провериш тук там и да вземеш решение как да го ремонтираш или в краен случай да го смениш.
        Сега днешните майстори дианостици се учат на съвсем различен прицип и както пише в почти всяко ръководство за ремонт на почти всяка една кола ако има проблем с еди кое си направи-replace a new one.
        Това е защото сервизните часове за проверки ако се плащат на цени за държавите където са писани ръководствата ще излязат повече от частите.
        И поради този факт завода не подава много данни за проверка на компонентите дианостиците стават все по не мислещи просто се подава информация смени еди кое си и точка по въпроса.
        Разсъжденията започват чак като се смени часта и проблема не е рашен.
        И пак аз не получих отговор на въпроса как сервизите да се сдобият с повече и по качаствен персонал защото колите стават все повече а майсторите все по-малко.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #79
          От: Безобразия в Ратола

          Сега да изтипосам тук едно “профи” изпълнение на хромиране на брони. Понеже ставаше дума да се споделят мнения за свършена работа.
          Броните са от волга.
          Утре ще напиша името на сервиза, че го забравих, броните са на мой близък, платил е по 270лв за броня...

          И съответно ако може да ме насочите към хора разполагащи с вана за хромиране/никелиране която може да побере детайл с дължина 140-150см
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #80
            От: Безобразия в Ратола

            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
            И пак аз не получих отговор на въпроса как сервизите да се сдобият с повече и по качаствен персонал защото колите стават все повече а майсторите все по-малко.
            От мен ли очакваш такъв отговор?!
            Жокер: внасят се индийци както навсякъде другаде по света.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: Безобразия в Ратола

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Сега да изтипосам тук едно “профи” изпълнение на хромиране на брони. Понеже ставаше дума да се споделят мнения за свършена работа.
              Броните са от волга.
              Утре ще напиша името на сервиза, че го забравих, броните са на мой близък, платил е по 270лв за броня...

              И съответно ако може да ме насочите към хора разполагащи с вана за хромиране/никелиране която може да побере детайл с дължина 140-150см
              Честно, не разбирам тоя масово използван принцип. Да приемеш работата на някой и после да го изтипосаш у форума и да кажеш колко е некадърен. Ако услугата е извършена некачествено или не плащаш или плащаш друга цена. Или връщаш за отстраняване на некачествено извършеното. Ако на тоя всичката му работа е такава, ако клиентите му са адекватни, то или няма да му плащат и той ще изпадне от пазара или то той ще почне да работи нормално, ако може. Това е двустранен процес.

              Коментар


              • #82
                От: Безобразия в Ратола

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Честно, не разбирам тоя масово използван принцип. Да приемеш работата на някой и после да го изтипосаш у форума и да кажеш колко е некадърен. Ако услугата е извършена некачествено или не плащаш или плащаш друга цена. Или връщаш за отстраняване на некачествено извършеното. Ако на тоя всичката му работа е такава, ако клиентите му са адекватни, то или няма да му плащат и той ще изпадне от пазара или то той ще почне да работи нормално, ако може. Това е двустранен процес.
                Аз не съм приел ничия работа. При мен дойдоха броните в този им вид за да изработя шина която закрепва гумената част към железата. Аз лично в никакъв случай не бих заплатил за подобно нещо, дори бих сезирал КЗП щото това си е подигравка. А го изтипосах тук защото темата е кой къде е уср*ал работата
                А фирмата работила по тези брони е “Теопаст” ООД - София- Бенковски
                А това с връщането докато се научи та да го оправи - не ме кефи като идея.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #83
                  От: Безобразия в Ратола

                  Колега, не съм влагал персонална насоченост в изказването ми. Говорех по принцип. Факт е, че клиента който ти ги е донесъл ги е приел явно. И въпреки че видно са зле направени,човека може и да е доволен

                  Коментар


                  • #84
                    От: Безобразия в Ратола

                    Впрочем не всичко може да бъде върнато. Също и не всичко има смисъл да бъде връщано в конкретната ситуация.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Безобразия в Ратола

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Аз пък, още не съм чул никой, да каже, че е доволен от дилърски сервиз, никой!!!
                      Едно е да не си доволен от сервиз - не виждам как може да си доволен от нещо което си принуден да го правиш, създава ти дискомфорт (без автомобил известно време), и освен това те товари финансово...
                      ОБАЧЕ!
                      Последно си евакуирах служебния автомобил с разглобен двигател от официалния сервиз (на Опел и Фиат във Варна) на платформа. Защото след 2-3 седмици мотане (за което измериха компресията на два цилиндъра, щото на другите не можели да смъкнат дюзите на четиригодишен автомобил) оферираха 2600лв за разглобяване/сглобяване на глава (няма как да го нарека иначе, при условие, че заявиха, че ако установят проблем, то ремонта ще бъде допълнително калкулиран). И щели да продължават да разглобяват ей-така наслуки, докато установят нещо.. А очаквания ремонт не ми се мисли колко щеше да излезе, защото диагностиката на слух показваше сериозен механичен проблем (оказа се превъртял биелен лагер, заради който сменихме колянов вал и биела)...

                      Та затова - недоволството е нещо допустимо, обаче в някои случаи нещата стават страшни...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Безобразия в Ратола

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Сега да изтипосам тук едно “профи” изпълнение на хромиране на брони. Понеже ставаше дума да се споделят мнения за свършена работа.
                        Броните са от волга.
                        Утре ще напиша името на сервиза, че го забравих, броните са на мой близък, платил е по 270лв за броня...

                        И съответно ако може да ме насочите към хора разполагащи с вана за хромиране/никелиране която може да побере детайл с дължина 140-150см
                        На Улица Кукуш в София имаше едни, дето имаха вани до 150 сантиметра за хромиране. То като цяло не е лесна работа, щото има подготовка, потапяне и после пак да се лъсне, ама ако ти се занимава. Другия вариант е Турция, където е доста по-скъпо. Та тия в София са е те тук, поне бяха преди една година.

                        https://goo.gl/maps/DVCCGmEBc2M2

                        На мен ми се дуеха че няма нещо, което да не може да хромират и като им закарах Гран Ториното и......хлъц и се отказаха. Размера имал значение.


                        Иначе по темата за сервизите........ми няма нито един свестен, поне не за хоби колите. Карам нова КИА и от техния сервиз съм доволен. Бързи и сръчни са и общо взето става това, което кажат като време, като не ти бавят излишно колата. Голямото предимство там за мен е, че на всяка смяна на маслото тихомълком преглеждат колата и ми казват какво да очаквам. За доста неща сами са ме викали да ги оправят. Колата е на пет години вече и не трепва.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Безобразия в Ратола

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          ....
                          Иначе по темата за сервизите........ми няма нито един свестен, поне не за хоби колите. Карам нова КИА и от техния сервиз съм доволен. Бързи и сръчни са и общо взето става това, което кажат като време, като не ти бавят излишно колата. Голямото предимство там за мен е, че на всяка смяна на маслото тихомълком преглеждат колата и ми казват какво да очаквам. За доста неща сами са ме викали да ги оправят. Колата е на пет години вече и не трепва.
                          Това е щото ти е направена магия, черна е ама още не е потъмняла достатъчно, и това е защото продаде вранглера и не караш много американски коли, боговете на Черокии са те прокълнали и ако не си вземеш пак JK няма оправия...

                          И на мен много ми се чудят и ми се смеят съседи и колеги, що лежа под моите коли и що гаража ми има половин тон инструменти колкото да отворя малък сервиз.

                          Смеха от моя страна идва когато на някой умник-присмехулник му вземат месечната заплата за "профилактика" или за нещо което хич не е трябвало или дебилните работници в някой пишман гараж го натоварят с четирицифрена сума за 1.7 литра компресия, оригинален инджипляктор на демултипликатора който е бил виновен за шума в купето, който всъшност шум е хлабави пластмаси и заминала ролка примерно или софтуерни гимнастики за триене на грешки, малко ВД40 и вземииии тия няколко стотака сметка...

                          И те така, докато сме живи и здрави ще си лежим под колите и такива пишман сервизи и дилъри трябва да бъдат показвани на стената на плача/смеха и да бъдат ругани при всяко провинение.

                          Според мен, който позволи да бъдет изклатен, измамен и после да си плати като поп е будала, да не кажа каквото Ботев е казал и си заслужава да бъде тртиран като такъв, щото всеки един платил за кофти услуга удължава живота на измамниците, а те трябва да бъдат унищожавани при първа възможност, и ще ги унищожи липсата на клиенти/приходи не друго!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Безобразия в Ратола

                            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                            Това,че си намерил сервиза в който някой е помислил и ти е решил проблема по правилния начин мога само да кажа евала ,че още има мислещи хора по сервизите.
                            Дано стават все повече но моите наблюдения са точно към обратното.
                            А и има една принципна разлика в хората които се занимават с автомобили от скоро и от отдавна.
                            Тя е в начините по които са се учили.
                            Преди се учеше да можеш да помислиш какъв е проблема да премериш да провериш тук там и да вземеш решение как да го ремонтираш или в краен случай да го смениш...

                            И пак аз не получих отговор на въпроса как сервизите да се сдобият с повече и по качаствен персонал защото колите стават все повече а майсторите все по-малко.
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            От мен ли очакваш такъв отговор?!
                            Жокер: внасят се индийци както навсякъде другаде по света.
                            Боголюбе, не е тъй бе!
                            И друг начин има, ама е свързан с обучение, та дори и при производител-
                            а това, както знаем, си е един инвестициЙ,
                            който защо да го давам, като може и тъй...
                            И другият момент е в ученето- като такова.
                            Кажи ми колко са хората, дето учат почти непрестанно, за да са в час с материята, която работят- независимо дали е събота, неделя или през нощта?
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #89
                              От: Безобразия в Ратола

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ....Според мен, който позволи да бъдет изклатен, измамен и после да си плати като поп е будала.........измамниците, а те трябва да бъдат унищожавани при първа възможност, и ще ги унищожи липсата на клиенти/приходи не друго!
                              Медалът винаги има две страни.
                              Преди около месец повдигнах въпроса в друг форум кой да може да публикува негативни мнения срещу дадена услуга... Резултатът на анкетата бе донякъде предвидим - два лагера, с лек превес на недемократичния избор (недоказали се потребители да не могат да пишат такива очернящи мнения).
                              Причинита въобще да се достигне до такъв 'недемократичен' въпрос бяха няколко:
                              1. Некоректни потребители - най-лесно е конкурент или някой друг 'анонимко' да напише негативни мнения срещу даден сервиз/услуга, пък ти после иди доказвай, че нямаш сестра. Да, някои хора ще разберат уловката, но голяма част от хората ще си кажат "ама аз защо да си слагам таралеж в гащите - щом някой го е написал, значи има нещо гнило в този сервиз"...
                              2. Публикувано от човек, който няма необходимата техническа подготовка, и мисли, че всички го лъжат... Уверен съм, че сте срещали такива хора из форумите... Аз съм срещал два типа такива технически неграмотни хора :
                              а) първо разпитват във форумите с отнесено обяснение от рода 'това дрънчене виу виу откъде може да е', и ако някой даде предположение, питащият отива с умен вид в сервиза и започва да убеждава сервизния техник че е мошеник, защото техникът на място е чул друго или е заподозрял друг агрегат.
                              б) заради непълна диагностика (понякога вследствие от плаващ дефект или неточна информация от собственика на автомобила), или заради недокрай приключен ремонт (а..., това ми е много скъпо, пък виж го колко е лъскаво - значи работи) проблемът не е изцяло отстранен. И собственикът веднага набеждава сервиза...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Безобразия в Ратола

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                На Улица Кукуш в София имаше едни, дето имаха вани до 150 сантиметра за хромиране. То като цяло не е лесна работа, щото има подготовка, потапяне и после пак да се лъсне, ама ако ти се занимава. Другия вариант е Турция, където е доста по-скъпо. Та тия в София са е те тук, поне бяха преди една година.

                                https://goo.gl/maps/DVCCGmEBc2M2

                                На мен ми се дуеха че няма нещо, което да не може да хромират и като им закарах Гран Ториното и......хлъц и се отказаха. Размера имал значение.


                                Иначе по темата за сервизите........ми няма нито един свестен, поне не за хоби колите. Карам нова КИА и от техния сервиз съм доволен. Бързи и сръчни са и общо взето става това, което кажат като време, като не ти бавят излишно колата. Голямото предимство там за мен е, че на всяка смяна на маслото тихомълком преглеждат колата и ми казват какво да очаквам. За доста неща сами са ме викали да ги оправят. Колата е на пет години вече и не трепва.
                                Питал е и там, явно ваната с малко не стига да събере бронята, казали са му, че
                                Е по-малка. А за тези в турция някакви координати?
                                Аз пък от сервиза на кия останах с много лоши впечатления, от 2007 до 2012 трябваше да ходя там заради гаранция и имахме доста разправии. Явно сега са се пооправили
                                А защо е платил на тези, които са му “правили” броните и аз го попитах... не можа да формулира адекватен отговор [emoji1]
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X