Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безобразия в Ратола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Безобразия в Ратола

    Така е - и обратното изкривяване го (и ще го) има.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #32
      От: Безобразия в Ратола

      Така, да обърна внимание на две теми в раздела за Пътешествия в Българи - "Препоръчвам това място" и "Никога повече там". Темите си имат натрупан добър архив, ползват се активно за справка и колкото и да е чудно, някои хотели и кръчми фигурират и на двете места, на едни им харесало и препоръчват, други са разочаровани и предупреждават. Същия принцип може да въведем и тук. Две теми - "Бягайте от този сервиз" и "Доволен съм от тия майстори" като задължително, както и при Пътешествията, се споделя само личен опит и се правят препоръки без директни линкове и реклами. Така ще е ясно и чисто, пък някой сервиз може да е и в двете теми. Те като са съседни и залепени в Раздела, всеки разумно ще тръгне да провери и двете, преди да избере сервиз. За мене това е най- чистия вариант. Казвате и го правим.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        От: Безобразия в Ратола

        А кой какво пише и препоръчва или плюе си тежи на неговата сметка, като те е шубе да споделяш, не пишеш. Но има едно старо правило, недоволния ще разкаже за проблема поне на 20 души, а доволния ще сподели с двама-трима. Това е факт и няма как да го променим, но различните мнения са ценни, даден сервиз ще се види в различна светлина. Ако има различна оценка де, щото например София ауто май отива директно в графата " не ходете". Ако сте ОК, да отварям новите теми, някой с права ще ги залепи най-отгоре в раздела.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          От: Безобразия в Ратола

          И аз бих се радвал на списък с читави майстори/сервизи само като насока. А пък аз ще си разровя форума и потърся отзиви и мнения на доволни/недоволни клиенти.
          Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

          Коментар


          • #35
            От: Безобразия в Ратола

            Да, ама с това уточнение, че при ресторанта това,което получаваш рядко е със участието на клиента, докато при сервизните услуги съвсем не е така. В единия случай въпреки разликата във вкусовете при хората, оценката би била доста по обективна отколкото при сервизите. Виждал съм с очите си как някакъв недоволник правеше скандал в сервиз, че колата му тропала, а приемчика 20 пъти му повтори, че алтернативните части са негов личен избор и е бил предупреден, че няма да изкарат много. Това не му пречеше да иска срещи с управителя и да вика във фоайето, а най-вероятно после се е оплакал и у някой форум колко са некадърни. Днеска се поциганиш за водна помпа, утре за качествен антифриз или накладки и после ти е виновен сервиза, че свирели или че колата е прегряла. Междудругото дебело искам да подчертая, че изобщо в случая не се изказвам в подкрепа на Ратола, нито съм ходил, нито познавам някой от там. Но колкото некадърни сервизи има, още два пъти толкова по малоумни клиенти.

            Коментар


            • #36
              От: Безобразия в Ратола

              Е как един доволен, а друг не? Всеки клиент трябва да остане доволен от сервиза, всеки! Дори и да не можеш да оправиш проблема казваш не мога, не знам върви по-добре в друг сервиз и така печелиш уважението на клиента. Дори и да не се справиш с даден проблем не е срамно, но как ганя да го разбере това как... Както аз се старая в моята работа всеки един клиент да остане доволен защо не го правят и тия в сервизите и какъв им е проблема не мога да разбера? Нали от клиента се хранят бе мамаму стара. Щом има смесени мнения не е читава работата.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #37
                От: Безобразия в Ратола

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Благодарение на този прекрасен форум, аз открих и ходя от години при правилния и доказал се майстор при мен за джипките ми от подписа, самия майстор си е сменил мястото на сервиза но аз ходя където работи той.

                Така че всеки който иска да отиде при доказал се майстор, с много четене и препоръки от колеги, тук е мястото да намериш твоя "личен лекар" на съответното МПС.
                Сподели го кой е (може и на лично), защото аз така намерих един прехвален от форума на Мицубиши, при който видях как се влачи разфасована кола по кардани, полуоски и раздатки директно върху пясъка, за да стигне до подемника и повече не стъпих там.

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Аз пък, още не съм чул никой, да каже, че е доволен от дилърски сервиз, никой!!!
                Аз също. Мога да споделя малко опит с тия боклуци от Еуратек. Баща ми има гаранционна Шкода, няколко пъти съм я карал там. Влизаш - приемчици никога няма на бюрата им. Чакаш, въртиш се, накрая пристъпваш в "кувиоза" - стъклена кутийка, където стоят други приемчици - един за боядисване, втори за не знам какво. Питаш - така и така, карам кола по щета, гаранционна, към кого да се обърна. - Ами то няма ли някой отпред ? Почва малоумен разговор, най-накрая някой изпуфтява и ти казва "АЙде ела тука" и се почва едно искане на документи все едно те е спрял патрул на КАТ - каско, гражданска, тенически преглед, талон (малък и ГОЛЯМ?!), ДАНЪК?!?, шофьорска книжка, писмо от застраховател...И тоя цирк всеки път.

                Последният бисер беше за нивото на маслото - светна лампата, че е паднало, доляхме 250мл и повторно светна. Въртяха, сукаха, и накрая решението им беше да долеят 500мл, щото не сме доляли достатъчно и ако пак светнело, за НАША СМЕТКА се правел теглови тест - смяна на масла и всякакви заобикалящи консумативи, шофиране 1000км, повторно замерване на нивото на маслото. Допускът на Шкода бил 0.5л на 1000км. Значи чисто нова кола е допустимо да харчи по 15л масло (първоначалните смени са около 30000км) между две официални сервизирания. Без думи.

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Така, да обърна внимание на две теми в раздела за Пътешествия в Българи - "Препоръчвам това място" и "Никога повече там". Темите си имат натрупан добър архив, ползват се активно за справка и колкото и да е чудно, някои хотели и кръчми фигурират и на двете места, на едни им харесало и препоръчват, други са разочаровани и предупреждават. Същия принцип може да въведем и тук. Две теми - "Бягайте от този сервиз" и "Доволен съм от тия майстори" като задължително, както и при Пътешествията, се споделя само личен опит и се правят препоръки без директни линкове и реклами. Така ще е ясно и чисто, пък някой сервиз може да е и в двете теми. Те като са съседни и залепени в Раздела, всеки разумно ще тръгне да провери и двете, преди да избере сервиз. За мене това е най- чистия вариант. Казвате и го правим.
                Разбира се. Подобен опит има в БГ Мама, където има две теми с черен/бял списък на лекари. Не един и двама съм срещал да присъстват и на двете места. То е абсолютно нормално - ако насреща не е пълно некадърие винаги ще има такива, на които им е свършена работа качествено и такива, на които не е. Пък вече човек сам трябва да си прецени дали да ходи при някого като прочете отзивите, щото и тролене ще има, то е ясно. Както и тук, за сервизите.
                Последно редактирано от TheGrave; 07-12-17, 11:58.

                Коментар


                • #38
                  От: Безобразия в Ратола

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  Е как един доволен, а друг не?
                  ...
                  Щом има смесени мнения не е читава работата.
                  Е, как, как.

                  Всеки прави грешки, включително клиентите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Безобразия в Ратола

                    От антифриз не съм чул прегряла кола. Виж замръзнала може.
                    Аз откак почнах да си я ремонтирам сам и съм най спокоен. От 5 майстора един става, останалите оправят едно счупят две.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Безобразия в Ратола

                      Посещавам три сервиза, според това, което се налага да се прави по колите ми. В единия правят добре нещо, но другото го омазват, съответно и в другите два е така и съм научил, в кой с кое добре се справят. Но досега не съм видял майстор, който да не мрънка и да не се налага да се кандърдисваме за нещо. За пари не говоря, никога не съм се пазарил, колкото кажат-токова си плащам. Но е голямо мрънкане, нещо което на мен ми скъсва нервите !!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Безобразия в Ратола

                        Тук ако някой гласува с "НЕ", може да бъде заподозрян че е кофти "майстор".
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Безобразия в Ратола

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Е, как, как.

                          Всеки прави грешки, включително клиентите.
                          Донякъде съм съгласен, защото и аз в качеството си на клиент съм я правил тази грешка да мисля, че дадена част ми е била подменена, но не съм плюл по сервиза просто защото имаше само добри отзиви за него, а спрях да ходя там, докато не се сетих един ден, че когато купувах колата човека ми каза точно за тази част че прави проблеми отвреме на време. Тук съм си виновен сам, но не чувствам вина към сервиза, че съм го ощетил по някакъв начин, освен с присъствието си. Иначе дървото всеки го е ял и аз включително от мърлячи / без да се обиждат читавите майстори, те си занят кои са / .
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #43
                            От: Безобразия в Ратола

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Тук ако някой гласува с "НЕ", може да бъде заподозрян че е кофти "майстор".
                            Хехе, появил се е един Трябваше да направя анкетата публична, че да го разчекнем качествено

                            Коментар


                            • #44
                              От: Безобразия в Ратола

                              Може да е някой зевзек.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Безобразия в Ратола

                                Аз гласувах с Не. Други въпроси?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X