Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безобразия в Ратола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Безобразия в Ратола

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Възможно е! Не се наемам да споря.
    Верно,тва беше преди пет години.Може и да са се променили,ама късно е либе за китка.Предпочитам "гаражните" Майсторчета.

    Коментар


    • #17
      От: Безобразия в Ратола

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Колега, благодаря че споделяш и съжалявам за проблемите, които са ти създали.
      Аз съм с две нови коли и имам опит с гаранционните сервизи. Там наистина освен консумативи и очевадни проблеми, друго не умеят или не искат да се занимават.
      Подобен проблем на твоят. Едната кола е на известна немска марка. Отивам в сервиз за смяна на консумативи, като им казвам за странен шум, който се появи. Приемчика каза да да няма проблем ще го оправим. Взимам колата на другия ден, като оборотната кола, която пишат че е оборотна се заплаща на база ден. Както и да е на другият ден взимам колата обслужена и чувам че шумът си е все още тук. Питам какво се случва приемчика казва всичко е нормално така са всички. Хммм запънах се и им казах че кола на 45000 км не е редно да има шум. Накарах ги да изкарат подобна от тестовите и там шум няма. Оставих колата ( а си плащам за оборотната) след 2-3 дни взимам, пак шум. Пак обяснения, пак оставям колата. Започнаха да сменят ролки, части итн. никакъв ефект. След 2 седмици през, което време аз успях да разбера къде е проблема отивам и им казвам директно къде е проблема и да го оправят. Оказа се че ангренажният ремък е дефектен. Смениха го и шумът изчезна. Взимам колата и тръгвам а приемчика ме гони да плащам. Питам какво да плащам, колата е на 1 година и е в гаранция. Ремъка бил консуматив. Шах. Запънах се и исках среща с управител, директор, някой дето взима решения. Появи се един костюмар, изложих му фактите отказаха да поемат ремонта. Платих и си тръгнах. След време оборотите бяха леко нестабилни, Отивам обяснявам включително записано на видео ( че само на студено го прави) Оставям колата да тестват. След два дни ме викат с диагнозата обучили сме ти ЕГР-ра. Карай, ако има нещо ела пак. Естествено нищо не се беше променило. Отивам в сервиза пак диагнози и заключение всичко е в норма няма грешки в компа. Тук търпението ми спря. Взех си колата скъсах гаранцията колата обслужвам в друг сервиз и при тези младежи повече няма да стъпя.
      Иде реч за София Ауто Ботевградско шосе
      Та и с гаранциите цакат здраво. Докато е в гаранция всичко е ок. В момента в който свърши започват да намират проблеми. Щото гаранционно не могат да сменят проба/грешка щото ако изпратят здрава част не им поемат и е за тяхна сметка.

      От Ратола си купувам само дифтунги за "перфектните" дюзи на Рекстъна
      И гаранционните служебни Опели не поддържам при тях, по несериозен сервиз няма. Истории много, само ще дам пример - имам леко издрана ламарина, питам ги - кога да я докарам, не бързам когато кажете. Казват след 2 месеца, пак питам, колко време, отговор - не знаем 2 до 3 седмици. За операция, която на Олимпия ауто в Сливен на тази същата кола отне 3 дни впоследствие. За мен никога повече там, по никакъв повод. И като му дойде времето( след година) ще сменя Опела с друга марка
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: Безобразия в Ратола

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        ще сменя Опела с друга марка
        Да не отидеш в Порше, както аз направих. Уви успях да не купя Пасата. Докато ме сапунисваха наблюдавах клиент със същия пасат, за който се залетях. Безброй пъти идвал за нещо дребно и си тръгвам с много сменени части но с неоправен проблем, дори ми го предложи да го купя :-)
        Всички са силни докато купуваш а после се оправяш.

        Коментар


        • #19
          От: Безобразия в Ратола

          Аз пък, още не съм чул никой, да каже, че е доволен от дилърски сервиз, никой!!!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #20
            От: Безобразия в Ратола

            Не е лошо когато клиента реве от цената. Лошо е когато реве от качеството. Лично мнение.

            Коментар


            • #21
              От: Безобразия в Ратола

              Ако се създаде (според анкетата) такъв списък - аз залагам на 90/10 процента само писане в черният. Където ще влизат около 99% от общото количество споменати сервизи. Положителните оценки хич не са на мода

              От форума съм се запознавал (с малки изключения) само с прехвалени "майстори". Като изключенията се броят на пръстите на едната ръка.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #22
                От: Безобразия в Ратола

                По-скоро да се направи списък със сервизите, които стават. Ще е много прегледен, защото вероятно ще присъстват шепа сервизи
                Аз съм доволен от Миркат. Имах Гранд Витара, посещавал съм го 3-пъти гаранционно с проблем и съм си тръгвал с решение. Имах изпуснал и изкривен заден амортисьор, за което вината беше моя. Отидох, поисках смяна, като обясних че аз съм причината Въпреки това ми беше сменен по гаранция. Сега не знам как са се развили, но преди 6 години бяха ок.

                Коментар


                • #23
                  От: Безобразия в Ратола

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Ако се създаде (според анкетата) такъв списък - аз залагам на 90/10 процента само писане в черният. Където ще влизат около 99% от общото количество споменати сервизи. Положителните оценки хич не са на мода

                  От форума съм се запознавал (с малки изключения) само с прехвалени "майстори". Като изключенията се броят на пръстите на едната ръка.
                  Крайно време е да се пръкне такъв списък.Аз ще допринеса изключенията да станат бройка барем за 2 ръце
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Безобразия в Ратола

                    Предвидим резултат от анкетата: всички искат да има теми със списъци на сервизи. Но не очаквах чак такова единомислие 100%.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Безобразия в Ратола

                      Логично е. Когато извадиш едни 50-70к за кола/джип, разчиташ да имаш качествен сервиз, от който да се възползваш при нужда. За съжаление е точно обратното.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Безобразия в Ратола

                        И как ще се решава кой сервиз в кой списък да е ? Петкан доволен от сервиз Х, а недоволен от У, а Иван обратно? Ако съществувше сервиз, който може да удовлетвори всички клиенти на земята, всички щяхме в него да ходим. Аз също както някой по-нагоре изразявам недоумение, как като виждаш, че някой не може да се справи с ремонта на колата ти, продължаваш да му я връщаш. Да не говорим, че някои действия са абсолютно нелогични. Взимаш си колата със светещи лампи, без фарове и т.н. и в последствие правиш рекламациите? След като видяхте, че ви свети еърбега, не работи фара и т.н. защо приехте колата? А ако не сте видял, че не светят къде гледате? Честно казано ме учудва вашето поведение повече, отколкото това на сервиза? Сервизна поръчка не ви ли пускат, където има изяснен проблема, вида на ремонта който ще извършат и какви части ще ползват? Не подписвате ли протокол при приемането и предаването на колата? Кой подяволите сменя ролки и ремъци 2 седмици? Очевидно има нещо което премълчавате или и двете страни сте абсолютно немърливи.
                        Аз съм от хората, които винаги преди да си взема колата от сервиз правя пробно шофиране и винаги слушам и гледам освен покрай това което е правено, дали не са ми развалили нещо друго. За щастие в последните години не съм имал проблеми с ремонти по колите ми, но пък винаги по тях е работил квалифициран персонал, с оригинални инструменти и части и винаги изисквам документация от сервиза за това какво и как е правено. В момента карам автомобил от ВАГ групата, с доста детски болежки, като течове, вериги и какво ли не, но колата се прави на място, където хората знаят какво пипат и не ползват виктор рейнц.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Безобразия в Ратола

                          Първоначално публикуван от TheGrave;3246350 ... Тепърва на някой квартален гаражен техник, който хал-хабер си няма какво прави?
                          ...
                          Гаражните майстори биват всякакви. И пълни некадърници и мърлячи, и съвестни и разбиращи. В големите сервизи като че ли преобладават първите. Сигурно има нещо общо със заплащането ...

                          А иначе, правенето на списъци е малко трудна работа. Щото прехвалени форумни майстори са ми стрували много пари и нерви. Лично аз вече не смея да препоръчвам сервизи и майстори. Че на един ще свършат работа за 6+, а на следващия ще омажат нещата и става тя една ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Безобразия в Ратола

                            Собственик на сервиз във Варна по повод гаранционния сервиз на Тойота ми каза, че в неговия сервиз хигиениста, който освен сервиза мие и свалените двигатели или части с нафта получава по-голяма заплата и е по-квалифициран от приемчика в гаранционния сервиз на Тойота във Варна. Това по повод поредното посещение на гаранционната Тойота Корола на съпругата ми в гаранционния сервиз на Тойота.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Безобразия в Ратола

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              .... Щото прехвалени форумни майстори са ми стрували много пари и нерви. Лично аз вече не смея да препоръчвам сервизи и майстори. Че на един ще свършат работа за 6+, а на следващия ще омажат нещата и става тя една ...
                              Именно.
                              Убедил съм се с годините, че няма майстор, от който да са 100% доволни. А като знам манталитета - при 100 доволни - ще пишат трима, скромно и без да натискат. После ще се намесят петимата недоволни - агресивно и постоянно. И крайният резултат ще е ясен...
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Безобразия в Ратола

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                ... А като знам манталитета - при 100 доволни - ще пишат трима, скромно и без да натискат. После ще се намесят петимата недоволни - агресивно и постоянно. И крайният резултат ще е ясен...
                                Ами не е съвсем така. Сещам се за поне 3 случая, в които тук се пишеше само положително, а недоволните (с доста и сериозни основания) коментираха само при лични разговори и "гласуваха с краката" в посока към други сервизи ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X