Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хюндай Туксон проблем с обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хюндай Туксон проблем с обороти

    Здравейте колеги.От месец съм притежател на Хюндай Туксон 2.0 141к.с бензин
    Пороблема е че,има нестабилни обороти на празен ход и придърпване до около 2500 оборота.
    Дотук са сменени свещи и кабели,бобина,занулени адаптивни настроики и обслужено газово
    почистена дроселова клапа.Вчера и откачих ламбда сондата и динамиката каточе ли се подобри значително на газ но на бензин стана много мудна
    Но тази сутрин на студен старт започна едно играене на оборотите в диапазон от 3000 до 500
    След като позагря се нормализираха.Някакви идей какво може да е?
    Благодаря ви

  • #2
    От: Хюндай Туксон проблем с обороти

    Здравей колега. Имам кия срортидж със същият двигател. Нямам подобни симптоми, но от майстори и от тук във форума, подобни явления се приписват на пуловете /повдигачи на клапаните/ и тяхната хлабина. Предполагам, че при настъпило време за реглаж на клапани, трябва да ги прави тези неща и на двете горива. Не казвам че е това, но една насока за размисъл.

    Коментар


    • #3
      От: Хюндай Туксон проблем с обороти

      Благдаря ти за отговора, днес ще сменям ламбда сондата и ако не е от там ще я закарам на реглаж на клапаните

      Коментар


      • #4
        От: Хюндай Туксон проблем с обороти

        С електронен дросел ли е Тускона ?

        Коментар


        • #5
          От: Хюндай Туксон проблем с обороти

          не с механичен дросел е. Днес смениха ланбда сонда и се сдобих с грешда нисък волтаж и сондата не отчита никакви данни
          може и да не са я вързали както трябва, защото беше Денсо универсална, не можаха да намерят оригинална

          Коментар


          • #6
            От: Хюндай Туксон проблем с обороти

            Ламбда сонда, не мисля че е, ако е сонда симтомите са малко по други, другото което е тя започва да работи след като се загрее. И клапани не мисля че са. По скоро е някой датчик, примерно маф, тпс, разпределителен вал... Виж на диагностика fuel trims как са, към какво има корекции. Не си писал разхода как е. На какво гориво прави проблем.

            Коментар


            • #7
              И на бензин и на газ но на бензин е малко по малко забележимо.
              Ще запиша час в сервиза на Хюндай да и направят диагностика

              разхода е от 15 до 20 газ в града извън градско е 12-13
              Последно редактирано от CarTest™; 18-12-17, 16:35.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X