Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръки за екскурзии в Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръки за екскурзии в Европа

    С Airbnb трябва да се внимава. Освен рейтинг на домакина, трябва да се гледа и колко често е отказвал нощувките.
    Случвало ми се е няколко пъти да резервирам и няколко дни преди пътуването да ми откажат. Парите седят блокирани в кредитната карта и ако е с малък лимит може да се окаже проблем.

    Последните няколко пътувания само през Booking, там до сега съм нямал проблеми.

    Коментар


    • #17
      От: Препоръки за екскурзии в Европа

      Букинга има и друг плюс ( според мен ) - при резервация през него домакините като че ли се стараят повече , заради евентуални отзиви. Даже на няколко места ми се е случвало на изпроводяк да ми напомнят : " Ако си доволен, пиши положителен отзив ".

      Коментар


      • #18
        От: Препоръки за екскурзии в Европа

        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
        Букинга има и друг плюс ( според мен ) - при резервация през него домакините като че ли се стараят повече , заради евентуални отзиви. Даже на няколко места ми се е случвало на изпроводяк да ми напомнят : " Ако си доволен, пиши положителен отзив ".
        Вярно е,аз го ползвам от години,даже ми се е налагало разговор със съпорта им,никога не съм имал проблем.
        Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

        Коментар


        • #19
          От: Препоръки за екскурзии в Европа

          +1 за Букинга- налагало ми се е да анулирам резервация, която се анулира срещу такса 1 нощувка и ми я анулираха безплатно, вярно беше месец по-рано, а не в последния момент, така че за рейтингите и отзивите си треперят.

          Коментар


          • #20
            От: Препоръки за екскурзии в Европа

            Аз имах леко изпълнение де..

            Преди 2 години исках да резервирам една къща в Сърбия. Намерих си я в Букинга, 200 евра. Резервирам я с кредитната карта и след 20 мин ми връщат мейл от въпросната къща,
            че не приемат кредитни карти. Ок, често срещано е и тогава на място си плащаш. Таксуват кредитната карта само ако решиш да се откажеш след срока на безплатното отказване.
            Идва втори мейл, да съм платял през PayPal, обаче изведнъж сметката от 200 евра стана 400 !!!

            И понеже имаше няколко дни само до заминаването ми, отказа от резервация щеше да ми струва 100% цената в сайта.
            Съпорта на Букинг работи САМО в работни дни и часове. Събота и Неделя - автоматична централа.
            Чак понеделник сутринта се свързах с тях. Казаха в никакъв случай да не плащам нищо.
            След няколко часа резервацията ми беше изтрита, а с нея и обявата на тази къща за гости.

            Докато си разменяхме "любезни" мейли със сърбина.. който всъщност се оказа грък ..

            Стана ясно, че и той си е прав. Допълнителните такси са на много забутано място и почти никой не ги чете.

            Дъпълнителните такси се намират в прозореца на който разглеждаш всяка стая поотделно.
            Сега са на по-видно място, но тогава трябваше да кликнеш да разгледаш снимките на самата стая.

            В заграденото поле пишеше, че не са включени такси : По 20 евро на човек на ден.




            Така че.. четете внимателно

            Коментар


            • #21
              От: Препоръки за екскурзии в Европа

              Аз пролетта ходих със съпружеското тяло във Флоренция.Препоръчвам на всеки стъпил там да пробва Стек по Фиорентински!Невероятно телешко изкушение.Относно влизането в Уфици,понеже не бяхме купили билети предварително,решихме просто да се завъртим да разгледаме сградата,когато към нас се приближи едно момиче с касов апарат в ръка и ни пита искаме ли билети.Аз веднага се усъмних че е някаква лъжа и измама,но се оказа че те са екскурзоводки,и редовно някой не се явявал от групите и те продават билетите им.Купих ги леко с едно на ум ( 35 Е ),но не-момата ни хвана за ръчичка,заведе ни на една опашка,изчака с нас и след десет минути бяхме вътре!Направо не можех да повярвам!!!Така че,ако някой попадне там,да пробва и тази схема ако няма билети.Качете и до Пиацале ди Микеланджело!Гледката си заслужава катеренето на баира,минаването през градината с розите и т.н емоции.При предната си екскурзия в Гласгоу и Единбург( подробно описана в тема малко по назад ) се убихме от тропане по музеи и галерии.Във Флоренция решихме да се потопим в атмосферата на града,безцелно се разхождахме по маките улички борейки се с тълпите корейци,китайци,японци и т.н...!И всяка уличка излиза на някое пиацале,катедрала,църква и т.н. Хотел-бяхме в Be My Guest in Florence.Чисто,приятно,даже луксозно,на 5 минути от Дуомо.Цената-нещо като 100 + Е на вечер със закуската.
              Сега,погледите ни са насочени към Амстердам.Април месец,лалета,хубаво време,а и има полет от Варна до Айндховен.Ако някой е ходил да сподели транспорта от Айндховен до Амстердам,хотелчета,т.н...Планирането започва от сега!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #22
                От: Препоръки за екскурзии в Европа

                Това с бисквитките и резервацийте за самолетни билети отдавна ги хванаха.
                Вече няма такъв филм , уж.

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръки за екскурзии в Европа

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ...4 Квартира- airbnb е много удобен вариант, само следете да не е най-ниска цена и с добри отзиви,
                  Да се "похваля" - госпожа Гагич бодро резервира апартаментче за три нощувки в Тилбург, Холандия, където от известно време се подвизава синът ни. Плаща 200 евро (с моя карта, разбира се ) предварително, получава десетина потвърждения, разпечатва си ги, чува се по телефона и си разменят два-три любезни мейла с някоя си г-жа Фамке (наемодателката) и бодро цъфваме, лънгъркайки с гръм и трясък свръх-тежки куфари на колелца (за които сме доплатили, пак с моя карта към 150 лв. на Wizz air - летяхме до Айндховен, оттам влак до Тилбург) към 19,00 местно време, на адреса. Нъц. Ама нъц! Телефонът на гушА Фамке изключен, а домът на адреса - здраво заключен. Опитите да се свържем с "airbnb" на посочените в "резервацията / потвърждението / и т.н." телефони стигаха до етап - глас на оператор: "Благодарим Ви, че се свързахте с нас, затворете, ние ще наберем номера, от който в момента звъните!". Последваха 5-6 вероятно техни обаждания (от "скрит" номер) през 10 минути - телефонът звъни и връзката се разпада в момента, в който натиснеш каквото и да било . Тъй като от самото начало бях против това пътуване и засипах жена ми с язвителни забележки тя започна отново отчаяно да им звъни, да им пише мейли и т.н. като реакция никаква - включва се телефонен секретар "Благодарим ви, че ползвате услугите на airbnb! Ама много се радваме, че избрахте нас!!! Иха-а-а-а-а, yeah, yahoo, много, много, направо си нЕматенапредстава, колко високо ценим вашия "фийд-бек", а сега PRESS ANY KEY TO CONTINUE!" Явно трябваше да се обаждаме от "Nokia s fener4e" или от уличен автомат, щото в момента, в който докоснеш "тъч-скрийна" се чуваше "пи-пи-пи-пи-пи-пи-пи-пи-пи-пи-пи...." и връзката се разпадаше. Така стотина пъти (не знам каква сметка за телефон ще получа, кой знае къде в Индия им е кол-центърът ). След като отидохме нелегално в студентското общежитие, оттам жена ми влезна в сайта и изписа (под наши наставления в стил "Запорожци пишат писмо до султана") куп благопожелания към airbnb, гуша Фамке и всичките им роднини. Изведнъж телефонът пак звънна (пак от "private nimber") и любезна индийска (или китайска?) девойка попита как е, доволни ли сме от настаняването С волско търпение отново им описахме ситуацията. След около час (вече към 23 часА тамошно време) девойката се обади, че нашата рекламация е приета Гуша Фамке продължавала да си държи изключен телефона, та.... какво питаме... за "refund"? Да върнат парите? Е-е-е-е, амииииии, не искаме ли да rebook-нем същия адрес? Ами що не си потърсим друг адрес в airbnb за същия град? Не искаме? Мигар сме намерили къде да спим? Браво! Чудесно! ТЕ СЕ РАДВАТ ЗА НАС, че няма да спим на улицата или в полицейския участък . Като награда за предприемчивостта получаваме 10 % отстъпка при следваща резервация!!!"

                  ...Накрая след още няколко отрицателни отзива (системно се триеха, но ние не се отказвахме ) написани в сайта им, днес, гледам, че са превели парите обратно.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръки за екскурзии в Европа

                    А съществува ли още страницата на г-жа Фамке като наемодателка?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръки за екскурзии в Европа

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      А съществува ли още страницата на г-жа Фамке като наемодателка?
                      Да, разбира се.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръки за екскурзии в Европа

                        Страшни издънки са тия от аирбнб..

                        Повече с тях не се занимавам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръки за екскурзии в Европа

                          Ако беше в Букинг щеше отдавна да е в историята.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръки за екскурзии в Европа

                            Поне 20 нощувки имам реализирани през Аирбнб-то и проблеми не съм имал. За по - сигурно, контактувам с наемодателя винаги предварително и се разбирам за приблизителен час на пристигане и среща.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Препоръки за екскурзии в Европа

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Поне 20 нощувки имам реализирани през Аирбнб-то и проблеми не съм имал. За по - сигурно, контактувам с наемодателя винаги предварително и се разбирам за приблизителен час на пристигане и среща.
                              Това го направихме. ГушА Фамке явно затова си е изключила телефона малко преди уговорения с нея час на нашето пристигане.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Препоръки за екскурзии в Европа

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Това го направихме. ГушА Фамке явно затова си е изключила телефона малко преди уговорения с нея час на нашето пристигане.
                                начи си уцелил късата клечка с тая гАспажА
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X