Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

    Колеги закупих имот в които искам да построя гараж. Ще го използвам за ремонт на лични и рядко на приятели автомобили и мотоциклети. Ще се копае и канал. Няма да е залепен за никаква сграда, като наи-близката ще е на 5 6 метра до него.Та сега и въпросите
    1.Каква шумоизолация е възможно да се направи. Ще се гледа да не се вдига много шум а и все пак няма да се ползва всекидневно но все пак не искам много да преча на съседите.
    2.Каква площ е достатъчна за гараж за тези цели. Знам че колкото повече толкова по добре , но все пак колко ? Аз мисля за около 70 - 80 квадрата , а вие?
    3.Компресор - ще се ползва рядко но все пак начин на обезшумяване - в канала или друг начин?
    4. Дали ще имам проблеми с някакви институции. Не говоря за документите за самата постройка, а за това да не се заяждат че развивам автомотъорска дейност.
    Ще има още но за сега са тези въпроси.

  • #2
    От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

    Зависи на каква конструкция си се спрял-метална със сандвич панели или масивна с бетон и тухлени стени...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

      тухла 4-ка

      Коментар


      • #4
        От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

        Първоначално публикуван от maistoe Преглед на мнение
        Колеги закупих имот в които искам да построя гараж. Ще го използвам за ремонт на лични и рядко на приятели автомобили и мотоциклети. Ще се копае и канал. Няма да е залепен за никаква сграда, като наи-близката ще е на 5 6 метра до него.Та сега и въпросите
        1.Каква шумоизолация е възможно да се направи. Ще се гледа да не се вдига много шум а и все пак няма да се ползва всекидневно но все пак не искам много да преча на съседите.
        2.Каква площ е достатъчна за гараж за тези цели. Знам че колкото повече толкова по добре , но все пак колко ? Аз мисля за около 70 - 80 квадрата , а вие?
        3.Компресор - ще се ползва рядко но все пак начин на обезшумяване - в канала или друг начин?
        4. Дали ще имам проблеми с някакви институции. Не говоря за документите за самата постройка, а за това да не се заяждат че развивам автомотъорска дейност.
        Ще има още но за сега са тези въпроси.
        Имам гараж 40м2 с канал без претенции за ремонти вътре. Влизат 2 коли една зад друга и гаража свършва.
        Според мен ти трябва поне 80 м2 квадратно помещение с 2 врати да влизат до 4 коли.
        Ако го направиш и по височък ще ме благославяш - поне 3 метра.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

          Ще взема под внимание всяко едно мнение по темата. Благодаря Ви предварително.

          Коментар


          • #6
            От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

            С тухлите няма много какво да мислиш за изолацията-шумоизолират доволно.
            За площта...70-80 квадрата ще ти е ОК според мен. За височината-колкото повече, толкова по-добре. Една бетонова клетка е 3,5х5,5 м. Побира една кола и един бидон със зеле. Не повече
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

              Аз бих го направил 60м2 макс, но с маза отдолу. При мен е така. Като взимах разрешителното за проекта от кметството ми задраскаха мазата, ама тя вече беше готова. Идеята беше компресора да не ми надува главата и да слагам там излишните работи. Получи се много добре, но естествено мястото не стигна. За това обаче не е виновен гаража . Да е по висок също не е лошо. Не знаеш каво ще ти дойде на ум утре. Или след 5 години.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                Моят е 40м2, височина 3.50-3.90. Събира една кола на канала и сума ти мотори.
                Метална конструкция с термопанели, абсолютно никаква шумоизолация.
                Но така или иначе шумните дейности не е добре да се правят вътре - запален двигател, яко рязане с ъглошлайф...
                Компресорът можеш да го изкараш отвън, като му направиш шумоизолирана "къщичка".
                Ако имаш кофти комшии и идват клиенти, като нищо можеш да си навлечеш и данъчни.

                Коментар


                • #9
                  От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Аз бих го направил 60м2 макс, но с маза отдолу. При мен е така. Като взимах разрешителното за проекта от кметството ми задраскаха мазата, ама тя вече беше готова. Идеята беше компресора да не ми надува главата и да слагам там излишните работи. Получи се много добре, но естествено мястото не стигна. За това обаче не е виновен гаража . Да е по висок също не е лошо. Не знаеш каво ще ти дойде на ум утре. Или след 5 години.
                  Подкрепям Таргата, докато строиш, копай дълбоко поне 3 метра под кота нула за голямо мазе/склад плюс канал, здрава основа с дренаж, после дебела плоча за самия гараж кота нула и после отгоре поне 3 метра от под до изолиран таван ако НЯМА да имаш подемник, ако имаш подемник ще трябва да добавиш поне 180-200см към височината. Стени и под на мазето освен тухли четворки аз бих сложил и пенобетонни блокчета, че изолират и лесно се зидат, пожаро и звуко изолират също доста добре. Помисли за високи врати, или поне едната да е 250+см, инак висок джип или микробус ще влезе на 30ти Февруари.

                  Аз имам 30тина+ метра гараж и мислех да копам мазе от долу но заради калпави основи не мога и ме е яд зверски и сега оте...х гаража и го правя на офис, инак щях да имам офис от долу и горе гараж за работилница.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                    Чудя се дали да вдигам височина за подемник. Отначало няма да ми е нужен но знае ли се след време какво ще бъде?Какво мислите вие по този въпрос.
                    Я някой друг да каже нещо за шума. Ако ще може след време евентуално АКО се ползва като сервиз да се извадят документи за озаконяването му като сервиз тогава ще се замисля сериозно за височината и ще го направя годно за подемник помещение. Но това че НЕ се намира в идустриална зона мисля че спира нещата.
                    П.пЗасега си харесвам все още професията и не мисля да го ползвам за прехрана, но не се знае какви времена ще дойдат...........

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                      Първоначално публикуван от maistoe Преглед на мнение
                      Чудя се дали да вдигам височина за подемник. Отначало няма да ми е нужен но знае ли се след време какво ще бъде?Какво мислите вие по този въпрос.
                      Я някой друг да каже нещо за шума. Ако ще може след време евентуално АКО се ползва като сервиз да се извадят документи за озаконяването му като сервиз тогава ще се замисля сериозно за височината и ще го направя годно за подемник помещение. Но това че НЕ се намира в идустриална зона мисля че спира нещата.
                      П.пЗасега си харесвам все още професията и не мисля да го ползвам за прехрана, но не се знае какви времена ще дойдат...........
                      Шума не го мисли, ако е направен солидно няма да излиза шум от никъде, щото ако излиза шум ще излизат и пари на пачки за отопление и охлаждане лятото!

                      Ако не го вдигнеш в началото после НЯМА да имаш тази възможност след като всичко е окабелено, изолирано и т.н.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                        1. Шума на практика е предаване на вибрация.......късаш вълната с изолация, каменна вата най добре......но ще минава през вратите, това се мисли и проектира едва ли ще е най-големият ти проблем.Най обикновенна топлоизолация от EPS ще ти върши работа....
                        2.А какво ще правиш? Имаш ли технологична схема? Какво оборудване ще има?Колко автомобила едновременно? За какъв период от време ще става ремонт?.......Какво се случва ако някой клиент/автомобил отлежава за части в гатража? След като си отговориш на тези въпроси ще видиш и нужният размер...........а и дали идеята е с перспектива за развитие или по скоро хоби?
                        3.Компресор - обезшумява се с кожух за шумоизолация ако се налага..........правил съм такъв във сграда за зъболекарски кабинет.........нямам идея за какво му трябваше на човека но се получи
                        4. Ако съседите те обичат да..........

                        Препоръка- обърни внимание на влаганите материали, ползваните в сервизите течности са петролни деривати с по специфични изисквания за пожарна безопасност........


                        И още нещо......не е зле да се обърнеш към архитект, проектант конструктор и технолог............и не забравяй да помислиш добре за какво точно ти трябва това помещение, дали ще развиваш идеята или ще е хоби, как ще го топлиш, пазиш и колко ще са текущите разходи.
                        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                        GSM +359 895 236 182

                        А Rhf +

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Моят е 40м2, височина 3.50-3.90. Събира една кола на канала и сума ти мотори.
                          Метална конструкция с термопанели, абсолютно никаква шумоизолация.
                          Но така или иначе шумните дейности не е добре да се правят вътре - запален двигател, яко рязане с ъглошлайф...
                          Компресорът можеш да го изкараш отвън, като му направиш шумоизолирана "къщичка".
                          Ако имаш кофти комшии и идват клиенти, като нищо можеш да си навлечеш и данъчни.

                          И тук са ремонтирали и преправяли автомобили .............и са си рязали с флекс.
                          Нищо лично......просто имай едно на ум, термопанела без съмнение е прекрасно решение........дали е подходящо е отделен въпрос.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170828_114820.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5775578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170828_114729.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5775577
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                            Колеги силно се замислих да оставя височина за подемник, какво мислите вие, все пак "постройката" се прави веднъж, макар че отоплението през зимата ще бъде много по-трудно ако вдигна височината. Я колегите който имат гаражи "работилници" да дадът още някой съвет.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                              Първоначално публикуван от maistoe Преглед на мнение
                              Колеги силно се замислих да оставя височина за подемник, какво мислите вие, все пак "постройката" се прави веднъж, макар че отоплението през зимата ще бъде много по-трудно ако вдигна височината. Я колегите който имат гаражи "работилници" да дадът още някой съвет.
                              Опъваш армиран найлон на необходимото ниво и си готов. Като ползваш подемника го прибираш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X