Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

    Зависи как го отопляваш. Високи помещения се отопляват от горе надолу.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

      Аз лично си патя от точно липса на такава дискусия преди 20 години.Нямаше кой да ми каже че правя непоправима грешка.
      Тогава си построих гаража със височина 270-280.Изкопах си канал и го ползвам,ама ?
      Канала като цяло си е супер цигания.Мръсно ,студено,тъмно тясно и неудобно.
      Сега искам да си сложа един подемник обаче наникъде,ни надолу да копая ни нагоре да къртя плочата.
      Ще го сложа вънка и ще му сътворя навес благодарение на моето некреативно мислене.

      Съветвам горещо,да не се занимаваш със никакви канали.Там има копане,бетон,арматура,дренаж.Може и да стъпи колкото цената на подемник.
      При мен излезе вода и сега след дъждове се пълни и става почти като геран.
      Дигни си колкото трябва и си сложи едно подемниче и ще си свиркаш.
      Сега и цените им са достъпни и са добри и безопасни.

      Коментар


      • #18
        От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

        Като човек в същата дилема ще ти кажа - подземни помещения ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Имаш достатъчно складова база, котелно помещение, място за малък струг евентуално, преса, варели за масла, компресорно помещение, маси/тезгях за разфасоване на мостове, скоростни кутии и ДВГ. Място където да се миеш/къпеш и съответно там ще ти се намира и бойлера за топла вода.
        Относно височината - задължително ПОНЕ 4м. Ако мислиш че има вероятност да се вкарват бусове или джипове, задължително 4,50 -5м. Така ще имаш полезна работна височина от 1,8м поне. Иначе ще работиш подгърбен.
        Площ 80-100кв.м. Като в тази площ може да се вкл
        чи малко офисче 10-15кв.м. където ще се приемат клиентите или просто ще има авточасти и консумативи наредени прилежно.
        Подемник задължително си сложи. Схемата с каналите е отживелица. Двуколонен подемник и евентуално четириколонен в последствие.
        Постройката ти преценяваш каква да е - метална с термопанели или с тухли. Предимства и недостатъци си имат и двете.
        Много важно е да поставиш светли петна в покрива, независимо какъв е. Капандури със стъклопакет, поликарбонатни плосксоти или какъвто и да е пропусклив светлината материал. Освен разходи за осветление ще имаш и много светлина през деня, което е от съществено значение. Така или иначе в избата ще стоиш на ламБи.

        Това е в общи линии това което аз се сещам и какво съм наумил за осъществяването на моя проект.

        Успех и си начертай и нареди нещата предварително, обмисли ги внимателно, дори се замисли дали ще имаш нужда от машини за гуми, респективно къде ще има ел. инсталация и въздух.

        поздрави

        Коментар


        • #19
          От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

          понеже писа че ще е от тухли четворки предполагам а иначе предлагам отгоре да не лееш плоча за покрив а да направиш пояс и тогава някъкъв според идеятата покрив които обаче в по късен етап може да се свали да се достроят едни 50см или 1м ит.. и пак да се сложи покривът и те така според нуждите...

          Коментар


          • #20
            От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

            Благодаря на всички за съветите.Обедихте ме да не правя канал а направо подемник. Давайте още мнения

            Коментар


            • #21
              От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

              Купи си 2 китайски таванни вентилатора без лампи, да свалят топлото надолу. Тогава и отоплението не стои само горе, а и лятото е приятно.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                Здравейте, малко късно видях темата, но ще си дам мнението, защото ми се струва, че колегата трябва да помисли още малко по въпроса за канала.Аз му препоръчвам да има задължително канал и подемник. Ако иска на канала да сложи винкел по ръба и после да го затваря с нещо / аз лично предпочитам гредички 10 см, защото са леки и можеш да отваряш колкото ти е необходимо от канала, а през останалото време отгоре спокойно си стой автомобил/, но канала е необходим. Веднага давам пример какво имам в предвид - сменяваш колега тампони и втулки по окачването. Окончателното стягане трябва да стане когато колата е стъпила на гуми и втулките са в работно положение. Много по удобно е да се случи на канала. Не че на подемника не става, но си е повече играчка. Друг пример - шумове разни или течове. На канала е по лесно да влизаш и оглеждаш отдолу, после отгоре и т.н. Напълно пъдкрепям съвета отдолу под гаража да има мазе за съхранение на инструменти, части и друга употреба. Само предвиди един или няколко отдушника до покрива.
                Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                Коментар


                • #23
                  От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Високи помещения се отопляват от горе надолу.
                  Обратно

                  Първоначално публикуван от maistoe Преглед на мнение
                  Давайте още мнения
                  Звънни
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                    Разубеди се и си направи канал. Обезвъздушаване на спирачки е по трудно едвам се качваш в колата и после един път на горе после да долу тоя ток кой го плаща. Биалетка на подемника как да разбереш че са разбити. Така че и двете е най добре.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                      Не ти трябва канал .От 15 години съм на подемник, преди това на канал и за нищо на света не се връщам на канал.Обезвъздушаването не е проблем, биалетки се хващат лесно ако знаеш как. Канал може ти потрябва веднъж в годината, не си струва, по-добре на негово място сложи втори подемник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                        Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                        Биалетка на подемника как да разбереш че са разбити.
                        Много лесно! Но ако не си работил на подемник няма как да разбереш.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                          Човека е аматьор не професионалист

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                            Още един глас за подемник. Всичко се прави като на канал само дето е по-удобно. Единствен недостатък е, че подпирачките трябва да са по-дълги.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ще си строя гараж, въпроси,мнения и препоръки моля.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Още един глас за подемник. Всичко се прави като на канал само дето е по-удобно. Единствен недостатък е, че подпирачките трябва да са по-дълги.
                              +1
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X