Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес ML 270 CDI- за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес ML 270 CDI- за и против

    Колеги ,имам желание да си взема един ML 270 CDI .Моля ви да споделите вашите мнения за въпросната марка- положителни и отрицателни.До момента съм карал само леки автомобили с ръчни скорости и не съм в час с джиповете и автоматичните скорости.Извинявам се ,ако досаждам ,но съм пред дилема дали да взема джип или автомобил с задвижване на 4-те колела.Харесах въпросната марка джип , а и са на прилични цени що годе и затова искам мнение от тези, които имат впечатления за него.Благодаря ви предварително за съдействието!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

    Въпросния модел W163 не е от най удачните.
    Недостатък е качеството на изработка - прави се в USA.
    Отделно тези дизели си имат разни тяхни драми и драмички.
    По успешен модел е следващия W164 там И качеството е по добро и дизелите по здрави.

    За това какво ти трябва лека кола или СУВ няма еднозначен отговор.
    Ако споделиш всичко каквото се сетиш за колата, къде ще се кара, колко да побира, колко е бюджета и т.н. може да имаш по конкретни мнения.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

      Росен ти е задал въпросите чиито отговори не е лошо да споделиш.

      Ако ще караш предимно извънградско, джипа не ти трябва, за всичко друго може би ще ти е по-удобен.
      Сподели бюджет и за кой модел питаш, W163 или W164 ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

        E точно този мотор няма абсолютно никакви драми и проблеми. Имал съм точно такъв ML, имал съм и Спринтер със същия двигател - само хубаво мога да кажа.
        Виж, 400 CDI е доста несполучлив. И това е много меко казано. Но тук не става дума за него.
        Проблема е по-скоро да се намери читав, подържан, гледан и пазен ML.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

          Най-добре се качи да покараш такъв и виж дали въобще ще ти хареса.Преди време и аз мислех да купувам такъв и след само 20 км.разбрах,че не е моят.Взех го за проба от един приятел,МЛ-а му е в перфектно техническо и визуално състояние.По моите критерии-не върви(а не съм състезател),не спира добре и позицията на шофьора е като в камион,стъклото на вратата ми идва много ниско.Иначе вътре беше комфортна и не чак толкова старовремска,колкото очаквах.Все пак това са мои впечатления,а всеки има различен вкус,така че пробвай и се чуди тогава.

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

            По повод въпросите на Росен :
            Автомобилът ще се ползува и градско и извънградско. Рибарче съм и предпочитам по-височка и проходима кола (джип) , защото БМВ-то ми опира доста често отдолу по черните пътища , а и зимата си върти дупето като шантонерка..Не въртя много километри (3-4 хил. на година), защото работя в къщи.Бюджет около 8500 или малко отгоре.За модел (W163 или W164) не мога да дам мнение ,защото въобще не съм запознат с нещата.Ако ставаше въпрос за двигатели на БМВ в Е 36 там съм в час , но ту прохождам и за това и питам.Карам нормално ,не съм състезател, но обичам като настъпя газта ,да усетя колата под мен.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

              Вземаи небои се по мотора дефтунги на дюзите е нормално ма те са стотинки..нее наи проходимият джип но щом неси падаш по офрооуда няма да ти е проблем,носи достатачно за няколко дневен излет за риба,ако неси прекалено висок може и да спиш в него,върви достатачно за 163 коня,обслужването му нее особенно скъпо ,части има бол и нови и стари за целта ти е напълно достатачен но за сметка на много от японците е и комфортен.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                Здравей
                Карам МЛ270 CDI W163 вече 7 година.Машината е много добра за тези пари.Няма драми по механиката.По някои електроники има недомислици, но не са нещо страшно.Когато купуваш, вземи някой твой човек с компа за диагностика и прегледайте всичко.В паметта на скоростната кутия са реалните километри на колата, тях не могат да ги трият или променят.Ако всичко по ДВГ и ходова част е ОК, си е доста пъргава машина и добре "отлепя"Има няколко фактора да е мудна и бавно да се ускорява.Та с две думи аз съм много доволен!!!.Проходимостта и е доста добра с хубави гуми.Разход на гориво-около 10Л/100км извънградско/магистрали, 12л/100 градско, зимно време в сняг, кал леко извън пътя качва на 16л.Хубав ден!
                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                  Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                  Колеги ,имам желание да си взема един ML 270 CDI .Моля ви да споделите вашите мнения за въпросната марка- положителни и отрицателни.До момента съм карал само леки автомобили с ръчни скорости и не съм в час с джиповете и автоматичните скорости.Извинявам се ,ако досаждам ,но съм пред дилема дали да взема джип или автомобил с задвижване на 4-те колела.Харесах въпросната марка джип , а и са на прилични цени що годе и затова искам мнение от тези, които имат впечатления за него.Благодаря ви предварително за съдействието!
                  Това лято ми попадна МЛ 270 ,беше с пълна сервизна история обслужвам само в Mercedes заслужаваше си цената беше между 4 и 5000 Euro
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    Колеги ,имам желание да си взема един ML 270 CDI .Моля ви да споделите вашите мнения за въпросната марка- положителни и отрицателни.До момента съм карал само леки автомобили с ръчни скорости и не съм в час с джиповете и автоматичните скорости.Извинявам се ,ако досаждам ,но съм пред дилема дали да взема джип или автомобил с задвижване на 4-те колела.Харесах въпросната марка джип , а и са на прилични цени що годе и затова искам мнение от тези, които имат впечатления за него.Благодаря ви предварително за съдействието!
                    Джип слагат въпросния двигател на WJ, но определено не е добър вариант. Трилитровия дизел на BMW е прекрасния вариант и като мощност, дълговечност и икономичност. Не съм фен на BMW но до колкото съм чувал от собственици на Х5 страдат от дребни проблеми само с ел. частта.
                    За двигателя 2,7 CDI знам, че заради некачествената нафта дюзите имат кратък живот. Също главата като направи годинки се пука, но има испанско производство на читава глава на поносима цена, АСК създава проблеми пак с ел. частта. Но слава богу, не съм изпитал проблемите на гърба си и споменавам само премеждия и разходи за ремонти на мои познати.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                      Познат в Англия има два такива 270-тки и тегли платформи с тях. Чиста нафта не са виждали от години и вървят гадините ... и то ежедневно ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                        МЛ-а имаше много ядове със скоростите като го пуснаха. После май оправиха нещата горе-долу, но вече нямаше репутация, която да го продава успешно в много бройки. Вътре си е Мерцедес в най-добрата традиция на марката. На шосе вози много приятно. За извън пътя почти не става. Някои твърдят, че въобще не става и съм склонен да им вярвам като знам колко електроника има по тая кола...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          ... За извън пътя почти не става. Някои твърдят, че въобще не става и съм склонен да им вярвам като знам колко електроника има по тая кола...
                          Зависи кой какво разбира под "Извън пътя". Все пак има стински бавни с редукция 2,5:1. Постоянен фултайм е. Има истинска дебела рама. Вярно няма много ходове на окачването, но за леки черни пътища става. И тракшън си има, който спасява положението, когато някое колело остане във въздуха.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                            И не само това.
                            Бавните блокират и раздатката.
                            Който не е карал може да каже че не става за офф......
                            Много добре си се справя даже.
                            Точно заради бавните и раздатката си заслужава.
                            Тежичък е, това му е драмата според мен.
                            На дълго кротко каране до към 120 на темпомат сваля на 8.
                            Добра кола е.
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

                              Мога да споделя едногодишни впечатления от w163 само че 2.3 бензин с ръчни скорости. За пробег от около 14 000 километра съм сменял само масло, предни и задни накладки, които са на съвсем народни цени и гуми, които са на не толкова народни цени ама нали е Жип... За черни пътища покрай язовира е идеалният (за мен) вариант, зимата също не е проблем да качиш който и да е замръзнал градски баир (с подходящите гуми). По електроника и окачване не съм имал никакви проблеми въпреки, че се кара душмански и не се пази нито по дупки, нито по умерено черни пътища. По магистрала над 120 си е издевателство, на мен лично ми е доста муден като ускорение и максимална скорост, но пък и не съм го купил да го карам по магистрала де. Багажника е прилично голям, ако бутнеш и седалките става още по-голям. Разхода на газ е от 14 до 17 л/100 км независимо градско/извънградско/магистрала като пак казвам, че му взимам душата, с по-нормално каране на по-нормални обороти може и по-нисък да е. Комфорта му е доста приличен. Вътре модела преди фейслифта доста напомня на спринтер, но не е болка за умиране. В общи линии това са ми впечатленията.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X