Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес ML 270 CDI- за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

    Аз лично го карам с 5w40.Моя е ръчна кутия и други масла не съм и сменял да ти кажа...Изобщо не им се връзвай на приказките колата си е читава...Аз така четох четох и за другия ми джип Дълго Паджеро 3.2...Едва ли не котор с милион % проблемна помпа...че е трактор спрямо МЛ-а си е вярно,ама пред него па си е и джип....В България всичко е на късмет виждаш качваш и ако ти хареса вземаш и стискаш палци да не е занемарена и закърпена...Няма лоша кола има непотдържана кола...

    Коментар


    • #32
      От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

      Първоначално публикуван от Angel`eyes Преглед на мнение
      Аз лично го карам с 5w40.Моя е ръчна кутия и други масла не съм и сменял да ти кажа...Изобщо не им се връзвай на приказките колата си е читава...Аз така четох четох и за другия ми джип Дълго Паджеро 3.2...Едва ли не котор с милион % проблемна помпа...че е трактор спрямо МЛ-а си е вярно,ама пред него па си е и джип....В България всичко е на късмет виждаш качваш и ако ти хареса вземаш и стискаш палци да не е занемарена и закърпена...Няма лоша кола има непотдържана кола...
      + 1
      ... и пробвайте Mobil 0W40, че е по-по, а няма голяма разлика в цената.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

        Освен имобилайзъра, колата има ли и някаква фабрична аларма или си поставяхте допълнително "пищялка"?

        Коментар


        • #34
          От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

          Първоначално публикуван от mooncow Преглед на мнение
          120?
          Наистина ли е толкова тегаво се кара на дълъг път?
          На 120 като му дадеш газ има някакъв шанс да ускори до 130-140 за да изпревариш нормално тоя пред теб. На 140 вече е на 4000 оборота. На 160 е на 4500. Късички са му скоростите, от тази гледна точка. Иначе спокойно си върви и със 160 и със 170, може да ги държи дълго време нито загрява, нито се оплаква мотора, само дето му трябват 3 дена да ги вдигне.

          Относно алармата на моя дистанционното на оригиналния ключ не работи, не знам защо, не съм го чоплил и са му сложили допълнително дистанционно за централното, но е само за отключване и заключване. Нито пищи ако го отключиш през ключалката, нито блокира паленето. На тая техника аларма не и трябва според мен.
          За масло аз сипвам тотал 10w40 най-обикновеното и не го гори, няма и някакви странни шумове откъм двигателя. В скорости/раздатка и диференциали масла не съм сменял.

          Коментар


          • #35
            От: Мерцедес ML 270 CDI- за и против

            По темата с ремонтите - вчера му умря динамото. Реле+лагери+труд=90 лева и половин ден в сервиз.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X