Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Параван в банята, въпросът е....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Параван в банята, въпросът е....

    Искам да си направя Г образен параван в банята като ще ползвам алуминиеви профили и матиран плексиглас. За плексигласа потърсих в нета и намерих италиански и френски такива, най вероятно качествени. За дебелина си правя сметката да е около 5/6мм и да е обрамчен с П образни алуминиеви профили. Профили не съм търсил още, но ме интересува какви да ги търся. Знае ли някой каква е устойчивостта им на въздействието на вода със сапуни, шампоани и разни почистващи препарати да речем. Питам същото и за плексигласите. Изобщо ако някой е запознат с конкретната тематика и е минал по пътя, всеки съвет ще е полезен.

    П.П.
    Стъкло в банята не искам!!!
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Параван в банята, въпросът е....

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    П.П.
    Стъкло в банята не искам!!!
    Защо? Ако мислиш, че на счупен плексиглас, не можеш да си резнеш вена или артерия - не е така.
    Има закален триплекс.

    Коментар


    • #3
      От: Параван в банята, въпросът е....

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      П.П.
      Стъкло в банята не искам!!!
      Защо? Ако мислиш, че на счупен плексиглас, не можеш да си резнеш вена или артерия - не е така.
      Има закален триплекс.

      Ако си в София, мини насам, да показвам нагледно.

      Коментар


      • #4
        От: Параван в банята, въпросът е....

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Защо? Ако мислиш, че на счупен плексиглас, не можеш да си резнеш вена или артерия - не е така.
        Има закален триплекс.
        Първо, направата по поръчка на това което ми трябва ще струва доста пари. Обрамчен плексиглас 5/6мм или да кажем повече, мисля че ще се счупи много трудно за да те нарани. В баня където човек може да се подхлъзне залитне и т.н. стъклото, било то и бронирано, малко ме смущава.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Параван в банята, въпросът е....

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Първо, направата по поръчка на това което ми трябва ще струва доста пари. Обрамчен плексиглас 5/6мм мисля че ще се счупи много трудно за да те нарани. В баня където човек може да се подхлъзне залитне и т.н. стъклото, било то и бронирано, малко ме смущава.
          Доста, доста, колко да е? При мен 2м2 излясоха под 200лв.

          Коментар


          • #6
            От: Параван в банята, въпросът е....

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Доста, доста, колко да е? При мен 2м2 излясоха под 200лв.
            Дай подробности и снимки ако може. При мен е двойно повече квадратура, с врата и т.н. Освен това искам да сложа и таван на структурата така че да стане кабинка.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Параван в банята, въпросът е....

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Дай подробности и снимки ако може. При мен е двойно повече квадратура, с врата и т.н. Освен това искам да сложа и таван на структурата така че да стане кабинка.
              Със снимките в последно време нещо не ми се получава, сори.

              Коментар


              • #8
                От: Параван в банята, въпросът е....

                Поликарбонат?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Параван в банята, въпросът е....

                  Вместо плексиглас. защо не поликарбонат - вярно. по-скъп е.
                  Алуминиевите профили - от плъзгащите се. за вътрешни преградни стени. те са относително евтини. защото нямат "термо мост" .
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Параван в банята, въпросът е....

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Поликарбонат?
                    Това вафленото ли? Не ми харесва.

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    Вместо плексиглас. защо не поликарбонат - вярно. по-скъп е.
                    Алуминиевите профили - от плъзгащите се. за вътрешни преградни стени. те са относително евтини. защото нямат "термо мост" .
                    Дали не е добре да имат някакво покритие. Примерно прахово боядисване. Страх ме е от евентуално окисляване на голия алуминий.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Параван в банята, въпросът е....

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Това вафленото ли? Не ми харесва.
                      ....
                      Напиши плътен поликарбонат и чети. Със сигурност е по-здрав и по-устойчив на удар от плексиглас. Има и с фигурална повърхност, тъкмо за баня. Недостатък на пластмасите е неустоичивата на триене повърхност, сравнена със стъклото. Както и цената им понякога.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Параван в банята, въпросът е....

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Дай подробности и снимки ако може. При мен е двойно повече квадратура, с врата и т.н. Освен това искам да сложа и таван на структурата така че да стане кабинка.
                        Защо ти е таван та хептен да се затваряш при душа?!?

                        Ей го закалено стъкло, захванато на L от неръждавейка за пода и стената. Имаше и опция за допълнително укрепване с лайсна към срещуположната стена, но реших да я прескоча.
                        Стъклото май беше от порядъка на 300 лв.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170928_102120-001.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5774069
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Параван в банята, въпросът е....

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Защо ти е таван та хептен да се затваряш при душа?!?
                          Когато строях къщата, трябваше да купя от готовите душ кабини. Вътре е тясно и гадно, но е много приятно да се запариш и сгрееш. Искам да постигна този ефект в по голям обем сега. Освен това ще огранича голяма част от влагата да не се разпространява в цялата баня която не е голяма, около 4.5м2, и да не се налага в тия студове да я проветрявам.


                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ей го закалено стъкло, захванато на L от неръждавейка за пода и стената. Имаше и опция за допълнително укрепване с лайсна към срещуположната стена, но реших да я прескоча.
                          Стъклото май беше от порядъка на 300 лв.
                          Трябва да затворя и другата страна с врата, за да паснат нещата трябва да е по поръчка и мат (дебелина 8мм, 6 ми малее), цената отива доста нагоре и изработката не зависи от мен. Това ме притеснява. Вратата също трябва да е изгъзена (може би най добре хармоника) за да е функционална заради геометрията на помещението.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Параван в банята, въпросът е....

                            Душкабините се правят от закалено стъкло. При плексигласа има един недостатък, който го прави непригоден за параван в банята, а той е че след къпане от пръските и препаратите при изсъхване остават бели петна. Следва миене с препарати и колкото и да е мека кърпата?гюдерията, винаги се износва(помътнява) една област на нивото на раменете и става грозно. В първите 3-4 месеца, ще му се радваш, а после? Смяна? Не вярвам да си готов на тези гимнастики. Успех и дано съм бил правилно разбран.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Параван в банята, въпросът е....

                              Търсих точно ефекта на загряване, ограничаване на влагата в банята,без клаустрофобичните ефекти на душкабината.

                              Реших въпроса с борд отдолу,отгоре параван от студени алуминиеви праховобоядисани профили, пълнеж поликарбонат.Системата е фикс+плъзгане.
                              На профилите нищо им няма вече 7 години.На поликарбоната също.Чисти се лесно.Нещо важно - затварянето с плъзгане е плътно , и огледалото извън паравана не се изпотява, което иначе създава затруднения като решиш да се бръснеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X