Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейна кола 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Семейна кола 4х4

    ...

    Коментар


    • #17
      От: Семейна кола 4х4

      Здравейте,
      Апряхме се на Хнда - ЦРВ 2,0 бензин , след 2009 година.
      може ли за помощ какво точно да гледам ; приблизително какви са сумите за поддръжка и т.н.

      Коментар


      • #18
        От: Семейна кола 4х4

        Успех с търсенето! Аз се оглеждах за бензинова повече от година и половина, но в обявите само дизели или бензинки с десен волан. Явно са корави машинки и никой не иска да си ги продава. Но бях харесал втората втората генерация, която е до 2006-та.
        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

        Коментар


        • #19
          От: Семейна кола 4х4

          Здравейте отново, голямо търсене на ЦРВ, много са кът запазените 3-то поколеи ние .
          Сега имам един въпрос :
          Коя система е по-добра и недеждна DPS или Real TimeAWD ?
          А от към поддръжка коя система как варира

          Коментар


          • #20
            От: Семейна кола 4х4

            Колега ако си се спрял на СРВ3 системата е една. ДПС е от dual pump а търговски я наричат RealTimeAWD.
            Поддръжката е минимална. На 4 г или 60К км сменяш маслото на въпросната система, задължително с същото от Хонда. Цената на операцията е около 100 лв.
            Друго по-специфично за задвижването няма. Системата е механична, няма електроника и датчици. Можеш да я видиш как работи, ако вдигнеш автомобила на подемник и завъртиш с ръка предна гума, тогава и задна гума ще се завърти(при изгасен двигател дори).

            Карах същия модел 5 г и 63К км и мога да кажа, че само консумативи съм сменял. По сервизна акция и пиропатрон(Таката) на шофьорска възглавница.
            За съжаление трудно се намират бензинови. Моята е бях уговорил за продажба доста преди да изтече лизинга.

            Намериш ли обаче запазена според мен ще останеш доволен. Автомобилът за мен е по-скоро вдигнато комби с възможност за 4х4, а не джип. За мен така и вози.
            Успех
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              От: Семейна кола 4х4

              Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
              Колега ако си се спрял на СРВ3 системата е една. ДПС е от dual pump а търговски я наричат RealTimeAWD.
              Поддръжката е минимална. На 4 г или 60К км сменяш маслото на въпросната система, задължително с същото от Хонда. Цената на операцията е около 100 лв.
              Друго по-специфично за задвижването няма. Системата е механична, няма електроника и датчици. Можеш да я видиш как работи, ако вдигнеш автомобила на подемник и завъртиш с ръка предна гума, тогава и задна гума ще се завърти(при изгасен двигател дори).

              Карах същия модел 5 г и 63К км и мога да кажа, че само консумативи съм сменял. По сервизна акция и пиропатрон(Таката) на шофьорска възглавница.
              За съжаление трудно се намират бензинови. Моята е бях уговорил за продажба доста преди да изтече лизинга.

              Намериш ли обаче запазена според мен ще останеш доволен. Автомобилът за мен е по-скоро вдигнато комби с възможност за 4х4, а не джип. За мен така и вози.
              Успех
              много благодаря за инфото
              Търся бензинова но все не попадам на добър екземпляр .... но ще продължим с търсенето

              Коментар


              • #22
                От: Семейна кола 4х4

                Здр. Може ли да изкажете и Вашето мнение между Хонда ЦРВ 2.0 бензин след 2007 и ново Рено Каптур Пассион като реното е 25490 лв бензин 90 кона 0.9тце. Знам 4е има разлика в цена.но този параметър го изклю4ете

                Коментар


                • #23
                  От: Семейна кола 4х4

                  Ами реното е само с предно предаване. има руски каптюр, който е цивилизован дъстър и е 4х4.

                  П.П. Ако наистина си готов за такъв харч, верно погледни дъстъра.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Семейна кола 4х4

                    Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
                    Здр. Може ли да изкажете и Вашето мнение между Хонда ЦРВ 2.0 бензин след 2007 и ново Рено Каптур Пассион като реното е 25490 лв бензин 90 кона 0.9тце. Знам 4е има разлика в цена.но този параметър го изклю4ете
                    Какъв отговор очаквате - новото си е ново и за предпочитане пред 11 годишното пък било то и Хонда
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Семейна кола 4х4

                      Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
                      Здр. Може ли да изкажете и Вашето мнение между Хонда ЦРВ 2.0 бензин след 2007 и ново Рено Каптур Пассион като реното е 25490 лв бензин 90 кона 0.9тце. Знам 4е има разлика в цена.но този параметър го изклю4ете

                      Колега, возил съм се в Каптюр, като този, който визираш. Нямат нищо общо с Хондата...
                      Поне два класа им е разликата. Седни отпред и отзад на двете, погледни багажниците... За возията не коментирам... Мисля Реното е само предно.
                      Реното е като Нисан Джоук. СРВ-то е почти колкото ЕксТрейл.

                      Единствения плюс на Реното е възрастта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Семейна кола 4х4

                        Здравейте,
                        След дълго и изморително гледане, пробване вече си взех Мицубиши аутлендър I 2006г. 2,0 бензин/газ с охлаждане -омазняване на клапаните
                        Може ли някой да ми каже колко масло побира двигателя и как се сменя крушла на стопа / целия стоп ли се смъква( развива) и каква е крушката?
                        Предишният собственник каза че от смяна до смяна е доливал около 1 л масло - проблем лие и как може да се отстрани ?

                        Благодаря Ви предварително!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Семейна кола 4х4

                          Двигателят събира 4.200гр. или 4.300 по спомени, т.е. се подготви с 5л. разфасовка масло. Разход на 1л. масло от смяна до смяна не е притеснително и няма смисъл да търсиш проблем. За крушката не мога да помогна.
                          Аутлендъра е добър автомобил, ще останеш доволен, стига да си случил на екземпляр.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Семейна кола 4х4

                            Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                            Двигателят събира 4.200гр. или 4.300 по спомени, т.е. се подготви с 5л. разфасовка масло. Разход на 1л. масло от смяна до смяна не е притеснително и няма смисъл да търсиш проблем. За крушката не мога да помогна.
                            Аутлендъра е добър автомобил, ще останеш доволен, стига да си случил на екземпляр.
                            Много Благодаря за бързия отговор "колега" , че и аз вече съм в клуба на 4х4
                            Предложиха ми да сложа добавка на BARDHAL за двигател в маслото и аз го взех , но все още на съм го сложил . Да го слагам ли или не ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Семейна кола 4х4

                              Честито, колега! Много безаварийни. Мицубиши винаги е добър избор. Ако пък се е уцелил както писа колгегата - няма да имаш проблеми, все пак е японска каручка (както обичам да казвам за японските машини, на които съм фен, след като минах през немски, френски и американски, само италианска не съм карал).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Семейна кола 4х4

                                Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
                                Много Благодаря за бързия отговор "колега" , че и аз вече съм в клуба на 4х4
                                Предложиха ми да сложа добавка на BARDHAL за двигател в маслото и аз го взех , но все още на съм го сложил . Да го слагам ли или не ?
                                Моето мнение е да не го слагаш. От доста време слагам само качествени масла с вискозитет предписан от производителя и за себе си съм убеден, че това е най-правилния избор!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X